Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
elem, vec mi se drugi put ove godine desava, a treci ili cetvrti u za proteklih godinu dana...uglavnom jave se bele tacke na krajnicima, ranije samo na levom, a danas sam primetio i na desnom, nalaze se u onim "rupicama" u samim krajnicima, temperatura nije obavezna ali se javlja...do sada nije radjena mikrobioloska analiza tih tvorbi, jer sam, uglavnom, sam vadio to jer me je iritiralo(jer se uopste tu i nalazi)...neprijatnog je mirisa, cvrsto i relativno se lako skida sa krajnika...znam da se za ovo dobijaju antibiotici, to nije problem, ali je problem uzrok, zasto se to pojavljuje i kako resiti taj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Ako se to toliko cesto javlja pre ili kasnije ces morati da uradis neizbezno: operacija krajnika. Ovako ces dobiti antibiotike eventualno i.m. injekcije penicilina i tako u krug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zahvaljujem na odgovoru... :) imunitet mi je inace oslabljen, sto se tice antibiotika pijem ih kad treba, ne sad kao bombonice, ali relativno cesto...penicilin ne smem da primam jer sam alergican(ispitano je da nisam, medjutim, ne daje mi se), jedino neki drugi lekovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Slavko_slavko je napisao:
zahvaljujem na odgovoru... :) imunitet mi je inace oslabljen, sto se tice antibiotika pijem ih kad treba, ne sad kao bombonice, ali relativno cesto...penicilin ne smem da primam jer sam alergican(ispitano je da nisam, medjutim, ne daje mi se), jedino neki drugi lekovi...


Pa naravno da ide prica o oslabljenom imunitetu plus jos ako pusis onda milina za bakterije...nego ta operacija se laka za tri dana si kod kuce, rekoh da se ne mucis stalno ... ako si alergican na penicilin (mada mi taj tvoj deo nije jasan ispitano da nisam a jesi ne razemem zaista) u svakom slucaju da se ne zezas zbog alergije na penicilin uzmi neki lek iz grupe makrolida tipa eritromicin ili jos bolje hemomicin tri dana po jednu i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 7:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
slazem se sto se toga tice, vise mi nije strah od operacija, mada, opet ista stvar: bolnica i tako to...
zbog upisa u srednju morao sam da se ispitam da li sam alergican na penicilin...analiza radjena u kamenici, na uzorku krvi i dokazano je da nisam alergican, medjutim, niko od lekara mi ne prepisuje cist penicilin, niti bilo sta sto u sebi ima vecu koncentraciju penicilina(pijem gotovo iste antibiotike)...smislicu nesto vezano za sve ovo... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 7:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Uradi bris, zbog sebe. Ja resavam uspesno problem slican tvome Streptils tbl. za sisanje ili neke slicne..nema potrebe za AB th. Pomazu.
Inace gnojne upale grla mogu biti okidac za puno obolenja i ne tako bezopasnih, zato nije ni za zezanje, zato ipak uradi bris, uradi ORL pregled da se izbegne moguca komplikacija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mozda vec danas odem da sredim to...nisam probao sa stepsilsom, imam ih ovde pa cu pokusati...
otprilike znam sta sve krece iz usne duplje(zajedno sa zubima), znam i da ovo nije za zezanje...hvala na odgovoru... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Slavko_slavko je napisao:
slazem se sto se toga tice, vise mi nije strah od operacija, mada, opet ista stvar: bolnica i tako to...
zbog upisa u srednju morao sam da se ispitam da li sam alergican na penicilin...analiza radjena u kamenici, na uzorku krvi i dokazano je da nisam alergican, medjutim, niko od lekara mi ne prepisuje cist penicilin, niti bilo sta sto u sebi ima vecu koncentraciju penicilina(pijem gotovo iste antibiotike)...smislicu nesto vezano za sve ovo... :)



Cist penicilin u obliku injekcija se daje tek kada antibiotici ne deluju jer ako deluju antibiotici i posle nekoliko dana cepovi nestanu zasto bi isao da te bodu svako juto i vece, zar ne- maltretiranje pacijenta.A to sto se oni vrate to je druga prica samo sto cesta pojava toga moze da napravi neki sistemski problem zato bi trebalo to ozbiljno shvatiti. Moj drugar se mucio desetak godina sa tim krjanicima i na kraju ih je izvadio nema muke vise a inace je svakog drugog meseca imao taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zagnojeni krajnici?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
shvatam o cemu se radi, naravno: sto da se krkamo hemijom bez potrebe...znas kako kazu: otom-potom, ako bude i dalje bilo nepodnosljivo onda da...malo me sada i boli grlo, a nije me ranije bolelo, izgleda bas da je neka bakterija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: