Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Sub Jul 27, 2013 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 27, 2013 12:08 pm
Postovi: 4
Pozdrav.
Opisacu detaljno zadnjih 10 meseci mog stanja sve do pronalazenja ove kuglice/cvorica ispod levog pazuha.

Nakon sto sam napustio posao gde je bilo veoma stresno i ne prijatno toliko da sam u sebi imao veliku negativnost pre svakog odlaska na posao (smucilo mi se skroz!) i nakon odlaska ja sam dobio neke panicne napade i jos neke simptome anksioznosti i ludila.. Nekako sam se izborio sa tim citajuci savete na internetu i iskustvo bliskih prijatelja koji su isto prosli! Pa danas nemam anksiozne simptome i zadovoljan sam prilicno, ali se stvorila ta kuglica zrne graska ispod pazuha. (PS uspeo sam anksioznost da izlecim tako sto sam sredio zivot, ne pusim, ne pijem, jedem redovno, spavam pre 24h.. fizicki aktivan) Ali malo sam kao hipohondar i paranoik, to sam inace ovako po prirodi plasljiv malo i td :roll: Imam 22 godine i nadam se da ne bi trebao razmisljati o crnim stvarima ovako mlad. A, sto se tice te "kuglice" da je tako nazovem, koja je ispod pazuha gde sam stavljao dezodorans (pre sam jednom antiperspirant) , znao sam da stavljam onako izbliza, da bas upije koza :D .. takodje boleli su me 2 zuba zadnjih 2 meseca, bas jaki bolovi da sam danima patio pa onda pauza ne boli zub 5 dana pa opet patnja bolova.. haos... i sad mi je pod lekom zub i dnevno jednom zna da zaboli na hladno.. dok ne sredim skroz tako ce biti (cekam zubara da dodje sa odmora). Tako da to isto nadam se moze biti uzrok povecanja limfne zlezde je l' ? Da li trebam da se zabrinem i da idem kod lekara ? (ne zelim ici kod lekara jer cu onda krenuti jedan niz poseta lekarima, a i plasim se malo da ne pogrese lekari, desava se i to!) .. Znaci ne boli me to mesto ispod pazuha ali moj mozak je identifikuje cesto pa imam neku ne prijatnost u tom predelu (jer stalno mislim na to, nekad ne mislim kada radim nesto pa se pitam "zasto sad nemam nikakve simptome?:)" ) .. i tako.. hvala svima!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Sub Jul 27, 2013 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 27, 2013 12:08 pm
Postovi: 4
Vazna dopuna/ispravka: Nije zapravo kuglica vec je vretenastog oblika, ne kuglica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2012 7:10 am
Postovi: 10
Moze da bude svasta, ali je potrebno otici sto pre na pregled. Radi se (najverovatnije) o linfnoj zljezdi, a to moze biti svasta, od zadebljanja zbog prethodnih infekcija do tumora. U svakom slucaju sto pre kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
pwl, колико дуго и често си користио препарате против знојења?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 27, 2013 12:08 pm
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
pwl, колико дуго и често си користио препарате против знојења?


Ne koristim preparate cesto. A moram nagovestiti i da mi raste umnjak, kazu da moze biti od toga. Takodje, zlezda se ne povecava i imam utisak da se nekad i smanji, ali ispadne da je samo utisak, valjda. Inace, od kako sam napisao Post, nisam razmisljao o tom problemu i nisam imao gotovo nikakakv simptom bola ili neke nelagodnosti (je sam naveo da sam osecao neke nelagodnosti u tom predelu). Tako da mi uopste ne smeta .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Ti nešto znaš, skote.

misaiv je napisao:
Moze da bude svasta, ali je potrebno otici sto pre na pregled. Radi se (najverovatnije) o linfnoj zljezdi, a to moze biti svasta, od zadebljanja zbog prethodnih infekcija do tumora. U svakom slucaju sto pre kod lekara.

_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 3:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 4:49 pm
Postovi: 40
pwl je napisao:
aa_aca je napisao:
pwl, колико дуго и често си користио препарате против знојења?


Ne koristim preparate cesto. A moram nagovestiti i da mi raste umnjak, kazu da moze biti od toga. Takodje, zlezda se ne povecava i imam utisak da se nekad i smanji, ali ispadne da je samo utisak, valjda. Inace, od kako sam napisao Post, nisam razmisljao o tom problemu i nisam imao gotovo nikakakv simptom bola ili neke nelagodnosti (je sam naveo da sam osecao neke nelagodnosti u tom predelu). Tako da mi uopste ne smeta .


Prestani neko vreme da koristiš dezodoranse i sve preparate koji sprečavaju znojenje.
To se i meni javljalo kada sam koristio razne stikove protiv znojenja. Čim sam prestao da ih koristim, žlezde su se povukle (verovatno je reč o znojnim žlezdama)
Žlezdama je zadatak da luče znoj, pa ako ih nasilno preparatima sprečavamo u tome, može doći i do ovakve reakcije. Ovo ti je moj savet iz ličnog iskustva.
Pokušaj tako 10 dana bez nanošenja bilo kakvog preparata u predelu pazuha i prati situaciju. Ne pritiskaj žlezdu jako, već samo povremeno blago opipaj, da bi se uverio da se smanjuje. Ako se smanjuje, a hoće 99%, onda ćeš znati i uzrok , a ako ne onda ćeš morati kod lekara u šta čisto sumnjam da će imati potrebe. Nisi samo ti imao ovaj problem. Imao sam ja i još neki koje lično znam a koristili su razna sredstva protiv znojenja. Prestankom njihove upotrebe, prestaju i navedeni problemi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Zorankv je napisao:
Prestani neko vreme da koristiš dezodoranse i sve preparate koji sprečavaju znojenje.
To se i meni javljalo kada sam koristio razne stikove protiv znojenja. Čim sam prestao da ih koristim, žlezde su se povukle (verovatno je reč o znojnim žlezdama)
Žlezdama je zadatak da luče znoj, pa ako ih nasilno preparatima sprečavamo u tome, može doći i do ovakve reakcije. Ovo ti je moj savet iz ličnog iskustva.
Pokušaj tako 10 dana bez nanošenja bilo kakvog preparata u predelu pazuha i prati situaciju. Ne pritiskaj žlezdu jako, već samo povremeno blago opipaj, da bi se uverio da se smanjuje. Ako se smanjuje, a hoće 99%, onda ćeš znati i uzrok , a ako ne onda ćeš morati kod lekara u šta čisto sumnjam da će imati potrebe. Nisi samo ti imao ovaj problem. Imao sam ja i još neki koje lično znam a koristili su razna sredstva protiv znojenja. Prestankom njihove upotrebe, prestaju i navedeni problemi.

Sad si stvarno mnogo lepši nego pre. Oni čajevi koje si nabavljao od tebi dragog ace imali su efekta. Vidiš:

Slika

_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 27, 2013 12:08 pm
Postovi: 4
Pijem caj od kantariona i popravio sam 3 karijesa, ostali su mi jos 2. Ta "kuglica" koja je mozda bila uvecana limfna zlezda ili neka druga, uspesno nestaje i sad je jako sitna nakon 10 dana ispivanja cajeva i popravljenih 3 karijesa. Eto, to je moj postupak bio u zadnje vreme, ako nekog zanima ili ima slican problem. Pozdrav do sledeceg odgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezbolna kuglica ispod pazuha.
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: