Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 12:41 pm
Postovi: 3
Upravo sam uradila ultrazvuk abdomena i konstatovano mi je mnogo sitnih kamenčića u žučnoj kesi. Preporučena laparaskopska operacija odmah. U privatnoj ordinaciji u kojoj sam uradila ultrazvuk preporučeno mi je da operaciju uradim na Urgentnom centru za 550 €, s tim što je lekar napomenuo da je u drugim ustanovama cena iste operacije od 600 do 1100€.

Pre izvesnog vremena sam čula da se ta operacija više ne naplaćuje, pa bih volela da mi kažete šta je istina.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 6:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pa da, 550 evra ide doktoru u dzep... :roll: :roll: :roll:
operacije su besplatne pod uslovom da imate zdravstvenu knjizicu i da ste osigurani, zakazete pa ako je bas hitno-tako ce i biti operisano...
brata je boleo stomak, otisli u urgentni, pregledali ga, ustanovili da ima kamen i sutradan ga operisali a nije platio ni dinara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 12:41 pm
Postovi: 3
Slavko_slavko je napisao:
pa da, 550 evra ide doktoru u dzep... :roll: :roll: :roll:
operacije su besplatne pod uslovom da imate zdravstvenu knjizicu i da ste osigurani, zakazete pa ako je bas hitno-tako ce i biti operisano...
brata je boleo stomak, otisli u urgentni, pregledali ga, ustanovili da ima kamen i sutradan ga operisali a nije platio ni dinara...



Hvala Slavko, nadam se da je tako i dalje. Doktor kaze da je laparaskopija skinuta sa liste i da socijalno vise ne nadoknadjuje troskove operacije. Videcu sledece nedelje, pa cu znati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mislim da je to apsurdno...sta sad, svako ko treba na laparoskopsku operaciju treba da plati? raspitajte se vi malo bolje, nazovite kc srbije ili otidite licno ako imate vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 2:42 am
Postovi: 16
Lokacija: beograd
supruga bila pre mesec dana sa uputom u kbc, bgd. uradili joj laparoskopski, sve bilo ok. jedino sobe skoro kao štale, wc kriminalan ali bar operacioni blok potpuno renoviran i u rangu svetskih... tja... sa uputom u internu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laparaskopska operacija žučne kese
PostPoslato: Pet Avg 10, 2012 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2012 8:19 pm
Postovi: 1
Imam 33 godine i operisala sam zucnu kesu laparaskopski na Bezaniji u decembru 2010.godine, kad sam se probudila rekli su da sam imala i priraslice, sta god to znacilo.
Evo proslo je godinu i po dana i mene i dalje boli na istom mestu kao da nisam ni izvadila zucnu kesu. Boli me i kad prepusim, i na kafu, i na griz virsle, i na breskvu, na boraniju, na hleb, na sve zivo, tako da cesto pijem i buskopan. Skoro sam bila na uz stomaka jer me nesto bolelo i nasli mi pesak u bubrezima, a kazu da je zucna kesa i sve ostalo u stomaku ok. Medjutim mene toliko boli da sam prestravljena da se nesto tu desava. Sta da radim i kome da se obratim? Da li je taj bol uobicajen i da li sad treba da jedem samo bareni brokoli da me ne bi vise bolelo? Je l moguce da dobijem neku rakcinu ne daj boze ili neku komplikaciju? Hvala svima na odgovorima unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: