Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: " Vrtoglavica, ljuljanje..."
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 13, 2013 9:43 pm
Postovi: 1
Lijep pozdrav za sve... Imam 22 godine. Unazad 3-4 mjeseca počele su mi se javljati čudne vrtoglavice. Prvi put kad se desilo, krenula sam na spavanje, spustila se u krevet i odjednom kao da se soba počela okretati, krevet ljujati. Promijenila sam položaj, misleći da je samo umora i da umišljam, međutim nastavilo se, tad sam i osjetila mučninu, kao da ću da povratim pa sam ustala. Odjednom je prestalo, ponovo sam se vratila u krevet, ponovo ista stvar, okretanje i ljuljanje. To je potrajalo nekih 5 minuta. Uspjela sam nekako naći položaj da što manje to osjećam i zaspala. Sutradan sam se probudila sa istim osjećajem, prvi korak iz kreveta mislila sam da ću da padnem. Koračala sam i imala osjećaj da idem kao kroz vodu, nestabilnost i ljuljanje. Povratila sam odmah, nakon toga mi je bilo malo bolje ali se taj osjećaj ljuljanja zadržao cijeli dan.Radila sam kompletnu krvnu sliku i sve je bilo uredu, ljekar mi je rekao da je umor. Poslije toga, povremeno se dešavalo da ponovo osjetim kako mi se ljulja, kako gubim ravnotežu i imam osjećaj da ću da padnem...posebno kada sagnem glavu, tada se obavezno počne ljuljati i moram što prije da legnem. Od jučer ponovo imam taj osjećaj, čudan osjećaj u glavi...kao da sam pijana, ili kao da sam na brodu nekom. Jutros me probudila bol desne strane lica, tupa bol, trni mi od oka, preko uha do zubi i vrata, a neposredno ispod vilice donje blaga oteklina (ne znam da li je u pitanju limfni čvorić ili submandibularna žlijezda). Molim za savjet, ako je neko imao sličan problem. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: " Vrtoglavica, ljuljanje..."
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Упала нерва фацијалис. Колико знам терапија је грејање упаљене стране лица и велика количина витамина Б6.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: " Vrtoglavica, ljuljanje..."
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Iskreno --ja nikad nisam za grejanje bilo kakve upale-imao sam lose iskustvo i sa isijasom i sa okom-kad su mi preporucivali doktori da grejem mene je jos vise bolelo-bas drasticno vise a posle sam promenio naviku jer imam te hronicne probleme i sad uvek hladim i umivam oci hladnom vodom kad osetim upalu i prodje me i bez lekova i kapi a isijas-mazem ledja nekim mastima koje hlade a ne onima koje peku i takodje bude bolje.
OVO JE SAMO MOJE ISKUSTVO -suprotno nekim stavovima ali sam i citao da nikakvu upalu ne treba grejati-pa probajte?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: " Vrtoglavica, ljuljanje..."
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Васо, не можеш да мешаш бабе и жабе.

Када грејеш укљештење онда се нерв још више укљешти. Такође, инфективне упале (као што су упале ока) не треба да се греју. Једино могу да се греју стерилне упале.

Дакле, ово треба да се греје уз пуно Б6 витамина. Неки чак пију и антибиотике али за то се већ мора до лекара.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 122 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: