Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO.... MI TREBA SAVET
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 6:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 4:50 am
Postovi: 3
Moj otac ima 55 godina... Nepokretan je, koristi pelene, ima epilepisju... Razboleo se jos 2001 godine od mozdanih udara. Ima suzenje mokracnih kanala, kad je bio mladji i zdrav isao je na operacije.... Poslednju operaciju je imao pre 14,15 godina... Kada se razobleo od mozdanih udara trebao je da ide na operaciju suzenja mokracnih kanala al doktor nije smeo da ga operise. 2003 godine kada je dobio epilepsiju tada je mogao da mu stane najmanji kateter... Sve do sada je bilo ok mogao je normalno da mokri, pre dva dana odjednom je dobio jake bolove u stomaku i drhtavicu... Zvali smo hintu pomoc dosli su i dali mu injekciju protiv bolova... posle toga dobio je tempraturu... 40,3 tempratura je imao skoro dva dana... Doktori iz kucne nege su ga pregledali... i dali mu dve injekicje protiv tempreature i za besiku, takodje je i prehladjen. Posle toga bilo mu je malo bolje ali tempratura nikako nije spadala... Dok mu se stanje nije pogorsalo i odveli smo ga u bolinicu, tamo su ga pregeldali,snimali mu srce, pluca, merili pritiska, hirurg ga ga je pregledao rekli su da ne znaju sta mu je dali su mu da pije sledece lekove: betamsal i maroken. Takdoje prima inejekcije gentamicin... Malo mu je bolje temperatura mu je spala... al stomak ga i dalje boli i malo je naduven... Doktori iz urgentong mu nisu dali da radi nikakve analaize... Jer ima neko neki savet kako moze da mu se pomogne? Dali bi mu pomoglo buziranje...? doktori u bolnici nisu mogli da mu stave kateter ni onaj najmanji rekli su da su mu mokracni kanali bukvalno zacementirani... Hvala unapred ako neko moze da odgovori...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO.... MI TREBA SAVET
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зацементирани? Шта то значи? Да ли је јео цемент?! Да ли сте били код лекара или грађевинаца?

Има ли мокраћу и столицу и како изгледају?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO.... MI TREBA SAVET
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 4:50 am
Postovi: 3
kad kazem zacementirano mislim na to da ni najmanji kateter ne moze da mu stane i to odavno... Doktor kaze da mu je mokracni kanal zapusen. Da mokri al manje nego pre i ima stolicu ponekad (dijareu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO.... MI TREBA SAVET
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Знам шта мислиш, али ме иритира такво њихово изражавање. Ако му је канал запушен мора да се очисти. Како ће мокраћа да излази ако је канал запушен?

Он је вероватно добио напад камена. Вероватно се камен покренуо или чак изашао из бубрега и можда запушио неки уретер. Због тога може да се јави и температура и болови.

За црева би морао да пије пробиотике или ацидофилно млеко које праве и продају у Заводу за млекарство у Београду. Одличан би био и домаћи кефир.

Проблем са запушеним микраћоводима треба да се решава. Да ли ће да пије више чајева, да се разбија камење ако га има или шта треће, ипак мора лекар да види.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: