Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 27, 2010 6:04 am
Postovi: 10
Pozdrav,
Imam 29 godina i od pre nekih 6-7 meseci imam problema sa varenjem. Sve je pocelo osecajem kao da imam uzarenu kuglu u zelucu. Trenutni simptomi da imam kasastu stolicu, u kojoj ima nesvarene hrane, krv i sluz nisam primetio, bol u crevima u trenutku kada hrana prolazi kroz njih, sa desne i leve strane u visini pupka i u donjem delu stomaka u sredini. Ponekad mi se javlja kao da imam u zelucu neku lopticu koja ne nestaje, uglavnom nakon sto jedem meso ( bar sam tako primetio ). U dva navrata mi se pojavila vodena stolica, i to nakon sto sam opteretio creva. Internista mi je postavila dijagnozu dispepsija, a odabrani lekar kaze da imam kolitis, nervozna creva ili kako god... Bio sam na UZ stomaka, sve je u redu, Rendgen zeluca, sve u redu, krvna slika u redu. Pitao sam odabranog lekara da idem na irigografiju, rekla je da nema potrebe. Bojim se da nemam nesto u stomaku i da cu zakasniti. Po prorodi sam panicar i neki bi rekli blagi hipohondar. Trenutno pijem dijetetski lek sa aktivnim ugljem i biljem, koji mi je preporucio doktor, ali mi ne pomaze. Pio sam i Panrazol, od njega dobijem jos veci proliv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 3:12 pm
Postovi: 31
A gastroskopija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 27, 2010 6:04 am
Postovi: 10
Pa i za to mi je receno da nema potrebe. I ja sam mislio da odem na gastroskopiju. Da li vi mislite da treba da idem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 3:12 pm
Postovi: 31
Nemoj da mi persiraš, i ja sam hipohondar kao i ti :-) Ja sam na svakakve preglede išla samoinicijativno. I gastroskopiju sam radila. Moj savet je da odeš da odradiš gastroskopiju ili da odeš kod gastroenterologa i da njemu ispričaš sve to, jer tebe verovatno sad više muči psiha, nego taj problem koji imaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
MISLIM DA BI TI EGLONIL POMOGAO--I JEDNOSTAVNO--NEKA VRSTA DIJETE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 27, 2010 6:04 am
Postovi: 10
Bio sam danas kod lekara i posteno me isprepadala. I dalje imam iste simptome. Moje pitanje je da li se tumor debelog creva moze videti ultrazvukom, posto sam ga radio pre nekih 2 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 27, 2010 6:04 am
Postovi: 10
Evo i nastavka...
Vec tri meseca imam problema sa stomakom.Krene sa nelagodnoscu u zelucu, bol sa desne strane gore, koji nestaje kad jedem, a opet se pojavljuje kad se prejedem ili mi je prazan stomak.kad to prestane onda krenu creva, bol, bol pre praznjenja, imao sam jednom i sluz, u pocetku sam imao prolive.i sve tako ukrug.
Bio sam na RTG zeluca i debelog creva, sve ok, na UZ stomaka, sve ok (dr mi je rekao da vidi vazduh u zelucu, kaze mozda to oseca)heliko negativan, krv u stolici negativan, dva testiranja na neke parazite i bakterij (davao sam stolicu na ispitivanje) sve u redu. Internista mi je rekla da imam dispepsiju, dala mi sabax ali ni to mi ne pomaze.
Bojim se da nemam nesto (trenutno se bojim za zeludac),sto nece moci da se izleci.
Trenutno pijem Ranisan,ksalol i aktivni ugalj sa dodatkom bilja, simptomi su malo blazi...Ne jedem hleb i ne pijem mleko.
Da li se na RTG zeluca vidi ukoliko ima nekih problema?
Sta da radim, da li imate neki savet.
U zadnje vreme sam opusteniji, imam novi-bolji posao kojim sam zadovoljan, ali izgleda da svakodnevni stresovi lose uticu na mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Pet Dec 13, 2013 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 13, 2013 4:08 pm
Postovi: 1
Poštovani...
moj sin je imao sličnih...u glavnom i istih problema...
puno ljudi koje znam a imali su istih problema dobilo je istu dijagnozu kao i moje dete a to je celijakija...odnosno netolerancija na gluten.
za sve informacije vezane za ovaj problem stojim vam na raspolaganju...
S poštovanjem
Slobodan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Uto Dec 17, 2013 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 27, 2010 6:04 am
Postovi: 10
Evo mene sa novim informacijama. Bio kod gastroenterologa, dobar covek, mada malo prica sto se meni ne svidja, al ajde.Po njemu imam gastroenteritis,koliko sam ja procitao to je trovanje nekom od bakterija.Ja sam i gadjao na to posto sam preko leta plivao na lokalnom jezeru ili sam pokupio u firmi u kantini, sto me ne bi cudilo. Uglavnom i dalje imam bolove. Dao mi je neke lekove pa cemo videti. Preporucio bih svima koji imaju slicne probleme da odmah idu gastroenterologu, da sam bio pametan pa otisao letos, a ja bio i na irigografiji, gastroskopiji itd...Javljam kako mi je posle terapije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: