Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavice nakon/uslijed fizickih aktivnosti
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2011 2:44 am
Postovi: 1
Pozdrav za sve.

Vec neko vrijeme muku mucim sa cudnim vrtoglavicama, koje se javljaju prilikom pokreta glave kod plivanja, trcanja, trbusnjaka, zgibova...

Glavobolje se ne javljaju uvijek, ali javljaju se dosta cesto i predstavljaju mi veliku brigu. Krene sa laganim mantanjem, mucninom u stomaku (slicno poslije voznje, kada sam bio manji), nakon cega obicno sjednem ili ako sam u mogucnosti legnem. Dva puta (oba na tjelesnom, prilikom jaceg kondicionog casa) padalo mi je crnilo na oci, krenuo sam teturati i skoro sam se onesvijestio. Traju obicno kratko (1-15 minuta nakon aktivnosti). Navest cu jos nekoliko konkretnih primjera.

Prvi put kada mi se to desilo bilo je prije dvije godine, na moru. Utrkivao sam se u plivanju sa drugom i kada sam izasao na obalu dosta jaka glavobolja me zadesila, legao sam u hlad i sve je proslo za 10ak minuta.
Nedavno, poslije sprinta na 100 metara, takodjer me zadesila glavobolja i muncina u stomaku. Sve cesce desava se i posliije nekih laksih vjezbi sa pokretima glave (trbusnjaci, zgibovi...)

Ne desava mi se ovo uvijek, ali jako, jako cesto recimo 1/3 slucaja... Obicno su to manje, neprimjetne glavobolje, ali eto, 10ak puta, opasno su me navele na brigu.

Inace, bavim se sportom jako dugo, idem u teretanu, imam 18 godina i u pitanju nije malokrvnost, krvnu sliku sam zbog ovog vadio i bila je uredna.

Interesuje me ako neko zna moguce uzroke, zasto se ovo desava, sta mogu da uradim, da li je nego imao slicna iskustva itd. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: