Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavice, nesvestice
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 6:03 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,
Vec puna 2 meseca sedeo sam do 5 ili 7 sati ujutro uz racunar,
spremajuci se za polaganje sertifikata za racunare.
U tom istom periodu dobio sam grip, a dve nedelje potom
prso mi je kapilar u oku.
Stavljao sam prokulin kapi u oci i pio cernika biljne tablete nakon cega mi je
crvenilo u oku skoro potpuno proslo.
Bio sam kod ocnog lekara i merio ocni pritisak koji je kako lekar kaze
normalan i da ce to proci samo od sebe.
Lekar opste prakse mi je merio regularni pritisak i on je normalan i ni u tome
nije problem, ali cim sam lekaru opste prakse rekao da imam vrtoglavice i
nesvestice koje su pocele poslao me je na nalaz krvi i urina tj. sistematski
pregled!

Po preuzetim nalazima uocio sam da mi samo 3 vrednosti nisu u normalnom
rasponu

urea 9.0h , a 2.5-8.3 se smatra normalnim rasponom
AST 57h , a 1-40 se smatra ok.
ALT 169h , a 1-40 je normal range!



Tek u utorak doktor opste prakse moze da me primi jer je sve prebukirano sto se tice termina, a ja sam preplasen sta se sa mnom desava posto imam konstantne vrtoglavice vec jedno nedelju dana i nikako da prodju, a moram da izlazim iz kuce i ucim kad se istoj vratim jer imam uskoro ispite i nemam vremena, ali posto mi nije dobro i nisam u stanju da citam zbog pomenutih vrtoglavica i osecaja nesvestica ali nikad
ne padnem u nesvest, molim vas pomozite i recite sta znace AST i ALT
tacno sa ciframa koje sam naveo iz mog nalaza krvi, kao i povisena cifra
u nalazu urina i kako se to tretira i leci.

Nasao sam na internetu da poviseni ALT i AST znace problem sa jetrom,
bubrezima i srcem i od same pomisli se jezim i lose mi je, pogotovo kad sam procitao da je moguce i da je hepatitis u pitanju!

E, i da ne zaboravim, zbog povrede ramena sam za vreme gripa
pio nimulid ali ne duze od dve nedelje i da naponem da u tom periodu nisam imao nesvestice.

Je li moguce da se AST i ALT povisi i od uzimanja ovog leka ili nije!

Molim vas za brzi odgovor jer mi nije dobro, a zelim sto pre da se osposobim za ucenje, pascu na ispitima u suprotnom a vec sa jedan prijavio!javascript:emoticon(':(')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
ALT i AST znaci alanin aminotransferaza i aspartat aminotransferaza i jesu enzimi jetre lokalizovani u njenoj citoplazmi.Kada hepatociti nekrotiziraju iz bilo kog razloga njihova povisena aktivnost se registruje u plazmi.E sta je kod tebe u pitanju to je posebna dilema jer ne navodis da imas ikakve tegobe osim te vrtoglavice uz ovaj skok aminotransferaza.U akutnom hepatitisu aminotransferaze treba da su bar 10 puta povecane u odnosu na svoje referentne vrednosti,tako da ovo ako je hepatitis onda je on hronicni a u prilog tome govori vrednost ALT koja je veca od vrednosti AST,a
hepatitisa ima raznih (virusni,toksicni,etilicni,bakterijski,parazitarni,indukovan lekovima) i raznih klinickih slika(subklinicki,iktericni aniktericni,holestatski ,fulminantni),pa ako hoces neki kvalitetniji odgovor izvoli izneti podatke o : rizicnim sexualnim kontaktima,kontaktima sa potencijalno zarazenom krvlju i telesnim tecnostima,operacijama i drugim medicinskim i stomatoloskim intervencijama,kontaktima sa otrovima ,konzumiranju droge i alkohola,taj nimulid sto si pio(opisana je hepatotoksicnost u literaturi) u kojoj si ga dozi pio Inace da nisi mozda prevideo neku zuticu ili primetio izmenu u boji mokrace i stolice??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 6:03 pm
Postovi: 5
Izmene u boji mokrace nisam primetio, zuta je, bistra, a nalaz govori da je kisela, a ne znam sta bi to moglo da znaci.
Sto se zubara tice, skoro pre 3 nedelje mi je skidan kamenac i nista drugo
nije radjeno.

Seksualni odnos sam imao samo 1x sa 23 god, nakon toga
usled odredjene pojave , otisao sam kod lekara i u pitanju je bila hlamidija, ali uz tretmane receno mi je da vise nemam nikakve bakterije i da je to proslo iako sam citao da ova bakterija miruje sakrivena i kad tad se opet vraca, posto sam se uplasio o ovome nisam do sad zeleo
pricati.
U 26 godini uradio sam test na hiv i nalaz je negativan tj. nemam hiv po
lekarima!
Sada imam 30 god.
Seks nisam imao od 23ce zbog pomenutog stanja.
Lekari privatni su mi davali da mazem neke kreme od kojih mi je
prvo bilo gore, onda sam otisao kod neke doktorke koja mi je opet dala neke kreme od kojih je bilo prvo malo bolje pa onda opet gore i posto nisam imao vise novca rekla je da ce to biti sve u redu i prestala sa lecenjem.

Do dana danasnjeg ostala je ista pojava i ne znam ni za to sta cu obzirom da novca nemam, moguce da je ovo vezano i sa tim!

':cry:'
':cry:'


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 6:03 pm
Postovi: 5
Drogu nikad uzivotu nisam ni taknuo niti cu, ne pusim, ne pijem i to zaista
nikada nisam radio i necu!

Nimulid sam uzimao 2 tab dnevno 1 ujutro i 1 uvece rastapajuci ih ispod jezika.

Molim vas pomozite ako ikako mozete, nadam se da sam vam dao dovoljno
informacija.:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Testirajte se na hepatotropne viruse(HCV,HBV) koji se prenose parenteralno to vam preporucujem obzirom da je sex bio bez zastite pa ste zakacili hlamidiju,pa nebitno sto je bio pre toliko vremena.Akutni virusni hepatitis moze proteci u aniktericnoj i subklinickoj formi (narocito karakteristicno za HCV infekciju u skoro 80% slucajeva)uz razvoj hronicne infekcije.Nista nije neobicno da se narocito C infekcija dijagnostikuje u stadijumu dekompenzovane ciroze jetre ili hepatocelularnog karcinoma.Kada se ovo iskljuci mozemo govoriti o nekoj tranzitornoj toksicnoj reakciji na Nimulid ili razmatrati neku expoziciju hepatotoksinima za koju ne znate.Uradite i ultrasonografiju jetre jeftina je,atraumatska metoda mozda ukaze na neke abnormalnosti morfologije jetre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 6:03 pm
Postovi: 5
Posto se bojim testiranja koja podrazumevaju igle mozete li mi reci proceduru kako se radi HCV, HBV i ultrasonografija jetre test kako bi mi bilo lakse ako znam unapred na sta treba da odem.
Veliko vam hvala, i molim za odgovor.(':(')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
E pa za HBV i HCV vam ne ginu igle sto se tice uzimanja krvi ,a ultrasonografija je ultrazvuk i potpuno je bezbolan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 6:03 pm
Postovi: 5
Hvala na odgovorima.
Kada budem otisao kod lekara opste prakse u utorak sa nalazom krvi i urina
i odem na testove gde me posalje, kada ih sve obavim ponovo bih vam pisao
da bi znao sta cu dalje jer mi svaki savet znaci.(':(')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 11:27 am
Postovi: 5
Ja imam poptuno iste probleme, tacnije: Imao sam Hepatitis A pre 2 meseca koji je izolovan,testirao sam se i na B i C i negativni su.Inace AST i ALT su mi trenutno oko 50;70 ali to je normalno kod zapaljenja jetre i oporavak traje oko 6 meseci do godinu dana. Trenutno primam penicilin jer imam upalu glra (streptokoka 70 %) Molim za odgovor.Prvo je pocelo sa pucanjem kapilara u levom oku,koje je proslo u roku od dva dana a sada imam neki neugodan osecaj, nazovimo nesvestica, bez glavobolje, bez temperature, bez mucnine. Zanima me i to dala je mogu ce da ovo bude i na psihickoj bazi jer sam malo klonuo psihicki dok sam lezao zuticu 2 meseca u krevetu. Navodim jos i da sam za vreme zutice vreme uglavnom provodio za kompjuterom odnosno laptopom u krevetu. Da li da se konsultujem sa psihologom ili psihijatrom mozda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 11:27 am
Postovi: 5
Inace ne pijem, ne pusim, ne drogiram se...
Razgovarao sam i sa mojim dobrim drugom koji mi je i pre nekoliko meseci pricao kako ima nesvestice ali nisam pridavao paznju toliko tome jer sma mislio da je sve ok i da ce da ga prodje, ali sad ga kapiram dobro,jer je i njemu pocelo isto sa pucanjem kapilara, bio je cak i kod neuropsihijatra ali kazu da je ok,refleksi u redu. Njemu su cak trnule i noge...Kaze mi da je citao na forumima kako neki covek ima to vec godinu dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 11:27 am
Postovi: 5
Inace bio sam i na ultrazvuku tri puta dok sam lezao zuticu, sve je bilo u redu, samo mi je masna jetra. Pritisak je normalan. Takodje sam bio i kod ocnog lekara, proveravano ocno dno, ocni pritisak, sve je u redu i kaze da imam blagi konjuktivis. Od rodjenja inace ne vidim najbolje na desnom oku, pa je levo preuzelo funkciju oba. U pocetku sam mislio da je problem sa ocima, jer mi pucaju kapilari... dioptrija mi je ne promenjena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 11:27 am
Postovi: 5
Da li je moguce da imam hipohondricni sindrom i jel zna neko mozda vise o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
GIO: Nimulid je kod nas skinut s aliste dozvoljenih tj registrovanih preparata bas zbog svoje hepatotoksicnosti. rezultati enzima jetre najverovatnije, skoro sigurno, vezani su za nimulid. POvecanja su mala, jetra je samoreparabilni organ (vrlo dobro se regenerisu celije jetre) i nemas razloga za preveliku brigu, obavezno napomeni lekaru d asi uzimao nimulid dve nedelje i u kojoj dozi, ako si jojs pio i mnogo gaziranog (koka-kole na priomer) sve je jasno. NEmas razloga za strah. Sto se povisene uree tice, pij vise vode, tj obavezno se vise hidriraj.
Vrtoglavice i nesvestice nemaju veze ni sa jednim od ovih parametara, ali mogu imati veze sa eventulanim virusom koji si zakacio a koji je svoje dejstvo ispoljio na sistemu za ravnotezu, odnosno vestibokohlearnom zivcu. Javi se usnom lekaru na pregled, izbaci gazirano i nimulid, odmori neki dan i sve ce biti u redu. Bez panike.

Aiva: moguce je da su vrtoglavica i nesvestic ana nervnoj bazi ali pre toga neophdona je neka osnovna dijagnostika (krvna slika, biohemija,m sistematski pregled) pa tek ond apo potrebi i psihijatrisjska konsultacija. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 11:27 am
Postovi: 5
Krvna slika mi je radjena takodje, dobra je, sve je u normali, jedino su povecane vrednosti PLC (408 od 400 dozvoljenih) i LUC (5 od 4 dozvoljenih)
Razgovarao sam sa ocevom prijateljicom neuropsihijatrom koja kaze da mi je to napad panike jer sam lezao Hepatitis A 2 meseca sada sam rekovalescent i potrebno je organizmu da se navikne na tu promenu sto se sada dosta krecem, i jer sam bio uplasen za vreme zutice da nije nesto ozbiljnije i sada svaki simptom ja preuvelicam, ali meni jednostavno sasmo smeta sto se osecam kao da imam nizak pritisak vec 5 dana i tesko gledam a kapilari mi se nadraze kada malo duze gledam u ekran, pretpostavljam, zato sto ne mogu da se bas skoncentrisem i moram da ulazem dodatni napor ocima sto ih dodatno i zamara i rezultiraju zakrvavljenjem.
Mene samo zanima da li je stvarno moguce da sve to bude na psihickoj bazi, da sasm u grcu, da su mi se mozda mozdani kapilari skupili sto pretstavlja uzrok za moji otezani vid?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavice, nesvestice
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2015 10:38 pm
Postovi: 2
Zanima me da li mi mozete pomoci.
U sredu sam radila kompletnu krvnu sliku, sve mi je bilo dobro osim LUC kojem je granica 4.0 , a meni je na rezultatu 4.1.
Nije mi jasno sta je to. Koga god da sam pitala svi su cutali, nisu znali.
Radjen mi je i urin, pozitivna sam na belancevinu sto znam da ima veze sa bubrezima, ali imam i leukocite i eritrocite, i epitalne celije plocaste, mi stoji da imam manji broj. Zanima me samo u vezi parametra LUCa sta je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: