Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u kicmi zatim u nozi. hitno, upomoc
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 9:20 am
Postovi: 1
Lokacija: Krupanj
Pre dve nedelje sam pao nezgodno i uvece me pocela da boli kicma. Nisam mogao da sednem i da ustanem od bolova, cak nisam mogao ni da spavam. Otisao sam kod doktora i on mi je rekao da probam da odem negde da namestim kicmu. Tako da sam to i uradio. Covek mi je namestio i vec drugi dan mi je bilo bolje. Ali kako su dani odmicali ja sam poceo da dobijam bol u desnom kuku pa zatim u desnoj nozi ispod kolena u misicu. Bol je slican kao kad uhvati grc. I tako vec sedam dana budi me bol katastrofalan. Za sad mi pomaze od lekova DIClOFENAC DUO od 75mg. Isao sam opet kod tog coveka on kaze da je izgleda isijas ali ja ne verujem u to posto mi je tek 23 godina, rano je da to dobijem. Interesuje me sta mi je i dal je neko imao slican problem. PS. imao sam 88 kg ali kad sam se ozenio naglo sam se ugojio na 105 kg, interesuje me dal mi ti kg smetaju kicmi i nozi. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 12:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nije rano za ishijash tj diskus herniju, uradite rendgenski snimak lumbalnog dela kichme a posle i MR ako bude potrebno, da znate na kom delu je ukleshtenje pa da se ponashate i ziviete shodno tome.

regulacija telesne mase, kineziterapija, vezbe jachanja trbushnih mishica, bez dizanja teshkih predmeta, bez brzih pokreta i rotacija u lumbalnom delu kichme, shetnja shetnja i shetnja, pazite da se ne umrtvite i ne stvoritew naviku da lezite i sedite shto se jako chesto doganja pacijentima sa lumbalnim sindromom.

a sledeci put kada se budete obracali kiroprakticharima da vam 'nameste' uradite to kod terapeuta koji specijalizovao kiropraktiku.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: