Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 11:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
POZDRAV SVIMA!
IMAM UZASNE BOLOVE ISPOD DESNE LOPATICE/SCAPULE,TACNIJE UZ SAMU LOPATICU I MASAZE NE POMAZU.IDEM TAKODE NA FIZIO VEC 6 MESECI,DOBILA SAM 3 INEKCIJE STEROIDE NA MESTA GDE ME BOLI ALI NISTA NE POMAZE.
BILA SAM NA MRI I NISAM MOGLA DOBITI KONTRAST,A KADA SU MI RADILI SNIMANJE STAVILI SU MI NEKE KRUGOVE KOJI SU SA SUPLJINOM UNUTRA I TAKO SNIMALI.SNIMANJE JE POKAZALO DA JE UREDU.STA DA RADIM?
RADILA SAM I MRI DESNOG RAMENA KOJI JE BIO UREDU A KADA SAM POSLE TOGA OTISLA NA ULTRAZVUK RAMENA POKAZALO JE DA IMAM MILD TENDONOSIS SUPRASPINATUS.
NISAM BAS 100% ONDA SIGURNA DA JE TEHNICAR DOBRO VIDEO DESNO RAME I LOPATICU NA MRI.
MENE ZANIMA ZNATE LI KOJE PRETRAGE DA JOS RADIM,DA LI JE MOGUCE OSTECENJE SCAPULE?
STA BI SVE MOGLO DA BUDE POSTO IMAM KIDAJUCE BOLOVE 24 SATA?
VELIKI POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ima li neko da mi odgovori????
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 7:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ne mogu da verujem da niko ne odgovara a ovde sam vec godinama.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ontario,sta da ti kazem kad nista ne znam...mozda nezgodan polozaj u kojem si tokom veceg dela dana,mozda je neki istegnut misic,ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 1:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Slavko hvala ti puno sto si mi se javio.
Ne znam ni ja sta je druze mislim da je od lopatice na ledima,takav imam osecaj.Imam uljesten zivac u vratu,pa ne znam zaista sta moze toliko da boli.Pri svakom pokretu desne ruke uzasno me boli :cry: :cry: :cry:
Htela sam da se malo infermisem jer idem kod specijaliste/ortopeda tek krajem aprila.
Puno pozdrava druze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zar se toliko dugo ceka za "specijalistu"? koji ce svejedno reci,idi da snimis opet to i to pa dodji na kontrolu?kazem,nisam doktor,i ne znam sta moze biti...moja mama ima vrlo ceste glavobolje koje nisu ispitane...a kada je boli glava,onda jjoj izmasiram gornji deo ledja i to je malo popusti,misli da ima okostavanje kicme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 11:42 pm
Postovi: 12
Ja sam imala slicne simptome kao i Vi.Bol u lopaticama,kocenje i jaki bolovi desnog ramena,ukljesteni nervi....neka situacija slicna Vasoj.
Smatram da je MRI jako pouzdanija od ultrazvuka,bar je moje dosadasnje iskustvo takvo.
Predlazem Vam da odete na preglede kod neurologa,mozda je u pitanju bas taj nerv koji je ukljesten i koji salje "signale" koji se manifestuju jakim bolovima.
Uzroka za bol moze biti mnogo,fizicka neaktivnost,tezak fizicki rad,sedenje u nepravilnom polozaju (mislim na dugotrajni rad za racunarom ili bilo koji kancelarijski posao),neka fizicka povreda kojoj niste pridodali mnogo znacaja,stres,ali i genetske predispozicije...
Znam da je tesko,ali pokusajte da se malo manje opetrecujete time,potrudite se da na svaki moguci nacin skrenete misli na drugu stranu.Grozan je osecaj bola,pogotovu kada ni na koji nacin ne mozete da ga makar "zamaskirate".
Ali pokusajte,trudite se da se sto manje izlazete stresu.Meni je to dosta pomoglo.
Javite ako ima nekih novosti.
Ponavljam,potpuni sam laik po pitanju medicine,ali vam iznosim neka svoja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 4:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala vam puno drugari,zaista mi puno znaci dobar savet.......
Nije vazno da li ste lekari ili ne,vidite meni lekar nista nije pomogao nego me ladno odkacio recima;to su misici u pitanju,a lepo stoji na nalazu MRI ukljesten zivac u vratu...
Ostala sam bez dijagnoze,a znam 100% da sam u nasoj zemlji vec bi odavno sve bilo reseno,muka mi je vise od svega...
Moj lekar mi daje inekcije u lopaticu,pojma nema gde daje,ne vodi racuna i ne zapita se da li moze da mi povredi zivac,napravi vecu stetu i problem i na kraju kada je video sta mi je napravio salje me kod ortopeda....
Ovde se jako dugo ceka na specijalistu bez obzira da li te boli ili ne.....evo ja idem kod ortopeda krajem 4 meseca,kod reumatologa pocetkom osmog meseca,tacnije 2 Avgusta,u neku kliniku koja je za bolove pojma nemam,cekam vec 2 meseca i jos mi nisu rekli kada ce mi zakazati :( :( :(
Makice imala sam udes prosle godine,udarila me jedna iza autom,osetila sam vrat ali znam da sam sa tim ramenom imala problema 20 godina.Brine me jer sto vise godine prolaze sve mi je teze,svaki pokret tom rukom izaziva uzasne bolove u vratu,desnoj lopatici,ramenu.....
Radila sam jako,jako tezak posao prije 3 ipo godine,fizicki je bio uzasan,vukla sam teret po 450 kila kolica i vecinom koristila tu desnu ruku/jer sam desnjak.Inace jako sam pogrbljena i desna ruka mi je veca od leve kada stanem pravo jer sam u desnu stranu iskrivljena.Desna vilica mi je pala....uh......pa to nije za verovati,da bar mogu poslati sliku pa da vidite......MRI nije pokazao iskrivljenje kicme :o :o :o mozda i jeste ali ga nemaju pojma ocitati :x :x :x
Hvala Slavko,Hvala Makice na javljanju :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 11:42 pm
Postovi: 12
Sve to sto ste naveli (mislim na udes,fizicki posao...) mogu biti uzroci bolova. Koliko sam iz onoga sto ste naveli shvatila,radjena je MRI lopatice i desnog ramena.Da li postoji mogucnost da se odradi i MRI kicmenog stuba, mislim na cervikalni (vratni) deo?Mozda je neka degenerativna promena u tom predelu u pitanju,neko ukostavanje koje pritiska nerve,zbog kojih se i javljaju ti nesnosni bolovi.Ako imate uslova pokusajte i to,ne znam sta da Vam kazem.
Koliko sam ja upoznata sa tim,MRI nije stetna po zdralje ljudi,ali nisam sigurna koliko vremena bi bilo pozeljno da prodje izmedju dva snimanja.
I ja sam zbog nezaiterersovanja lekara i pogresne dijagnoze pretrpela jake bolove i ogroman stres,pala u depresiju iz koje se tesko izvukla.
Meni su rekli da krenem sa plivanjem,da ce mi to puno pomoci,ali sam odustala od toga jer sam neplivac i bojim se vode.
Mozete eto i to pokusati,malo rekreacije Vam sigurno nece naskoditi.
Zao mi je sto ima jos ljudi koji prolaze kroz slicne situacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 8:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Makice radila sam MRI cervical/vrata i imam ukljesten zivac izmedu C5-6.....
Neurolog tvrdi da nije od toga,zaista ne znam sta da kazem...
Draga Makce drago mi je da si se izvukla iz depresije i bolova.....ja sam na lekovima/antidepresanti i mislim da cu biti citav zivot...
Ja isto mislim Makce da me boli jer je ukljsten zivac u vratu pa ide prema lopatici,a verujem i da nesto nije uredu sa lopaticom.Makce kazes plivanje,ja se ne bojim vode ali ne bih mogla jer i vezbe kada radim imam velikih problema jer su bolovi posle nesnosljivi.
Puno ti hvala Makce i tebi i Slavku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Ontario, posle vezbi mora da vas boli, treba misici da se naviknu na rad.
Ja sam bila u slicnoj situaciji, jedva se izvukoh uz pomoc odgovarajucih vezbi.Raspitajte se vi za nekog dobrog fizijatra tamo, neka vam preporuci vezbe, pa svakog dana po malo, videcete da ce biti bolje.Vama su sigurno i misici napeti, nervozni ste zbog bolova, a moguce je da nepravilno lezite u krevetu dok gledate televiziju(to jako ima veze, ja sam imala bolove u vratu od toga).Provocira bol i dugo i nepravilno sedenje za kompjuterom, nemojte da spavate na stomaku, samo bocno.Eto, to su moji saveti, a i sve ono sto vam je prethodna gospodja preporucila.

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Sre Feb 03, 2010 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 11:42 pm
Postovi: 12
Slazem se sa Anom,normalno je da se posle vezbi osecaju bolovi,ali vredi pokusati,ipak je to neki pomak,jer bolove ionako osecate i bez vezbanja.Znam da zvucim surovo ali to jeste realnost.Poboljsanje moze da se oseti nakon par nedelja,samo nemojte preterivati sa tempom vezbi.Pustite svoje misice da se postepeno navikavaju na novonastale promene. (budite karakter,za razliku od mene :) )
Ako ste u finansijskoj mogucnosti,pokusajte i sa nekim anatomskim jastukom,meni je npr Dormeo dosta pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOLOVI ZNATE LI STA MOZE BITI?
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 2:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drage moje.....ja idem na fizio vec 7 meseci i nista,idem na masaze i nista,spavam na specijalnom jastuku i nista,radim vezbe i nista!
Dok sam sedela na forelji i masirala glavu jer me uzasno boli spustila sam ruku na vrat i presljenove.Ne znam odakle mi ta ideja niti kako ali sam blago pritisla prema levoj strani pored prsljenova i vratu i uzasan,uzasan,uzasan bol me stresao,sada sam 100%sigurna da zaista moji problemi poticu od kicme i ukljestenog zivca izmedu C5-6.........
To mi je samo jedan fiziatar rekao,posle par kojih sam promenila.On smatra da moji problemi sa lopaticom u ramenu dolaze upravo od vrata,a kada mi je to rekao malo za ga zacudeno pogledala moram da priznam.Sada sam sigurna da je to u pitanju pa cu zahtevati misljenje jos jednog neurologa.
Drage puno vam hvala na svim savetima......pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: