Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
imam problem jezik mi je beo,grlo me boli vec danima.koristio sam razne septolete al nista,ako neko zna sta bi to moglo biti,rad sam poslusati neki savet.hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 6:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
rastvori sodu bikarbonu,jednu kasikicu u malo vode i gazom lepo skini to sa jezika...razmnozile su se najverovatnije gljivice pa ti je zato beo...meni je pomogla soda bikarbona,pokusaj,ne moze da skodi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 6:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Gljivice (Candida). Uzmi Nystatin i sisaj (gorak je) 4x1 na dan 15 dana ili pij Fluconal 1x50mg na dan 7 dana...ako od toga ne prodje uradi KKS, biohemiju, DLF, CRP...ako je sve OK prati samo stanje ako nije obrati se imunologu ili infektologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
hvala mnogo svima.pokusacu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 8:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
machine,nemoj da me shvatis pogresno ali bolje da ode kod doktora pre koriscenja nistatina,jer je to ipak lek...a za moj savet u vezi sode,mozes odmah da pokusas,ja sam imao strasne afte i jezik mi je bio beo kao krec,i kad sam isprao sa sodom sve se skinulo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne brini nece mu nista biti ni od Diflucana a kamo li od Nystatina. Nystatin je lokalni antimikotik bez nuspojava, svakako bez onih ozbiljnih. Duflucan je vec ozbiljnji jer je sistemski (koncentracije leka su aktive u krvnoj plazmi) ali opet cemu lekar za traijazu? Kako god, on moze samo da uradi bris i da to isto, mislis da ce lekar testirati pacijenta na eventualnu alergiju prema nekoj od aktivnih komponenti leka? Blaaah, naravno da nece...svakako pre leka preporucljivo je da odradi sve potreben analize krvi i upalnih markera pa u zavisnosti od ishoda da se obrati specijalisti sa vec unapred priremljenim analizama a ne da gubi potom vreme u beskonacnim petljama i setanjima...lekara maximalno zaobici osim u ozbiljniom situacijama. MOze da koristi i Daktanol gel...sladak i neskodljiv, isto lokalni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
MACHINE
Opet se vi mesate u tudj posao. Diflukan nije ni malo naivan lek i moze kod pojedinih ljudi izazvati ozbiljna ostecenja jetre i jos niz ne naivnih komplikacija Tako da ne preporucujte terapiju tako olako, drz te se vi sode-bikarbone...

Biljanag
Uradite bris, posle toga ispirajte sodom-bikarbonom, idite kod lekara i moze da potraje izlecenje, ako su gljivice, znaju da budu dosadne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nikakvo lechenje i pijenje terpaije pre odlaska kod lekara, nijedan lek koji je pomenut nije za shalu i tek tako uzimanje.

Kod lekara opshte prakse, da se uradi bris i krvne analize pa onda terapija.

Osobe koje su pisale o lekovima i shta treba da uzimate ipak nisu lekari niti medicinksi radnici!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Pon Okt 12, 2009 12:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Navedite kako ce lekar da ordinira analizu tako da pacijent bude siguran nakon propisanog Diflucana??? Da li postoji protokol pri davanju ovog sistemskog antimikotika koji ukljucuje detaljene pretrage? Da li ce odraditi jetrene probe i UZ (ukoliko ima fokalnih i fibroznih promena, masnih nakupina...)??? Zivo me zanima!

"Lesio hepatis" ce nastati tek u visokim dozama u duzem periodu, tipa 150mg korisceno 15+ dana. Jetra je izuzetno regenerativan organ i tesko se ostecuje pa ce ovakav hepatitis biti reverzibilan, a transaminaze (SGOT, SGPT, GGT) nece skociti pri preporucenoj upotrebi flukonazola. Ako pacijent nema istoriju heptaicnih oboljenja nema prepreka za davanja fluconazola. Bas me interesuje ovo sto sam vas pitao!

dannina je napisao:
MACHINE
Opet se vi mesate u tudj posao. Diflukan nije ni malo naivan lek i moze kod pojedinih ljudi izazvati ozbiljna ostecenja jetre i jos niz ne naivnih komplikacija Tako da ne preporucujte terapiju tako olako, drz te se vi sode-bikarbone...

Biljanag
Uradite bris, posle toga ispirajte sodom-bikarbonom, idite kod lekara i moze da potraje izlecenje, ako su gljivice, znaju da budu dosadne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Pon Okt 12, 2009 9:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ma kakav crni bris i analize krvi... kad ode kod lekara samo ce da kaze isto ovo sto je i Machine rekao. Tako je izgledalo moje dijagnostikovanje gljivica u grlu pre par godina.

Ako te bude poslao na bris i analize krvi, molim te reci mi kako se zove i gde radi, da prebacim karton :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Pon Okt 12, 2009 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja mislim da je bolje da ode kod stomatologa,jer bi on ili ona,postavio/la bolju dijagnozu od lekara...mene je stomatolog izvukao,inace bi imao i gljivice i afte ko zna koliko dugo jos...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
A da li mogu imati gljivice i ako je bris cist?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jezik
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 1:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Bris moze biti + i kada nema vidljivih naslaga, jer su gljivice normalni stanovnici mikro flore i faune GITa ali ce biti suprimirane od strane imunog sistema i dobrih bakterija do nivoa kada ce ih biti vrlo malo i nece nanositi stetu. Vazi i obrnuto, ukoliko je bris - ne znaci da ih nemate, zato su i uvedeni pojmovi senzitivnost i sepcificnost u laboratorijskim testovima. Naslage su njacesce usled gljivica ali ne moraju biti znak oboljenja tj. superinfekcije jer to mogu biti i naslage usled hrane i njene razgradnje beakterijama, ili ukoliko nema dovoljno pljuvacke ili pak dobra ili losa mikroflora/fauna buja usled urodjenih fizioloskih i anatomskih anomalija jezika posto je on najplodnije tlo, npr. postoje ljudi koji imaju lingua plicata geographica koja je posebno osetljiva na ovo...

Mrs_Parker je napisao:
A da li mogu imati gljivice i ako je bris cist?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: