Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantan osecaj nedostatka vazduga.
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
Pozdrav. Imam 22 godine, musko sam. Naime, lecim kandidu i heliko bakteriju vec 30 dana, danas mi je poslednji dan uzimanja antibiotika. 20ak dana od uzimanja silnih lekova za kandidu i sad antibiotika za HB pojavio mi se taj cudan osecaj nemogucnosti da dovoljno udahnem, kao da vazduhu samo malo fali da u potpunosti prodre u pluca. Kako bih prevazisao tu barijeru ja zevam i otvaram sirom usta i uvlacim vazduh ( mada i to nekada ne uspe pa moram jos jednom )i onda osecam kako su pluca puna vazduga, taj " dobar - normalan " osecaj traje minut i onda sve iz pocetka. Ovaj problem uglavnom imam tokom dana i pred spavanje, ujutro kad ustanem normalno disem ali u toku dana krecu problemi.
Zanima me da li je moguce da ovaj problem izazivaju lekovi ( sabax i nistatin ) i antibiotici ( ospamox i fromilid ) koje uzimam ?
Znam da je problem najverovatnije psihicke prirode i da treba pricati sa psihologom ( ako se problem nastavi sigurno da hocu ) ali me zanima i neko strucno misljenje, odnosno, kome da se obratim i koje preglede da odradim ako ovo stanje potraje duze vreme ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan osecaj nedostatka vazduga.
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
nadam se da ce problemi proci kad zavrsis sa antibioticima --ja sam se tek posle druge terapije za HB--lose osecao i vec godinu dana tako---imao sam slicne tegobe-nedostatak vazduha i malaksalost iz stomaka i zavrsio kod neuropsihijatra i evo vec skoro godinu dana sam na bromazepamu,eglonilu i tritiku--a tegobe jos uvek imam.
uzimam i famotidin-zbog zeluca i salazopirin zbog kolitisa--
A sta je glavni uzrok a sta posledica pitanje je---
Ne bih da te plasim al samo da znas da nije lako resiti taj problem i ne treba ocekivati da nestane tako brzo kao sto je dosao--moramo biti strpljivi i traziti glavni uzrok
SRECNOOOO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 116 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: