Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Pet Maj 26, 2017 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 26, 2017 3:32 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima, pisem ovo ovde jer nisam pronasao adekvatnu temu.

Dakle, kao sto naslov kaze, od malena se stalno osecam umorno, jako brzo me bilo sta zamara, pa gubim fokus i ne mogu da zavrsavam stvari/poslove. Takodje i fizicki je to donekle slucaj, uvek sam se brze umarao od vrsnjaka iako se celog zivota bavim sportom. Bilo da radim nesto fizicki ili ne, totalno ce me izmoriti i ja cu to jedva uspeti da zavrsim. Sada sam u trecoj deceniji zivota i ovo mi prestavlja ozbiljan problem, do sada je i moglo da se zamaskira, iako ne bez posledica, ali sada je vec kritican period. To je ukratko za sad, pa ako se iko javi, mogu dodati jos detalja. Bilo kakav savet bi znacio, posto nisam siguran kome uopste da se obratim za ovakav vid problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немаш коме да се јавиш јер би те сви гледали бело. Други би ти узели паре на акупунктуре и којекакве глупости. Мала је шанса да нађеш некога кога би занимао такав проблем. Због тога треба сам да истражујеш и да се распитујеш. Ово је добар почетак.

Имам сличних проблема али само у физичком смислу. Увак сам имао мање снаге и кондиције од вршњака иако смо се бавили сличним стварима. Имам много више година од тебе и још увек тражим разлог. Можда сам га нашао.

Него напиши још понешто. Колико разумем ти имаш и физичких и менталних проблема у смислу кондиције и истрајности. Опиши неку конкретну ситуацију.

Напиши и како се иначе храниш. Само напиши концизно и прегледно да би се могло лако читати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 26, 2017 3:32 pm
Postovi: 3
Pa najbolje je da navedem neke primere iz zivota. Npr, cak i da mi je mnogo zabavno recimo u nekom drustvu, dakle kontakt s ljudima, veoma lako ce me nakon nekog vremena zamoriti do te mere da bukvalno treba da poradjam reci. Znaci potpuno normalna situacija koja cak ne treba da bude napor mi predstavlja problem.

Sto se tice fizickog rada npr, oduvek mi je bilo tako, zaista sam se prebrzo umarao, iako se nisam posebno lose osecao zbog necega. Potpuno neobjasnjivo, a tako je i do danas. A kombinacija rada i odnosa sa ljudima je u mom slucaju katastrofalna, nakon sat-dva osecam se kao da sam radio bukvalno 10 sati.

Ako je u pitanju neko ucenje npr, citanje, stvar je ista, nakon max 2 sata ja vec osecam veliki umor kao da sam to radio ceo dan.

Potrebno mi je mnogo vise napora da uradim stvari koje ostali ljudi rade normalnim tempom, ili, da preformulisem, onoliki umor koliki normalan covek oseti nakon radnog dana, ja osetim najmanje 5 puta ranije.

Definitivno nije nesto sto bi se moglo nazvati normalnim, a u velikoj meri ometa funkcionisanje.

Sto se tice hrane, to je neka normalna ishrana, kakva se vidja u vecini slucajeva, dakle nista preterano sto se tice vodjenja racuna o tome sta se jede, ali i kada sam se kvalitetnije hranio nije bilo nikakve razlike, apsolutno nikakve.


Tebi se manifestuje samo fizicki umor? Kako si pokusavao to da resis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2017 12:43 pm
Postovi: 16
Meni ovo liči na jednu od ove dve stvari:
Ili konzumiraš nešto što ti ne odgovara ili (verovatnije) ti nedostaju pojedini sastojci u ishrani (vitamini, minerali...).
Svakako bi trebalo da odradiš kompletnu krvnu sliku gde će se tačno videti šta ti nedostaje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 26, 2017 3:32 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru,

jesam u nekoliko navrata radio krvnu sliku, koliko znam nista mi nije falilo, sem stavke koja uzrokuje bledilo (Zilberov sindrom navodno imam).

Unosih i minerale i sve, al to sam sigurno unosio i kao dete/klinac, a ovi problemi su i tada postojali. Slazem se da svakako ne skodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan umor i malaksalost od detinjstva
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тек после много година (деценија) сам схватио да је узрок моје физичке слабости било то што нисам довољно јео. Нисам доручковао па сам цео дан проводио на бомбонама или чему сличном. То је имало далекосежне последице.

Из крвне слике можеш да видиш дисбалансе тек када дође до великих промена и недостатака, а и то је питање да ли ћеш видети.

Може лако бити да је у питању психа у смислу да ти је све досадно па се то манифестује и физички.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 185 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: