Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 12:09 pm
Postovi: 5
od 2005 imam uraslu dlaku sinus na zadnjici tj kod trticne kosti(tako je nesto pisalo na dijagnozi) 3 puta se vec bila gnojila i toliko puta su mi je sekli i cistili treba mi hitno pomoc pocela je sad ponovo da radi nije se jos upalila al osecam je a treba za 2 nedelje da idem na more jel ima neki lek kojim bi mogla to da smirim jel mi je strasno da mi propadne godisnji pa kad dodjem cu ici to da sredim jer znam da do god je ne izvade tu dlagu isto ce mi se desavati MOLIM VAS ZA POMOC nemam kod sebe knjizicu posto je u agenciji pa nemogu da odem do lekara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 4:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
hirurgija je jedino efikasna.
mazite antibiotske masti

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 12:09 pm
Postovi: 5
znam ali nece stici da zaraste do mora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
zavisi koliki je sinus i koliko je potrebno ekscidirati pa samim tim zavisi i od hirurga hoce li ranu usiti (i dali ce to moci uopste) ili ce ostaviti da zarasta per secundam... cekati 5 godina na resenje tog problema i sad traziti brzinsko resenje u vidu nekih masti je nerealno. takodje toliki period odlaganja moze dovesti do stvaranja vise krakova, neki mogu da budu i slepi i da se ne vide na povrsini koze vec da se otkriju tokom operacije sto dodatno moze da poveca velicinu rane, s obzirom da se ekscizija radi do "zdravog". znam slucajeve koji su to resavali za svega 10ak dana, naravno rana je bila usivana ali isto tako znam i slucajeve koji su imali visemesecni post-operativni period (zarastanje per secundam tj. prirodno zarastanje bez usivanja), plus sto trazi dugorocna redovna previjanja i ostala tretiranja rane s obzirom na velike sanse od sekundarnih infekcija.

takodje s obzirom da ides na more, ako je u pitanju automobil ili autobus i slicna prevozna sredstva gde put traje vise sati u sedecem polozaju po ovim vrucinama to takodje nece prijati tvom sinusu. poslusaj savet drbgd-a, dodao bih jos i pojacanu higijenu te regije i upotreba antibakterijskih vlaznih maramica nakon odlaska u wc. sve sto mozes je da se nadas najboljem a da budes spremna na najgore (u smislu da ce opet morati da se radi incizija i da ce ti propasti odmor). zato dok je mirno treba to hiruski resiti sto pre jer ti cekanje i ignorisanje tog problema nece doneti nikakvu korist, cak naprotiv...

p.s. takodje i nakon operacije pilonidalnog sinusa postoji mogucnost recidiva, cak i kada hirurg sve lepo ocisti desava se... preventivno je dobro kad sve zaraste nastaviti sa redovnim brijanjem cele te "problematicne" regije.

srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 12:09 pm
Postovi: 5
svesna sam ja svega veruj mi al kad me nista ne boli onda i ne razmisljam o operaciji al znam da cu to morati da obavim imam veliki problem sa bolnicom i doktorima prosto ih se bojim iako imam 22 godine...Hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
sad zbog problema sa bolnicom i doktorima imas problem i sa morem :wink:
sinus je takva boljka da jako utice na kvalitet zivota i cesto zna da pokvari planove.

ali opet kao neko ko je prosao kroz sve to i to goru varijantu iako sam cekao svega mesec dana od kad sam video prve tragove sinusa i nije me nista bolelo, nisam imao puno srece sa tim... tako sam ostao u bolnici skoro mesec dana i jos posle per secundam zarastanje mesecima sa previjanjima 2 puta dnevno ali opet kad zavrsis jednom sa tim shvatis da je svo to cimanje vredelo. mogu ti reci da sama operacija nije nista strasna niti bolna, ako se rana usije u bolnici ostajes dan-dva. Nakon toga posle 10ak dana ti skinu konce i to je to. naravno ako budes imala srece sa tim. A bolnice i doktore i operacije ne znam ko voli a da se ne bavi medicinom tako da to ti i nije neki izgovor, moras naterati sebe da to resis.

ako ti trebaju jos neke informacije i saveti oko toga slobodno posalji poruku, nazalost naucio sam manje vise sve o tome i potpune te razumem ali za cekanje 5 godina da resis to jednostavno nema opravdanja, samo se mucis sa tim i dolazis u situacije da ti jedna takva glupost kao sto je pilonidalni sinus kvari zivot i mladost. samo hrabro, sama operacije je rutinska za hirurge i toga se ne trebas plasiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urasla dlaka
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 12:09 pm
Postovi: 5
znam da nemam izgovora sto to nisam uradila jos,1 put mi se upalilo u srednjoj skoli,drugi put u trudnoci kad je bilo najstrasnije bez ikakvih lekova protiv bolova,i 3 put kad mi je mala imala 1 god i nisam imala srca da je ostavim ali mislim da cu uraditi to u oktobru HVALA NA SAVETIMA I PODRSCI


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: