Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Herpes ili alergija na ujed insekta?
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 1:20 pm
Postovi: 1
Postovani,

Pre 3 dana bio sam u selu i jednog jutra sam se probudio sa svrabom u predelu kuka. Bile su to dve tackice nalik na ubod komarca. Nisam obracao tome prevelik znacaj jer me je tu noc izujedalo puno komaraca i nista ne bi bilo cudno da se ta dva plika kasnije u toku dana nisu razbuktala. Danas sam bio kod dermatologa u studentskoj poliklinici koja je rekla da joj sve to lici na herpes. Moram da napomenem da sam 3 dana pre no sto su se plikici pojavili bio na bazenu, ali sam se posle kupanja dorbo istusirao. Takodje moram da napomenem da sam se prethodnih dana podosta kretao kroz sume i livade. Sad se sve to pretvorilo u jedan plik sa dve tackice i krastama na njima. Ne boli me, ali uzasno svrbi. Lekarka mi je dala na nakapavam Eosin Sol 2% i kremu Triderm da mazem ujutru i uvece.

Da li se zaista radi o herpesu, ili ukoliko je ujed insekta u pitanju da li ce navedena terapija da pomogne ili da donese jos vece nevolje?

p.s. u uputstvu za kremu sam procitao da ne treba da se maze ako je herpes simpex u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Po lokalizaciji to bi mogao biti herpes zoster, ako ste prelezali ovcije boginje, pa usled pada imuniteta, probudio se virus ponovo, mada bi onda imali prilicne bolove, a ne svrab. Mozda da odete kod dermatologa opet, jer ovako"na slepo", niko vam ne moze reci sta je...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: