Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Озбиљне дуготрајне нуспојаве након узимања LORAZEPAM-a
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 27, 2010 7:30 pm
Postovi: 2
Поштовани, био би ми потребан ваш савет по следећем питању.

Пре две године лекар (психијатар) ми је преписао на коришћење лек, анксиолитик, по називу Лоразепам.

Уместо краткотрајног узимања, за које се углавном препоручује да не буде дуже од неколико недеља, дати лек ми је био преписан константно током седам месеци.

При почетку узимања доживљавао сам разне психозе и халуцинације, за које нисам знао да су биле проузроковане датим леком. У време када сам престао да узимам лек (седам месеци касније, око пилулу и по до две дневно), приметио сам да ми је сан постао изузетно поремећен. Уколико би спавао и сат мање од осам сати, сутрадан би снова доживљавао психозе и халуцинације. То је тако трајало наредних шест месеци након престанка узимања лека. Исти лек је такође проузроковао многе проблеме у раду срца (болови, изузетно слабо куцање) као и повишени крвни притисак. Иначе, имам 23 године и одличног сам здравља.

Данас, две године након престанка константног узимања лека, имам огромне проблеме са концентрацијом и при мањем недостатку сна, а уколико се пробудим између 4 и 6 сати сна, мозак ми постаје неупотребљив и готово "откључен" од тела и реалности наредних 12 сати. Такође примећујем повећану анксиозност и раздражљивост. Иста се повећава и при најмањој конзумацији алкохола, ког готово да не конзумирам.

Све у свему, то је дуга листа нежељених последица проузрокованих узимањем датом лека. Не знам да ли је исти изменио неке ствари у функционисању мог мозга, створио зависност или су неке његове честице и даље присутне у мом организму...

Тако да, моје главно питање је како трајно уклонити све те последице из мог организма и постоји ли начин да се (уколико постоје) честице датог лека трајно одстране из мог организма путем узимања другог (нпр. биљног) препарата. Једино што ми је помагало до сада да се смање нуспојаве је дуготрајна изложеност сунцу као и изузетно редован сан, што наравно није увек могуће.

Хвала унапред.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Озбиљне дуготрајне нуспојаве након узимања LORAZEPAM-a
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 9:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Lorazepam - kao i sve lekove, inace - treba uzimati a i PREKINUTI samo pod lekarskim nadzorom. Prekidanje bilo kog psihijatriskog leka na svoju ruku i baz postepenog smanjenja doze moze dovesti do raznih a nekad i opasnih nuspojava.

Medjutim, nije zabelezeno da takvi lekovi imaju trajne posledice - delovanje tog leka u Vasem telu je odavno prestalo. U pitanju su simptomi koji su se razvili zato sto niste nastavili sa lecenjem, ili niste imali adekvatno lecenje. Trebalo bi da se javite opet psihijatru i da uzmete u obzir i psihoterapiju. Kao sto ste i sami rekli, anksiolitici su za trenutno stanje, da olaksaju simptome u kratkom roku, i da omoguce psihoterapeutu da razgovara sa Vama i utvrdi o cemu se zasta radi, sta stvara te spoljne simptome anksioznosti. Obracanje za pomoc psihologu i/ili psihijatru ne treba videti kao slabost ili izgubljenu bitku, vec kao normalan i odgovoran gest, kao sto bi bio odlazak lekaru opste prakse kad osetite neki drugi simptom: kasalj, naprimer, ili temperaturu.

Nadem se da cete potraziti pomoc. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Озбиљне дуготрајне нуспојаве након узимања LORAZEPAM-a
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 6:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav,
ja znam da se ovde prepisuje i uzima samo u slucaju panicnih napada.
Ja ga koristom samo ako se to desi ali ne SVAKI DAN!
Od njega se spava,on umiruje pa me malo zbunjuje kako ste mogli dobiti halucinacije?
Trebali ste se postepeno skidati,a ne naglo...
porazgovarajte sa drugim neuropsihijatrom :wink:
On je vas trebao staviti na antidepresante,a dati Lorazepam samo po potrebi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: