Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 7:29 pm
Postovi: 6
Odakle poceti,pa evo ovako :) ....Prije godinu i nesto su mi se na vratu pojavila tri limfna cvora ako mogu tako da ih nazovem,jedan je odmah lijevo od stitne zlijezde i on je najveci iznad gore je jedan i jos jedan maleni kao kuglica mala. Na to nisam obracao paznju sve do sad,jer sam primjetio da imam jos tih malih cvorica po tijelu,npr po vratu jos neka dva malena na preponama 2-3 i ispod pazuha po jedan maleni. Ti cvorovi nisu bolni na dodir tvrdi su i pomicni su.Ovi mali su otprilike promjera 2-3mm dok su ova dva na vratu veca.Jedan je sigurno nekih 1.5 cm i nije okrugao vec vise elipsastog izduzenog oblika. Trebao bih ovih dana da idem kod porodicnog doktora pa da vidim sta ona kaze na to i sta trebam da radim po tom pitanju. Uglavnom nikakvih ostalih zdravstvenih problema nemam koji bi navodili na neku bolest. Mene sad zanima kakvo je vase misljenje po pitanju toga,od cega to moze da bude ?Neka najbliza procjena.
Nisam naveo jedino sto imam 3 zuba za popraviti i jedan za izvaditi. Taj jedan sto trebam da vadim je 6-ica koja mi sto godina stoji i sad je bukvalno samo krlja obicna iznad koje cesto dodje do otoka i upale. Ne znam dal to moze sve da bude od zuba ali to je jedino sa cim imam problem. Ostalih zdravstvenih problema nemam.Bavim se sportom,ne pusim,ne pijem....jedino sto slabo spavam....u prosjeku 6-7 sati dnevno....Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 4:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Druze moras na snimanja,ultrazvuk,CT ili magnetno.
Da li si vadio krv?
Od zuba mogu biti limfne zlezde na vratu,ali ne i na preponama.
Obavezno kod lekara!
Ja bih ti preporucila specijalistu,krvnu sliku i biopsiju limfne zlezde.Najbolje se posavetuj sa lekarom i takode savetuj ne jednoga,nego njih vise da cujes misljenje.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Po meni trebalo bi uraditi KKS (kompletnu krvnu sliku) sa leukocitarnom formulom, SE (sedimentaciju), CRP-za početak. Takođe-uput za hirurga i hematologa, da i oni to pogledaju.

Imate li još nekih tegoba, bilo kakvih? Koliko godina imate? Ima li u porodici nekih bolesti (roditelji, braća, sestre)? Alergije? Da li ste Vi bolovali od nekih respiratornih ili drugih bolesti u poslednje dve godine?

U principu, svaki limfni nodus veći od 1cm u promeru koji perzistira duže od mesec dana je suspektan. Ali ja bih to sve isproveravala, za svaki slučaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 3:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 7:29 pm
Postovi: 6
Hvala vam na odgovorima.
Sto se tice mog zdravlja sve je odlicno i nikakve probleme nemam eto osim tih cvorica.Prosle godine sam radio kompletnu krvnu sliku + jetrene enzime i sve mi je bilo dobro a tada kada sam to radio imao sam na vratu te zlijezde ili cvorove ne znam ni sam sta su. Na ove ispod pazuha i prepona nisam obracao paznju sve do sad,tj nisam znao da ih imam sve do sad.Vjerovatno sam ih i tad imao samo nisam pipkao i istrazivao kao sad jer me to zanima.
Imam 22 godine,ne pijem,ne pusim,bavim se aktivno teretanom.Niko u porodici nikad nije imao neke vece zdravstvene probleme.Sve znaci normalno.Od kako znam za sebe nikad nisam imao nikakve vece zdravstevene probleme,operacije,ceste posjete doktoru i slicno.
Naravno prvo sto cu da uradim je kompletna krvna slika a ostalo ce vjerovatno porodicna doktorica da me uputi.Bar ona bolje zna od mene sta trebam da radim.
Citao sam dosta o tim cvoricima i nije nimalo naivno sta sve moze to da znaci,ali opet ne brinem jer mislim da bi morao imati bar neke simptome da imam neku ne daj Boze bolest ili sta vec.Znam da to vrlo cesto zna biti limfom ali nijedan od simptoma nisam imao a isto tako mislim da sam mlad da to zaradim,jer koliko znam da on najvise nastaje kod osoba od 40-70 god. Mislim da i stitna zlijezda moze to da napravi,ali opet nijedan od simptoma nisam imao.

Jedino sto sam imao jedan period gdje sam smrsao ali znam i zbog cega tako da ne povezujem to sa ovim.2008 sam aktivno trenirao,jeo redovno 5-6 obroka,dosta vode,uzimao neke od suplemenata tipa protein,amino kiseline,kreatin,nitric oxide...i za nekih 8 mj sam dobio nekih 7-8 kg....i prestao sam da treniram,batalio sve to jedan period malo duzi od skoro god dana...i u tom periodu sam gubio tu kilazu lagano.Naravno opste je poznato da se nakon brzo stecene ne kvalitetne 'mase' dobijene suplementima a ne dobrom ishranom sve to izgubi cim se prestane sa treningom. Naravno kada sam prestao trenirati,smanjio sam i obroke.Imao sam nekih 79 km,181 visina....sada sam se vratio na 72kg isto kao kad sam poceo da treniram,znaci nisam isao ispod normale. Takva mi je genetika ,otac mi je iste gradje tako da sto kazu ''ne pada iver daleko od klade''... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 13, 2010 5:30 am
Postovi: 21
"Znam da to vrlo cesto zna biti limfom ali nijedan od simptoma nisam imao a isto tako mislim da sam mlad da to zaradim,jer koliko znam da on najvise nastaje kod osoba od 40-70 god."

Moj tata je preminuo nakon te limfome koju ti spominjes, ali samo da znas da se ta vrsta tumora ne pojavljuje samo kod starijih ljudi nego i onih koju su upravo tvojih godina. Moj savjet ti je da odes i provjeris sve sto mozes pa ako nije nista onda super. Pogledaj stranice na internetu vezane za Non-Hodgins lymphoma kao i Hodgkin's lymphoma. Kod mladih ljudi, sto se prije otkrije da je to u pitanju to je i veca sansa za potpuno izljecenje, tako da je bolje da odes sto prije i ako treba i posvadjaj se sa doktorima ali trazi da te prekontrolisu na najbolji moguci nacin.

Pozdrav, Tatjana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 7:29 pm
Postovi: 6
moco je napisao:
"Znam da to vrlo cesto zna biti limfom ali nijedan od simptoma nisam imao a isto tako mislim da sam mlad da to zaradim,jer koliko znam da on najvise nastaje kod osoba od 40-70 god."

Moj tata je preminuo nakon te limfome koju ti spominjes, ali samo da znas da se ta vrsta tumora ne pojavljuje samo kod starijih ljudi nego i onih koju su upravo tvojih godina. Moj savjet ti je da odes i provjeris sve sto mozes pa ako nije nista onda super. Pogledaj stranice na internetu vezane za Non-Hodgins lymphoma kao i Hodgkin's lymphoma. Kod mladih ljudi, sto se prije otkrije da je to u pitanju to je i veca sansa za potpuno izljecenje, tako da je bolje da odes sto prije i ako treba i posvadjaj se sa doktorima ali trazi da te prekontrolisu na najbolji moguci nacin.

Pozdrav, Tatjana.

Izvini ako smetam,ali moram da pitam dal je tvoj otac imao neke simptome i koliko dugo je ta zlocudna bolest trajala kod njega ?
Nadam se i ja da nije nista,ali ..... :-? ..sad me pogotovo strah od svega..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 13, 2010 5:30 am
Postovi: 21
Slucaj sa mojim tatom se nemoze porediti nikako sa tobom jer si ti barem tri puta mladji od njega. Nisam htjela da te uplasim, ali ti savjetujem kao majka kcerke tvojih godina da prekontrolises sve. Mome tati se ustanovila zvanicna dijagnoza kada je bilo suvise kasno da se bilo sta uradi. Prosao je kroz groznu operaciju, u groznoj bolnici i hemoterapije u toj istoj ustanovi. Mogu ti samo reci da sam strasno ljuta na nase ljekare jer se netrude dovoljno oko pacijenata. Postupaju i ophode se sanjima kao da su neka zivincad sto cekaju u redu za klanje. Zelim ti sve najbolje, pozdrav Tatjana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 7:29 pm
Postovi: 6
moco je napisao:
Slucaj sa mojim tatom se nemoze porediti nikako sa tobom jer si ti barem tri puta mladji od njega. Nisam htjela da te uplasim, ali ti savjetujem kao majka kcerke tvojih godina da prekontrolises sve. Mome tati se ustanovila zvanicna dijagnoza kada je bilo suvise kasno da se bilo sta uradi. Prosao je kroz groznu operaciju, u groznoj bolnici i hemoterapije u toj istoj ustanovi. Mogu ti samo reci da sam strasno ljuta na nase ljekare jer se netrude dovoljno oko pacijenata. Postupaju i ophode se sanjima kao da su neka zivincad sto cekaju u redu za klanje. Zelim ti sve najbolje, pozdrav Tatjana.

Hvala na odgovoru. Da inace to tako i bude,zahvaljujuci nasim strucnim sluzbama.Ja sam iz Banjaluke i ovdje je katastrofa po pitanju toga.Bukvalno moras da vodis rat sa porodicnim doktorima kako bi ti dali uputnicu za nesto sto ti zelis. Bez obzira kako je i sta,oni smatraju da je njihova zadnja rjec.Citao sam dosta o limfomu ,tj o hodginu i ostalima koji spadaju pod non-hodgina. Mnogo cudna bolest,koja se uvijek sasvim slucajno otkrije osim naravno ako vec nije kasno.
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 13, 2010 5:30 am
Postovi: 21
Zamisli slucajnosti, mi nismo inace iz Banjaluke ali se moja kcerka rodila na Paprikovcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 5:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav,imam ih i ja rekla sma prije........
Necu da te plasim mada sam i ja isprepadana,moja prijateljica je imala Hodgkin bez simptoma tako kaze,imala je na preponi i ustanovili su odma posle biopsije.Oprerisana je,izvadili su joj slezenu,bila je na kemo,radiacijama i super je,ona ga je imala pu....pu...daleko bilo kod nas......prije 25 godina.....
Kaze da joj je bilo prvo malo,pa je sve vise i vise raslo i nakon biopsije :o :o :o kancer.......
Ona je tada imala 30 godina.......ispitacu je ponovo sve pa cu ti pisati,sutra cu je videti.....
Meni je vrat sve veci i veci,ustvari ispod vrata podbradak,skroz od ispod usiju do napred cak mi je jedna komsinica danas rekla da sam sva otecena :cry: :cry: :cry: pojma nemam sta je.......
Ako se ne varam mislim da su mojoj prijateljici koja je prezivala kancer nasli prije toga u krvi veliki broj leukocita,ali ajde da ne lupam,javicu ti sve sutra.....
Pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 6:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ptica moja je sedimentacija jako velika 49......mislim da je normano 12
CRP mi je 21,a normalno je do 3....
ti proveri krv,ne sekiraj se :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: limfni cvorovi
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 7:29 pm
Postovi: 6
ontario je napisao:
Ptica moja je sedimentacija jako velika 49......mislim da je normano 12
CRP mi je 21,a normalno je do 3....
ti proveri krv,ne sekiraj se :wink:

Prosle godine kad sam radio komplet nalaz krvi ,sve mi je bilo ok.Imao sam te cvorice i tada. Kod mene ovi moji nisu veliku uopste.Ovi na preponama ta 3-4 mala su u prosjeku 3mm duzine bar mislim onako na osjet pod prstom,ovi pod pazuhom moza 5-6mm ,samo je ovaj jedan na vratu onako poveci mozda nekih 13-15 mm duzine.Ovaj drugi na vratu je manji 9-10...i jedan mali 2-3 mm.....
Uglavnom bolje je sto ranije to sve provjeriti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: