Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u desnom rebarnom luku
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 12:27 pm
Postovi: 23
Pedeset mi jegodina i asmatičar sam oko 5 godina. Tri puta sam bila i na bolničkom lečenju gde su mi osim drugih lekova davali i Pronozon oralno te sam se "navukla" na njega. Uz to pojavljuje mi se povremno grč jednjaka od pre 2 godne te uzimam tada nešto za smirenje. Odvikavanje od Pronizona još uvek traje, Promenila sam ustanovu u kojoj se lečim i pronašla sam sa lekarkom alternativu u inhalacijama Pulmicorta umesto oralnog Pronizona. Ipak kada me strefi neki virus moram par dana uzeti i Pronizon. Posledji put je to bilo 10 dana.
Novi problem:
Pre 3 meseca sam imala bol u predelu desnog rebra. Rekli su upala porebrice, ali nije, slali me kod ortopeda, ništa. Slali me kod hirurga i složili se da je to Tizzov sindrom. Mirovala, pila Aspirin 500 mg i to se nekako sredilo.
Pre tri dana sam dobila neverovatne blove u abdmenu, sa težištem na desnoj strani i groznicu, temperatura 37,7. Groznica i temperatura su prošli za pola dana, ali je bol ostao. Vrlo podseća na onaj bol od pre tri meseca samo je nekako izmešten, kao da je više u mkom tkivu, a ne kada opipavam kost rebra. Pokušavam sama da lociram, i meni sada sve više liči na jetru. Prosto lokacija je ta. Rebro koje me je bolelo zapravo i sad osećam ali ne tako intenzivno, više tkivo ispod rebara i duž vrhova ostalih rebara u udubljenju. Nije na svim mestima isti.
Lekar opšte prakse obično me pita, "a gde da te šaljemo kaži". Otkud ja znam.
Pre tri meseca sam radila rengen pluća, bio je ok. takodje i nalaz urina i krvi.
Sada sam na dijeti. Bol još uvek postoji, ali svakim danom je manji. Ne funkcionišem u pravom smislu, ali pokušavam da pomognem sebi i masažom u kadi.Od kada sam na terapiji za asmatičare uvek mi napravi gastro probleme, poput zatvora, prekomernog apetita, pa uvek moram da uzimam dodatne lekove. Pomozite,šta da kažem lekaru opšte prakse da bi me uputio kod adekvatnog specijaliste, odnosno uradio adekvatne analize povodom ovg mog bola sa desne strane ispod rebara.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: