Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tablete za koncentraciju i persen -dobro ili lose
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Pijem Ginko kapsule, da bih pobojsao pamcenje a persen zbog strahova koji su se od kad ga konzumiram, smanjili.A jedini razlog je taj, zato sto sam prestao sa opojnim supstancama, cak sta vise od kad pijem persen nepusim i nepijem, vracam se u normalu, jedino me brine da li to ostavlja posledice posto planiram da ih pijem jedno 6 meseci.A vec ih pijem skoro mesec dana.Ortak mi je rekao za persen, a i zena u apoteci da nisu skodljivi a za ginko ne znam.Kao na biljnoj su bazi pa neskode.(tako je bilo i sa Marihuanom pa sam mogao dogurati do samog dna).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
A, verovatno VAm je i za marihualnu zena u apoteci rekla da je na biljnoj bazi i da ne skodi?!
:o :o :roll:
Skidanje sa opojnih supstanci treba da uradite uz pomoc strucnog lica jer u suprotnom ishod nije izvestan i svakako ce Vam biti mnogo teze. Dugotrajno nekriticno uzimanje Persena nije preporucljivo. Ginko (sem ako nije u standardizovanoj formi, dakle ako nije neuroloski preparat vec ovaj sto se reklamira po novinama) nece Vam puno pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
Ajd da ne otvaram novu temu za jedno pitanje. Ja povremeno kad sam uznemirena uzmem Lexoval Forte. Proizvodi Vitalon Biopharm. Na kutiji pise 100% prirodan, a u sastavu ima: Valerijanu, Hmelj, Melisu i Mentu. Pise da smanjuje nervozu i napetost i ne izaziva zavisnost.

Da li je bas tako kao sto pise? Jeste upoznati sa ovim lekom? Ja sam i za proizvodjaca prvi put cula.

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Zaista nemam pojma, nemam dobra iskustva sa biljnim preparatima, nemam poverenja u nepoznate proizvodjace, na nasem trzistu sve i svasta se prodaje a da nje zbilja atestirano i provereno.....KAd si povremeno nervozna istrci se oko bloka, idi na neku utakmicu i izvristi se, odvrni muziku i igraj...ili prosto vodi ljubav (sve odlicni nacini za otklanjanje povremene nervoze, uznemirenosti i napetosti, a zaista nisu stetni!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
@Garfilg vodis li ti ljubav cesto pa zato znas iz iskustva kako se osloboditi napetosti; od tebe se nesto moze i nauciti, jedno veliko HVALA od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Vitalon ima dobre preparate i svi su na bazi bilja. Za sada su pokazali i dobre rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
Evo bas drzim kutiju Vitalon tableta za smirenje u rukama. Pise da je po ISO standardu i HACCP sistemu kvaliteta a ima i Bayern sertifikat, pa ko velim mozda i nije lose. Mada sam pre zagovornik toga da se popije prirodan caj nego tableta na bazi bilja.

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: I banane pomazu
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Skoro sam saznao a i napisao sam na forumu vezanim za strahove da banane sadrze neke toksicne materije pa ako se jedu da povecavaju serotin u krvi 16% to se odnosi, na 2 banane na dan i tako 3 dana.Cak sam i probao da one niti sa banana osusim i pomesam sa duvanom, mogu vam reci da mi je blilo relaksirajuce.Slabije od Pijanog stanja.Sve vreme sam bio egzaktno opusten.Mada sam to smao probao, tacnije ima bar dva meseca.Moj moto je sve treba probati sto ti sam mislis da ti pogodi i da si iznad toga sto hoces, jednom reciju da si karakter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: I banane pomazu
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Borisbre je napisao:
Skoro sam saznao a i napisao sam na forumu vezanim za strahove da banane sadrze neke toksicne materije pa ako se jedu da povecavaju serotin u krvi 16% to se odnosi, na 2 banane na dan i tako 3 dana.Cak sam i probao da one niti sa banana osusim i pomesam sa duvanom, mogu vam reci da mi je blilo relaksirajuce.Slabije od Pijanog stanja.Sve vreme sam bio egzaktno opusten.Mada sam to samo probao, tacnije ima bar dva meseca.Moj moto je sve treba probati sto ti sam mislis da ti pogodi i da si iznad toga sto hoces, jednom reciju da si karakter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Ono shto mogu iz nekog iskustva da ti kazem, to je da Persen pije mnogo, mnogo mojih pacijenata i ja sam vrlo zadovoljna kad im ne treba nishta jache (benzodiazepini itd). Niko se do sada nije zalio na neko nezeljeno dejstvo (sem jedne zenice koja posle njega "po chitav dan spava" :roll: ), a ako ti godi, preporucujem ti, jer josh nisam za niz godina videla da se neko na njega "navukao". Jedino nashta nailazim, to je da im je "suvise slab". Shto se tiche banana, samo cepaj, ali trchi bar dva km dnevno, da se ne ugojish (i ima da budes stalno "naduvan", chim malo ojachas misice-kad treniram dva sata, sutra se chitav dan samo smeshkam)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
ja sam probala da uzimam persen umesto bensedina i nije mi pomogao ama baš nikako, mada cenim da je autosugestija ipak najbitnija u celoj toj priči - nisam verovala da će mi pomoći, pa mi nije ni pomogao.


za "skidanje" je najbitnije imati želju i volju, ne treba ti nikakvo pomagalo. poenta je da pobediš sam sebe, odn. želju za opijatima sospstvenom voljom, a ne da pokušavaš da nađeš zamenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
dulek, govorish o volji kod zavisnika? ...Vrlo, vrlo klizavo...tu mora neka dodatna pomoc :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
pa da, o volji kod zavisnika. niko se zavisnosti neće osloboditi na silu ili dok to zaista ne bude hteo. a zamenjivanje jedne zvisnosti drugom nije pravi put za izlečenje.
naravno, veliku ulogu igra i sama struktura ličnosti, nekima je potrebna pomoć stručnih lica (zavisnik, osim bolesnog tela, ima pre svega bolesnu dušu i nju isto tako treba lečiti), a neki mogu i bez stručne pomoći, naravno, uz pomoć porodice i prijatelja.
i ovo se ne odnosi samo na (lakše ili teže) droge, ovo važi i za odvikavanje od cigareta (neka istraživanja kažu da je nikotinska zavisnost jaka koliko i heroinska), od alkohola, od kafe, grickanja noktiju...
poenta je u ponovnom uspostavljanju kontrole nad svojim životom i ponašanjem, a ne da popuštaš pod pritiskom zbog apstinencijalne krize.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
ali, dulek, zar ne mislish da bi bilo divno da borisbre umesto o marihuani bude ovisnik o nitima banana? Dodje u teshku zivotnu situaciju (npr. ostavi ga voljena devojka), a on se zatvori u sobu sa bananama (i nitima) i sutra ko nov! ......Deluje bezopasno, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Joj ljudi, ne bih da budem nepristojna, ali moram da vam kazem da ste me bas nasmejali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: