Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Anksionznost ili nesto drugo
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2007 11:50 am
Postovi: 3
Polovinom septembra 2007 krenuo je sve veci stres vezan za posao koji je kulminirao pocetkom novembra i od tad se stisava.
U septembru sam dobio blage nestabilnosti u hodu ili pri sedenju (kao da vas neko zaljulja) i blaga trnjenja leve ruke i noge.
U medjuvremenu je poceo da me tisti i nedefinisani tupi bol-mucnina i nelagodan osecaj u predelu srce-zeludac...
Krenuli su i sporadicni bolovi u rebrima leve strane (odma uz grudnu kost ili po boku, ponekad na ledjima.....99% vremena leva strana)
Ono sto mi je mozda najvise smetalo tada bila je pojava koja mi se javlja i dan danas - kao da je tacka ispod grudne kosti (valjda je to pocetak zeluca i ne mislim iza grudne kosti vec bas ispod...)epicentar iz koga se u delicu sekunde razlije neki tup osecaj, kao da se ceo paralizujem i to traje bukvalno sekundu da bi nakon toga malo ubrzao sa radom srca i ponekad se malo preznojim - cesce se desava kad sedim ili lezim (pogotovu trenutak kad tonem u san tj kad treba da switchujem na sleep mode), redje dok stojim tj hodam (ovo se desi 2 do 7 puta dnevno).
U medjuvremenu sam dobio i nekakvu hiprezenzitivnost koze na grudima tj košulju osecam kao pritisak...blesavo zvuci ali je tako
Kulminacija ovog s(t)anja bila je pocetkom novembra kada sam jedno vece lezao pokusavajuci da se uspavam i u trenutku mi se srce tako nenormalno prolupalo da sam poceo sav da trnem, skupile mi se sake i usta....dosla hitna pomoc i rekla je to stres i da 99% nije srce.
Potom su usledili pregledi kod kardiologa koji je uradio ekg, UZ, test opterecenja i to je sve proslo ok (inace sam sportski tip i vezbam ~3 puta nedeljno mada sam u to vreme malo poceo da izostavljam treninge)
Potom sam isao kod neurologa koji mi je dao Cinedil i Bromazepam 1.5mg tj doktor sumnja na anksionznost.
Isao sam i kod ORL i oni su mi pronasli hronicnu upalu grla te trebam ispitati eventualni LPR.
Krv je bila u redu (neka šira analiza sa milion parametara)
I dan danas nisam OK tj pored sporadicnih bolova /za koje sam sebe ubedio da nemaju veze sa srcem i dalje imam te gore opisane flasheve i nesanicu (treba mi po par sati da se uspavam a i onda je isprekidano i haoticno).
Interesuje me sta bi jos sa "fizioloske" strane trebao da ispitam po vasem misljenju.
Kada konzumiranje bromazeopama postaje problematicno tj posle kog perioda (trenutno ne uzimam ali sam mnogo bolje spavao sa tim pa mi dodje da se vratim na isti....)
Ne iskljucujem ja da sam anksiozan samo hocu da prvo eliminisem sve...
Hvala na svakoj pomoci.
Post je veliki ali eto, zakomplikovalo se i nikako da prodje pa sam počeo blago da očajavam, smara me strašno, ne funkcionišem normalno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Cini se da ste vec uradili sve relevantne somatske testove, mozete tome dodati jos samo hormone tiroidne zlezde. PO svemu sto opisujete Vasi simptomi podsecaju na somatizaciju psihickih tegoba, odnosno lici da bi mogli pripadati grupi konverzivnih poremecaja. Svakako da anksioznost igra veliku ulogu kod somatizacija (tome u prilog govori i poboljsanje od lekova koji su anksiolitici). Trebalo bi da se javite psihijatru, nakon sto zavrsite somatska ispitivanja. Smao je on nadlezan da Vam vodi terapiju anksioliticima ili eventualnop drugim psihotrepnim lekovima, po potrebi. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksionznost ili nesto drugo
PostPoslato: Sre Jun 29, 2022 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 29, 2022 11:53 am
Postovi: 1
Nadam se da ces ovo videti i odgoviriti mi kako si resio problem, jer imam identicnu situaciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: