Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zbog cega smrt
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
moj otac je umro,neznam od cega.na njegovim nalazima sam uspela po nesto da procitam ali neznam sta to znaci.volela bih da mi neko protumaci.posle operacije se super osecao,jeo,smejao se i za mesec dana umro.od cega-sam bog zna.doktori su tvrdili da mu je super i da nije mogao da umre od tumora u prvom stadijumu koji je operisan.otpustili ga i vise nisu hteli da ga prime iako je 10 puta vodjen zbog gnojenja rane.neznam da li sam sve dobro rastumacila ali pise ovako nesto:

inflamatio chronica
limfna tl-hyperlasio limphoreticularis reactiva
carcinoma plnocell.kerathodes G:1
op:bsk superior,esk,dissectio colli radicalis modificata 1.dex.122009,122901,122003,122832,291010
in pin on
neurologija:meta in cerebro in obs
akutni mozdani psihosindrom

unapred hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 6:17 pm
Postovi: 47
za njegovu smrt "zahvali" se doktorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 11:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
mozete li,molim vas da mi objasnite?ja sumnjam u nesto ali nisam sigurna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Prica napamet. Nema pojma ni sta pise a kamo li da li je i ko kriv. Samo lupeta. Ja sam najveci lekarski krtiticar i koliko god dobro da nesto urade ja cu naci manu i umecu bolje. Ali bar za sve imam argument, u oblasti u kojoj mogu vrsiti ekspertizu i superviziju. Ali ovako pausalno samo lepiti tikete je cist apsurd.

Trazite od lekara koji je lecio i dao Dg. da vam objasni uzrok smrti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 11:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
dr kaze samo rak.i nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 6:17 pm
Postovi: 47
MACHINE je napisao:
Prica napamet. Nema pojma ni sta pise a kamo li da li je i ko kriv. Samo lupeta. Ja sam najveci lekarski krtiticar i koliko god dobro da nesto urade ja cu naci manu i umecu bolje. Ali bar za sve imam argument, u oblasti u kojoj mogu vrsiti ekspertizu i superviziju. Ali ovako pausalno samo lepiti tikete je cist apsurd.

Trazite od lekara koji je lecio i dao Dg. da vam objasni uzrok smrti.

DA PRICAM NAPAMET,a zato ti poslusaj osobu koja prica o ekspertizi,superviziji i razbacuje se slicnim recima.a najbolje od svega je savet da pitas osobu koja je kriva za njegovu smrt da ti objasni uzrok smrti.?!naravno i ti kao i vecina drugih ces preci preko onoga sto i sama znas da je istina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
da bi bilo malo jasnije ja cu napisati jos neke stvari posto ovu dijagnozu ne mogu da prevedem.pre operacije nije uradjen snimak vrata da se vidi sta ima unutra.krenuo je na operaciju uvecane limfne zlezde.dr kaze tek kad je otvorio on je video sta tu ima.otac je pricao (a on nikad ne laze) da se probudio tokom operacije i da su ga drzali za ramena.imao je posekotinu sa druge strane sto znaci da se verovatno cimnuo kad se probudio.ja zakljucujem da mu nisu dali dovoljno anestezije jer su verovali da ce operacija da traje kratko.stoga,mozda su je uradili na brzinu a mozda su mu povredili negde gde ne treba.drugo,njemu su kazu skratili venu jer je i ona bila zahvacena.mozda je infekcija usla u krv?ja nista neznam,samo nagadjam jer eto neznam latinski.jos nesto-posle operacije bi valjda trebalo da se uradi krvna slika i da se pacijentu pokaze rezultat ili upise u otpusnu listu,ali toga nigde nema.dr kaze da je super ocistio,da se od toga leci 99 % i da moj otac moze da ide kuci i da odmara.nedelju dana bio je kao da mu nije nista,ali posle sve gore.nije vise mogao ni da jede,ni da pije,ni da hoda,ni da prica i naglo je mrsavio.dva dana pred smrt prepisala mu neuropsihijatar tablete flormidal uvece celu i bensedin ujutru i uvece.ja mislim da je to ipak prevelika doza za toliko slabog coveka.on je zaspao,pao u komu i vise se nije ni probudio.
mozda sve ovo nije tako,ja nisam lekar pa da znam
znam da ne mogu da ga vratim ali bi mi mnogo znacilo da znam kako je sve bilo i od cega je umro.da li je lekarska greska?
ne planiram sad da tuzim nekog ili tako to,jer od toga nema vajde,samo hocu da znam.volela bih da neko samnom razmeni misljenje.puno hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 2:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Vas otac je imao jednu vrstu takozvanog planocelularnog karcinoma sa posledicnim uvecanjem limfnih cvorova. Uradjena je radikalna disekcija vrata, medjutim koliko sam razumeo iz dijagnoze (koja je uzgred po meni u izvesnom smislu nejasna), vas otac je imao metastaze na mozgu. Sto se tice samog operativnog toka i samog termina zakazane operacije ne bih diskutovao jer ne raspolazem adekvatnim podacima. Primite moje saucesce i nadam se da sam nesto malo pomogao.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
hvala,dosta ste pomogli.ali njemu je radjena magnetna rezonanca i rekli su da na mozgu nema metastaza.ili je mozda bilo a nisu hteli da kazu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Verovatno je onda magnet radjen posle sumnje na metastaze u mozgu. U svakom slucaju, posto sama digagnoza koju ste naveli, ne govori mnogo o uzroku smrti, najbolje da se obratite lekarima ustanove gde se lecio vas otac. Imate li umrlicu? Ili bilo kakav papir gde se pominje "exitus letalis"? Tamo bi trebalo da pise.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
on je umro kuci,obdukcija nije radjena.ni na jednom listu to ne pise.u svakom slucaju hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Nema na cemu, zao mi je sto nisam mogao vise da pomognem.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pre nego sto krenes nasumicno da lupetas kako ja slusam lekare bez ukljucivanja sivih celija, predlazem ti da izdvojis malo vremena na moje postove i procitas sta sam ranije pisao. Shvatices da sam ja ovde najveci kriticar lekara...i to ostar i beskrupulozan. Ali sa argumentima, potkrepljenim cinjenicama i zdravorazumskom logikom. Ovo o cemu ti, i jos poneki, "govorite" izlazi iz okvira naucno kritickog stava a ulazi u domen naucne fantastike i primitivnog verovanja. Ja se bavim NAUKOM a ne FILOZOFIJOM i VEROM (CRKVOM). Koristiti mokracu, kao otpadni metabolitcki produkt, nije nista novo a komo li ne epohalno. Spravice poput * REKLAMA *, REN/Serb, "dr".Roso, Tesline purpurne ploce, raznih magneta, Najdanovih krugova, vode svete Petke, bioenergije belih magova i ostale voodoo gluposti su ipak gori izbor od klasicne/priznate medicine i tradicionalne medicine. Ko jednom u to upadne tesko izlazi iz zacaranih Rasomonovskih kombinacija svakojakih nebuloza. Lekari su takvi kavki su, medicina je takva kakva je - skoro nicemu ne sluzi, ali ovo sto ti i tebi slicni proklamuju je dno dna i mnogo gora opcija.


matijaBG je napisao:
MACHINE je napisao:
Prica napamet. Nema pojma ni sta pise a kamo li da li je i ko kriv. Samo lupeta. Ja sam najveci lekarski krtiticar i koliko god dobro da nesto urade ja cu naci manu i umecu bolje. Ali bar za sve imam argument, u oblasti u kojoj mogu vrsiti ekspertizu i superviziju. Ali ovako pausalno samo lepiti tikete je cist apsurd.

Trazite od lekara koji je lecio i dao Dg. da vam objasni uzrok smrti.

DA PRICAM NAPAMET,a zato ti poslusaj osobu koja prica o ekspertizi,superviziji i razbacuje se slicnim recima.a najbolje od svega je savet da pitas osobu koja je kriva za njegovu smrt da ti objasni uzrok smrti.?!naravno i ti kao i vecina drugih ces preci preko onoga sto i sama znas da je istina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 6:17 pm
Postovi: 47
MACHINE je napisao:
Pre nego sto krenes nasumicno da lupetas kako ja slusam lekare bez ukljucivanja sivih celija, predlazem ti da izdvojis malo vremena na moje postove i procitas sta sam ranije pisao. Shvatices da sam ja ovde najveci kriticar lekara...i to ostar i beskrupulozan. Ali sa argumentima, potkrepljenim cinjenicama i zdravorazumskom logikom. Ovo o cemu ti, i jos poneki, "govorite" izlazi iz okvira naucno kritickog stava a ulazi u domen naucne fantastike i primitivnog verovanja. Ja se bavim NAUKOM a ne FILOZOFIJOM i VEROM (CRKVOM). Koristiti mokracu, kao otpadni metabolitcki produkt, nije nista novo a komo li ne epohalno. Spravice poput * REKLAMA *, REN/Serb, "dr".Roso, Tesline purpurne ploce, raznih magneta, Najdanovih krugova, vode svete Petke, bioenergije belih magova i ostale voodoo gluposti su ipak gori izbor od klasicne/priznate medicine i tradicionalne medicine. Ko jednom u to upadne tesko izlazi iz zacaranih Rasomonovskih kombinacija svakojakih nebuloza. Lekari su takvi kavki su, medicina je takva kakva je - skoro nicemu ne sluzi, ali ovo sto ti i tebi slicni proklamuju je dno dna i mnogo gora opcija.


matijaBG je napisao:
MACHINE je napisao:
Prica napamet. Nema pojma ni sta pise a kamo li da li je i ko kriv. Samo lupeta. Ja sam najveci lekarski krtiticar i koliko god dobro da nesto urade ja cu naci manu i umecu bolje. Ali bar za sve imam argument, u oblasti u kojoj mogu vrsiti ekspertizu i superviziju. Ali ovako pausalno samo lepiti tikete je cist apsurd.

Trazite od lekara koji je lecio i dao Dg. da vam objasni uzrok smrti.

DA PRICAM NAPAMET,a zato ti poslusaj osobu koja prica o ekspertizi,superviziji i razbacuje se slicnim recima.a najbolje od svega je savet da pitas osobu koja je kriva za njegovu smrt da ti objasni uzrok smrti.?!naravno i ti kao i vecina drugih ces preci preko onoga sto i sama znas da je istina.

bravo nije lose,obozavam kad povezujete bele magove,vudu i slicne stvari sa prirodom.ti nisi kriticar jer ne znas nista sem da pises slicne gluposti koje naravno imaju smisla jer onda ljudi npr urinoterapiju(a mokraca nije otpad,da ista znas nebi to napisao) povezuju sa magijom i ostalim glupostima koja medicina jedino istice u medijima i onda budale kao sto si ti sve ono sto zaista leci povezuje sa time.koliko knjiga si procitao o urinoterapiji?naravno ni jednu jer ti slusas doktore tako da nikako ne mozes biti njihov kriticar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zbog cega smrt
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
priroda je namenila da se mokraca IZBACI iz organizma, zato sto su u njoj otpadne materije.
u ljudskom organizmu postoje razni biohemijski sistemi kojima se ono sto je potrebno "reciklira" - i raznim mehanizmima vraca nazad - primer bi bio metabolizam gvozdja, itd..itd..
mokraca se izbacuje iz organizma jer su u njoj toksini, visak nekih materija koje same po sebi jesu potrebne, lekovi koje smo uneli...

urolagnija je parafilija (pormecaj seksualne funkcije) kod koje je predmet seksualne zelje prenesen na mokracu! zato sam vam i rekao (na drugom podforumu) da se obratite psihoanaliticaru! imate psihicki problem!!!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: