Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povremeno pusenje: + ucinak na zdravlje?!
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 12:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 1:34 pm
Postovi: 84
Da li povremena upotreba cigareta, cigarilosa ili cigara moze imati povoljan utisak na nervoznije osobe i osobe sklone autoimunim bolestima? Citao sam da je nikotin delotvoran i da ima manje nuspojava od nekih lekova kod stanja kao sto su upalne bolesti creva. Ne mislim na svakodnevno pusenje. Kakvo je vase misljenje na ovu temu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povremeno pusenje: + ucinak na zdravlje?!
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 1:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 11:40 am
Postovi: 73
CAO!
Iskreno, mislim da bilo kakva ili kolika upotreba cigareta steti... A uostalom to "povremeno" pušenje može vrlo lako da postane i stalno i zavisno.... To znaju svi pušači. A 80% pušača je upravo tako počelo, tj. sa "povremenim" pušenjem. Moja majka puši i ubija nas sve u kući sa tim. Njen izgovor je takođe da puši od nervoze i da je to smiruje... Mislim da pušači nisu dovoljan karaker i da nikada to neće biti,tj. da kažu STOP, ne samo pušenju već i drugim situacijama u životu... Oni ljudi koji su prestali pušiti iz nekog, njima poznatog razloga, ugojili su se, ne svi, ali većina... Ne osuđujem ih, jer i gojaznost je neka vrsta bolesti, ali, po meni, mnogo manje štetna nego pušenje. Tu nervozu koju ljudi imaju mogu umanjiti ili otkloniti drugim putem... Pušenje jeste jedan od lakših načina(koji smanji samo nervozu, a donese milion drugih štetnih dejstava u vaš organizam), zašto se niko ne seti da pročita neku zanimljivu i poučnu knjigu, upravo o problemu koji ga muči...zbog čega se niko ne usudi da potraži stručnu pomoć? (nervoza vodi do depresije, depresija je jedan od uzroka mnogih bolesti). CIGARE KAO LEK - NE!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: