Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomagajte!!!
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:54 pm
Postovi: 3
Ovako, ovo je moj prvi susret sa forumom, al posle svega, ovo je jos jedan pokusaj da mi neko pomogne. Imam alergiju na licu, jako crvenilo na ocnim kapcima, oko usana, duz donje vilice i na vratu!!! Praceno je jakim svabom, perutanjem pa cak i pucanjem koze! Koristila sam dugo sinoderm, od koga je alergija nestajala posle 2 dana. Medjutim kad su mi rekli da to nikako ne radim, doslo je do problema. Jer nema sta nisam probala i nista mi ne pomaze. Vec 3 meseca traje agonija! Primam urbazon koji umiri alergiju na 3-4 dana i opet isto. Pila sam kalcijum i omega 3 kiseline za pojacavanje imuniteta, pila sam i flormidan i nista! Na alergo testu su mi rekli da sam alergicna na polen trave i korova... Ja stvarno mislim da jeste neka sezonska alergija, jer je tokom leta i jeseni nemam... Al vise ne znam sta da probam i kome da se obratim! Najgore mi je sto je to po licu i izgleda jako ruzno! Ta alergija traje od mozda januara pa do jula i iz godine u godinu je sve gore i intenzivnije crvenilo i svrab. Imala sam problema kao mala, al je alergija izbijala samo na rukama u predelu lakta. Sad je preslo samo na lice! Trenutno koristim sapun od katrana, rekli su mi da on cisti, al je reakcija bila uzasna! Ustala sam sva crvena i upaljena, bilo je gore nego ikad. I na sve to mi je lice gorelo. Imam slike alergije, pa ako neko misli da moze da mi pomogne, ja cu poslati. Izvinite na ovolikom textu, al sam ocajna i ne znam sta vise da radim!!! Unapred hvala bilo kome ko mozda zna o cemu se radi!!!! HVALA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte!!!
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
GARGAMEL 86 je napisao:
Ovako, ovo je moj prvi susret sa forumom, al posle svega, ovo je jos jedan pokusaj da mi neko pomogne. Imam alergiju na licu, jako crvenilo na ocnim kapcima, oko usana, duz donje vilice i na vratu!!! Praceno je jakim svabom, perutanjem pa cak i pucanjem koze! Koristila sam dugo sinoderm, od koga je alergija nestajala posle 2 dana. Medjutim kad su mi rekli da to nikako ne radim, doslo je do problema. Jer nema sta nisam probala i nista mi ne pomaze. Vec 3 meseca traje agonija! Primam urbazon koji umiri alergiju na 3-4 dana i opet isto. Pila sam kalcijum i omega 3 kiseline za pojacavanje imuniteta, pila sam i flormidan i nista! Na alergo testu su mi rekli da sam alergicna na polen trave i korova... Ja stvarno mislim da jeste neka sezonska alergija, jer je tokom leta i jeseni nemam... Al vise ne znam sta da probam i kome da se obratim! Najgore mi je sto je to po licu i izgleda jako ruzno! Ta alergija traje od mozda januara pa do jula i iz godine u godinu je sve gore i intenzivnije crvenilo i svrab. Imala sam problema kao mala, al je alergija izbijala samo na rukama u predelu lakta. Sad je preslo samo na lice! Trenutno koristim sapun od katrana, rekli su mi da on cisti, al je reakcija bila uzasna! Ustala sam sva crvena i upaljena, bilo je gore nego ikad. I na sve to mi je lice gorelo. Imam slike alergije, pa ako neko misli da moze da mi pomogne, ja cu poslati. Izvinite na ovolikom textu, al sam ocajna i ne znam sta vise da radim!!! Unapred hvala bilo kome ko mozda zna o cemu se radi!!!! HVALA!!!


prvo ispitaj na Torlaku vadjenjem krvi na sta si sve alergicna. moze da bude bilo koji alergen da izazove takve reakcije. od hrane (npr. med, kravlje mleko, riba koja nije bela, meso, jaja, neko voce, psenica...), do raznih polena (trave, korovi, drvece), kucnih grinja u starom namestaju debelim tepisima i starim dusecima, prasine...
zatim iskljuci mogucnost da imas neku infekciju koze, jer alergija tome doprinosi. mozda kandidu....

kalcijum i omega 3 kiseline moras koristiti u ishrani redovno, kroz hranu koja to sadrzi, a ne da mislis da je to samo privremena 'terapija', pa kad se izlecis ajd' jovo nanovo. omega-3 i omega-9 nezasicene masne kiseline se moraju svakodnevno unositi hranom koja ih sadrzi, jer ih nase telo ne moze sintetisati.

ja sam alergiju na polene trave izlecila SLIT (Sub-Lingvalna-Imuno-Terapija) vakcinom koja se pravi na Torlaku.
to isto mozes i ti. ali najpre moras utvrditi da li si mozda alergicna na jos nesto osim trava i korova. mozda si alergicna i na neku hranu.

takodje mozes biti alergicna i na mnoge visoko komercijalne kozmeticke preparate koji sadrze konzervanse parabene i ostale stetne sastojke. zato trebas koristiti samo one organske, ili potpuno prirodne bez konzervansa (pod uslovom da nisi alergicna na neku biljku ili pomocni dodatak (pcelinji vosak, ulje) od koje je neki preparat napravljen).
na primer Logona kozmetika je ok (potpuno hipoalergenska i bez konzervansa), a kod nas se proizvodi *reklama* kozmetika i ona je ok po meni. imaju super sampone za kosu, kreme za lice, ruke i telo...
za pocetak ne bi ti skodilo da se umivas sa mlakim cajem od kamilice.
i da se kupas samo prirodnim sapunom od kozijeg mleka bez dodatih mirisa (imas ga u prodavnicama zdrave hrane). on je neutralan i pogodan za tvoje stanje.

ne smes se hraniti nezdravo. moras izbaciti svu industrijsku preradjenu hranu.
znaci ovako - nikakvi konzervansi ne dolaze u obzir. hrana sa Na-glutaminatom takodje. beli secer takodje. so, nadji nerafinisanu morsku.
pij dosta vode ciste.
nikako vestacki sokovi, nikako vestacke boje u hrani.
nikako aspartam, ciklamat i saharin kao vestacki zasladjivaci. oni takodje unistavaju imunitet a time dovode do alergija, unistavaju jetru i uopste kancerogeni su.
mleko kravlje probaj da izbacis iz ishrane ili da pijes samo organsko (nemacko organsko 'Landliebe' mleko ima da se ponekad kupi u Maxiju kod nas, i cena mu je skoro kao kod naseg obicnog), ili kozije mleko narocito, najbolje je za alergicare jer koza je zivotinja koja nece svasta da jede.
umesto mleka mozes samo probioticke jogurte da koristis, jako su zdravi za imunitet.
sireve jedi samo mlade. a najbolji je koziji, bilo koji.

meso - najbolje je organsko, a osim njega bela mesa. takodje, jaretina i jagnjetina su najbolja i najcistija mesa.
od ribe bela riba jer ona skoro da uopste nema histamina (som i sl.) koji izaziva alergije...

sojino mleko ako pijes, uzmi samo ono organsko (to mora da pise na pakovanju, a ako ne pise- onda nije organsko ma sta ti prodavci rekli), jer neorganska-GMO soja je dokazano veliki izazivac alergija.

sto se odece tice, takodje i to je vazno - nosi samo prirodne materijale.
ja sam cak u Zari kupila nekoliko majica od organskog pamuka. ovo je cisto moj primer kako sve mozes i ti da se zastitis kada si toliko osetljiva.

kada moras da radis nesto u kuci sa hemijom (sredstav za ciscenje, pranje sudova i sl.), obavezno stavi rukavice na ruke, i po mogucnosti i neke naocare na oci. a trudi se da ne kupujes jaka hemijska sredstva za ciscenje kuce vec da koristis sto prirodnija i organska.

izbegavaj setnju rano ujutru ako mozes, tada je koncentracija polena u vazduhu najmanja.
najpogodnije je da setas posle kise kada se koncentracija polena smanji.

imas i ovaj koristan sajt za alergicare o obavestavanju kolicine polena u vazduhu: www.nspolen.com

...

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte!!!
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
ISPRAVKA:
izbegavaj setnju rano ujutru ako mozes, tada je koncentracija polena u vazduhu najveca.

sto se voca tice, nemoj jesti voce koje ima dlakavu kozicu kao sto su breskve i kajsije. umesto breskvi jedi nektarine, a ako vec jedes breskve i kajsije dobro im operi kozicu sa mekom cetkicom da speres polen.
od ostalog voca mozes jesti - tresnje, visnje, jabuke, kruske, sljive, grozdje, banane, limun, pomorandzu, grejp, ananas, nar, lubenicu, dinju...

od meda jedi samo med od lipe bagrema ili suncokreta (nikako livadski, cvetni ili sumski), osim ako nisi alergicna na polen lipe, bagrema ili suncokreta.

i nemoj jesti margarine vec samo puter, ili Taan(susamov puter; mozes ga i sama praviti u blenderu-susam sameljes sa maslinovim uljem), ili bundevin puter od semenki bundeve.

takodje proveri i kako stojis sa alergijom na kikiriki.

od cokolade jedi samo belu. ali samo malo da te zelja mine ako volis.

kafu izbegavaj.
-----------------------------------------------------------
DODATAK:

http://www.nspolen.com/SR/AEROALERGENE-BILJKE

http://www.nspolen.com/sr/licni-polen-dnevnik

http://www.nspolen.com/sr/kalendar-polena

vidi ovo (ako si iz Beograda-za koprivu pise da su tamo VISOKE KONCENTRACIJE - kod većine alergičnih izazivaju alergijske reakcije):
http://www.nspolen.com/sr/aeropalinolos ... ji/beograd
proveri zato da li si alergicna na polene koprive.

a vidi i ovo:
http://www.nspolen.com/files/KALENDAR%20POLENA.pdf
tu mozes skontati na osnovu toga kada ti je pocela alergija na sta bi sve prema tome mogla jos biti alergicna.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte!!!
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
Količina polena u vazduhu je najviša kada je toplo i suvo vreme sa slabim vetrom, a najniža tokom hladnih i vlažnih dana.

---------------------------------------------------

Izbegavanje polena je teško ali praćenje sledećih saveta može pomoći:

1. Ispitajte se koje su to biljne vrste na čiji ste polen alergični.
2. Potražite savet lekara koji lekovi će vam olakšati simptome (Zapamtite da većina lekova najbolje deluje ako se primene pre nego što se simptomi pogoršaju).
3. Koristite aeropalinološke izveštaje i prognozu, i prema njima organizujte Vašu aktivnost.
4. Što je duže moguće boravite u zatvorenom prostoru tokom sezone cvetanja biljaka na čiji polen ste alergični, a kišne dane birajte za šetnju.
5. Imajte na umu da su dani sa niskom relativnom vlažnošću vazduha i slabim vetrom izrazito pogodni za oslobađanje polena u vazduh.
6. Nosite sunčane naočare da bi zaštitili oči od polena (Najbolji efekat imaju naočare sa štitnicima sa svih strana okvira).
7. Ne kosite travnjak i zadržite se u zatvorenoj prostoriji kada se to radi (Ako ne možete da izbegnete košenje nosite masku).
8. Često košenje travnjaka će sprečiti cvetanje trave (Ipak vodite računa da se trave vremenom prilagode da cvetaju čak i ako ih nisko kosite).
9. Redovno uređujte zakorovljene površine.
10. Držite zatvorene prozore na kući, a posebno na kolima.
11. Idealno za hlađenje i provetravanje je upotreba klima uređaja, jer će to znatno smanjiti unos polena.
12. Ako ne možete priuštiti kola sa klimom, razmislite o ugradnji filtera na sistem za ventilaciju.
13. Ne boravite u parkovima ili na selu tokom sezone cvetanja biljne vrste na čiji ste polen alergični.
14. Izbegavajte šetnju pored i kroz zakorovljene površine.
15. Planirajte svoj odmor tako da izbegnete sezonu cvetanja određenih alergenih biljaka.
16. Ako ste alergični na polen biljne vrste koja je ispred vašeg prozora, odstranite je.
17. Da biste odstranili polen sa kose, tuširajte se kad dođete kući.
18. Često umivajte lice i oči.
19. Izbegavajte sušenje veša na otvorenom.
20. Pacijenti koji i uprkos primeni ovih jednostavnih mera predostrožnosti, imaju jake alergijske simptome, treba da razmisle o terapiji desenzitizacije - SLIT terapija.
-----------------------------
Kada počne hladno i vlažno vreme uglavnom prestaju tegobe izazvane alergijom na polen. Ukoliko se alergijska reakcija nastavi, pogotovo kada duže vreme boravite u zatvorenom prostoru, moguće je da ste alergični na mnogobrojne alergene koji se mogu naci u kucnoj prasini tj. da imate takozvanu INDOR ALERGIJU.

Indor alergija se resava ukljanjanjem svog tapaciranog, plisanog i stofanog namestaja. umesto njega koristiti kozni namestaj ili nam. od vestacke koze.
duseke za spavanje-samo protivalergenske. jastuke takodje.
sve tepihe izbaciti. umesto njih, mogu samo male prostirke koje se mogu cesto prati u ves masini.
od podova najbolji je parket ili brodski pod, jer je drvo prirodan materijal. a mogu i keramicke plocice ili mermer.
laminat je nezdrav jer za manje od 5 godina koriscenja ispusta u vazduh sitne cestice lepka koga u sebi sadrzi. taj lepak je kancerogen i izazivac alergija.

dobro je koristiti za ciscenje vazduha i neki Jonizator vazduha sa Ozonizatorom u sebi.
---------------------------------

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: