Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako da joj pomognem???
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2005 3:22 am
Postovi: 1
ostovani posetioci ovog foruma,

Imam pitanje i trebao bi mi savet, jer ne znam šta da radim.

Imam sestru koja živi u jednom malu mestu u Srbiji. Razvedena je, ima devojcicu od sest godina, nezaposlena, živi sa roditeljima. Nas ima nekoliko sestara, sve smo udate i prilično je sve pod kontrolom. Jedino se brinem za nju tj. njenu devojcicu.

Moja sestra je kao mala imala deciju paralizu i majka je vodila kod doktora posto su joj se ruke i noge bile iskrivile itd. Uspeli su da izlece veliki deo toga, jedino sto je ostalo je da krivi malo desnu nogu prilikom hoda. Još kao tinejdzerka je izlazila i pocela je da spava sa muskarcima, maltene ko je god pitao. Uvek se svadjala sa mamom i tatom i bila je uvek drugacija od svih nas. Pošto sam ja najmaldja od nas, ja to ništa nisam primecivala, tek tu i tamo čujem kada moje druge dve sestre pocnu da komentarisu njene postupke. Moja druga po redu sestra je govorila kako ona verovatno ima kompleks zbog hoda, i da je to pravi takvom kakva jeste. Inače, ona nikada nije radila. Pošto živi u malom mestu, jako je teško naći posao, a i da ga ima niko neće da joj ga da zbog toga sto spava sa raznim muskarcima i ko zna sto još. Kada je dobila devojcicu pre sest godina, nije bas bila marljiva prema njoj. Nije se promenila ni sekunde, samo je sve vise krenulo niz brdo. Moja majka je podizala dete (to radi i dan danas), brinula se o njemu itd. Ali ona je i dalje bila takva.
Nekada je uhvati neki napad da se samo dere i svadja i napravi HAOS po kuci. Mama i tata su mi prilično stari (65,69) i postali su bolesljivi. Mama više ne može puno da se kreće, zbog stitne zlezde koja joj nanosi puno teskoca. Međutim, ona i dalje mora da radi sve, da pazi dete i sestru, a sestra i dalje radi šta hoće.
Najgora stvar što se sada desila je da se ona sada zabavlja sa deckomm koji je kako kažu „ silovao svoju majku, i majka mu se posle toga ubila, i koji je pokusao da se ubije nekoliko puta, ali mu ni jednom nije poslo za rukom. Totalno je lud! Ona je sada sa njim u vezi, ne brine o sebi,ni o izgledu, a sto je naj gore ni o detetu. Nekada je premlati zbog sitnice. I još mnogo gorih stvari koje ću da preskocim.

Ja ću uskoro ići tamo da ih posetim, i sve mi ovo jako para srce, zato što ne znam šta će biti sa devojcicom kada jednog dana ne bude bilo bake i dede.

Mislila sam da idem sa mojom sestrom kod psihijatra, da joj možda prepise neke lekove za smirenje ili nešto.

Šta mislite da bi joj pomoglo???

Ja sam pokusavala da pricam sa njom, ali ona opet radi šta hoće i ponasa se neodgovorno.

Molim Vas posavetujte me!

ona ne može da nadje posao. Uglavnom na poslu zahtevaju da se stoji (ako bi bila trgovac) i ona to ne može. Jako je neodgovorna tako da ne znam bas kako bi sacuvala posao. Što se tiče promene sredine, finansiska situacija joj nedozvoljava.

A kod kojeg lekara da se obratim, i šta bi joj pomoglo da se promeni?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: