Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mala pomoc za glavobolju
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 9:42 pm
Postovi: 12
Interesuje me da li neko strucno lice ima savet.
Ja imam ceste glavobolje uzrokovane napetoscu i stresom. Isla sam na preglede, cak i na EEG i sve je u redu. Inace idem na psihoterapiju i znam da je anksioznost njihov uzrok.
Mene zapravo zanima zasto je Brufen jedini lek koji mi pomaze? Volela bih da mi neko preporuci neki drugi lek zato sto sam cula da je Brufen jako stetan. Probala sam par lekova i nista mi nije pomoglo. Sada sam u situaciji da pijem lek uz koji Brufen ne ide i ne znam sta drugo da popijem. Kada sam pitala moju doktorku nije imala pojma sta da mi kaze.
Ovaj lek koristim i za menstrualne bolove i tek tu nemam pojma sta bih drugo uzela.
Da li postoji neka zamena za ovaj lek koja je manje stetna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Za menstrualne bolove ja koristim Rapten K vec godinama i odlican je ako ga uzmes cim osetis bolove.
Sto se glavobolje tice i ja imam ceste i uzimam po preporuci neurologa Brufen od 400 ali sam primetila da od njega ponekad ne prestaju bolovi pa uzimam s vremena na vreme Kombinovani prasak.
Ne verujem da je Brufen vise stetan od nekog drugog leka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mala pomoc za glavobolju
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
yield je napisao:
Interesuje me da li neko strucno lice ima savet.
Ja imam ceste glavobolje uzrokovane napetoscu i stresom. Isla sam na preglede, cak i na EEG i sve je u redu. Inace idem na psihoterapiju i znam da je anksioznost njihov uzrok.
Mene zapravo zanima zasto je Brufen jedini lek koji mi pomaze? Volela bih da mi neko preporuci neki drugi lek zato sto sam cula da je Brufen jako stetan. Probala sam par lekova i nista mi nije pomoglo. Sada sam u situaciji da pijem lek uz koji Brufen ne ide i ne znam sta drugo da popijem. Kada sam pitala moju doktorku nije imala pojma sta da mi kaze.
Ovaj lek koristim i za menstrualne bolove i tek tu nemam pojma sta bih drugo uzela.
Da li postoji neka zamena za ovaj lek koja je manje stetna?


Sve zavisi koliko cesto imate glavobolju i koliko cesto pijete Brufen. Ako su glavobolje uzrokovane napetoscu i stresom, onda masirajte vratnoledjni misicni pojas i glavu potiljacno (napetost), a stres se leci anksioliticima i antidepresivima. Razgovarajte sa svojim terapeutom da Vam ukljuci neki od ovih lekova, a ako je terapeut psiholog - u tom slucaju potrazite pomoc psihijatra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 9:42 pm
Postovi: 12
Glavobolje su nekada ceste a nekada ih nema po mesec dana. Masaze nekada pomazu, ali nekada moram da popijem lek.
Ja sam sa svojim doktorom pricala i on smatra da ne trebam da pijem lekove. Sigurno necu poceti da se kljukam antidepresivima zbog glavobolja. Nisu one tako strasne. Ja samo zelim da mi neko kaze iz iskustva koji lek bih jos mogla da probam. Takodje zelim da mi neko kaze da li je brufen stvarno toliko stetan. Naravno ako iko to zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 6:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Sta tacno znaci 'stvarno toliko stetan' - koliko stetan? U odnosu na sta stetan? U odnosu na koga stetan? To ne znaci nista. svaki lek je stetan ukoliko se ne uzima po nalogu lekara po onim indikacijama za koje se i prepisuje i u onoj dozi koja je indikovana u poremecaju zbog koga je dat. Tako da ovo pitanje nista ne znaci.

A inace, ne znam zasto ste misljenja da je bolje kljukati se analgeticima nego psihotropnim lekovima? Koja je pa razlika? sem u licnoj predrasudi?

I da, mozete uzeti bilo koji analgetik od koga Vam prolazi glavobolja, aspirin, andol, brufen, analgin, kafetin, diklofen, rapten: toliko ih je da ih nije moguce ni nabrojati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Ja nisam strucna da odgovorim da li je brufen stetan za organizam, ali ja ga na primer uopste ne podnosim jer imam osetljiv zeludac. Meni analgin pomaze kod glavobolje.
Ni ja ne bih pila antidepresive zbog glavobolje. Smatram da ih ne treba uzimati sem ako bas nije neophodno. No, to je moje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 7:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Evo ako znas engleski, imas dosta o ibuprofenu ovde

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100000387.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 9:42 pm
Postovi: 12
Garfield je napisao:
Sta tacno znaci 'stvarno toliko stetan' - koliko stetan? U odnosu na sta stetan? U odnosu na koga stetan? To ne znaci nista. svaki lek je stetan ukoliko se ne uzima po nalogu lekara po onim indikacijama za koje se i prepisuje i u onoj dozi koja je indikovana u poremecaju zbog koga je dat. Tako da ovo pitanje nista ne znaci.

A inace, ne znam zasto ste misljenja da je bolje kljukati se analgeticima nego psihotropnim lekovima? Koja je pa razlika? sem u licnoj predrasudi?

I da, mozete uzeti bilo koji analgetik od koga Vam prolazi glavobolja, aspirin, andol, brufen, analgin, kafetin, diklofen, rapten: toliko ih je da ih nije moguce ni nabrojati.


Posto ste ocigledno strucno lice moram da vam kazem da pitanje o stetnosti leka postavljam zato sto mi je vasa (tvoja) koleginica rekla da je los za srce i da ga izbegavam. To mi je zvucalo malo cudno i zato sam odlucila da pitam. Vi preporucujete sve sto mi je opet glup komentar. Ovde se vise ne radi o meni i mojim glavoboljama vec o tome da meni pet lekara ne zna da da savet. Kazete da je pogresno uzimati lek na svoju ruku a upravo su lekari ti koji nemaju pojma sta da mi kazu. Uvek isto: Da li si probala ovo? A mozda da probas ono? Pa ne znam, kako hoces." Taj sam odgovor dobila i ovde!
Sto se tice psihotropnih lekova (kako rekoste) oni se ne daju samo zbog glavobolje, i vi to sigurno znate!!! Ja sam pila pomenute lekove i onog momenta kada sam prevazisla probleme zbog kojih sam ih pila TERAPIJA JE GOTOVA! Sada sama izlazim na kraj sa problemima, bez ikakvih pomagala i to je veliki napredak! Niko pri zdravoj pameti mi ne bi dao lekove zbog glavobolje koja se javi pet puta mesecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 9:42 pm
Postovi: 12
medi je napisao:
Evo ako znas engleski, imas dosta o ibuprofenu ovde

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100000387.html


Hvala na linku iako sam to vec procitala :)
Nisam ja neki strasan slucaj, samo sam besna na lekare. Znam verovatno bolje od njih kako ovaj lek funkcionise, ali ne znam sta mu je zamena. Ne koristim ga toliko cesto, ali ako nista drugo boli me zeludac od njega. Nista mi drugo ne pomaze pa ne znam cime da ga zamenim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 5:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Jesu li ti bas jake glavobolje? I ja patim povremeno, pa nekad trpim koliko mogu da bi izbegla uzimanje lekova. Retko se 'zalaufa' i ne mogu da izdrzim i moram popiti lek (em ze napatim trpeci bolove, em opet popijem tabletu :roll: ).
Nekad mi pomogne, verovala ili ne - voda. Popijem 2, 3 case vode, posle se dosta izmokrim i glavobolja prodje.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
yield je napisao:
Garfield je napisao:
Sta tacno znaci 'stvarno toliko stetan' - koliko stetan? U odnosu na sta stetan? U odnosu na koga stetan? To ne znaci nista. svaki lek je stetan ukoliko se ne uzima po nalogu lekara po onim indikacijama za koje se i prepisuje i u onoj dozi koja je indikovana u poremecaju zbog koga je dat. Tako da ovo pitanje nista ne znaci.

A inace, ne znam zasto ste misljenja da je bolje kljukati se analgeticima nego psihotropnim lekovima? Koja je pa razlika? sem u licnoj predrasudi?

I da, mozete uzeti bilo koji analgetik od koga Vam prolazi glavobolja, aspirin, andol, brufen, analgin, kafetin, diklofen, rapten: toliko ih je da ih nije moguce ni nabrojati.


Posto ste ocigledno strucno lice moram da vam kazem da pitanje o stetnosti leka postavljam zato sto mi je vasa (tvoja) koleginica rekla da je los za srce i da ga izbegavam. To mi je zvucalo malo cudno i zato sam odlucila da pitam. Vi preporucujete sve sto mi je opet glup komentar. Ovde se vise ne radi o meni i mojim glavoboljama vec o tome da meni pet lekara ne zna da da savet. Kazete da je pogresno uzimati lek na svoju ruku a upravo su lekari ti koji nemaju pojma sta da mi kazu. Uvek isto: Da li si probala ovo? A mozda da probas ono? Pa ne znam, kako hoces." Taj sam odgovor dobila i ovde!
Sto se tice psihotropnih lekova (kako rekoste) oni se ne daju samo zbog glavobolje, i vi to sigurno znate!!! Ja sam pila pomenute lekove i onog momenta kada sam prevazisla probleme zbog kojih sam ih pila TERAPIJA JE GOTOVA! Sada sama izlazim na kraj sa problemima, bez ikakvih pomagala i to je veliki napredak! Niko pri zdravoj pameti mi ne bi dao lekove zbog glavobolje koja se javi pet puta mesecno!


Ja Vam nikako ne preporucujem SVE i ne znam sta Vas je ponukalo da to uopste i zakljucite. Slazem se da Vas eglavobolje nisu uopste bitne i da Vam niko pri zdravoj pameti ne bi dao lekove zbog toga sto 5 puta mesecno imate glavobolje. Nakon sto ste nam otkrili taj podatak, ni ja Vam dalje nisam sugerisala antidepresive, samo Vas pitam sta Vam osim licnih predrasuda ukazuje na to da je za sistem bolje kljukati se analgeticima nego antidepresivima?
Takodje nemam carobnu kuglu da znam da ste vec bili na terapiji psihotropnim lekovima i zavrsili terapiju jer ni to niste rekli. Ono sto ste rekli jeste da Vam "NE PADA NA PAMET" da pijete antidepresive zbog glavobolja a pre toga jos i to da su glavobolje izazvane "napetoscu i stresom": kao sto sam vec objasnila, napetost (anksioznost) i stres lece se anksioliticima i antidepresivima, a otklanjanjem uzroka uklanja se i posledica. Ako imate glavobolju samo pet puta mesecno ne razlikujete se od najveceg dela populacije pa mi nije jasno zasto uopste ima potrebe da trazite alternativni lek Brufenu: od 5 Brufena mesecno ili manje svakako Vam nece nastradati ni jedan organ ukljucujuci i srce.
Ne znam stvarno sta bi ste Vi zeleli da Vam kaze 5 lekara koje ste promenili (iz takodje nepoznatih razloga) - da Vam obezbede novu glavu koja Vas nece boleti, sta li? Za glavobolje se koristi onaj analgetik koji coveku uklanja glavobolju, ili onaj lek koji uklanja uzrok glavobolje. Ne znam za drugih pet lekara, a ovaj lekar ovde Vam je dao jasan savet: ili uklanjajte uzrok glavobolje, ili ako to ne mozete ili necete, pomirite se sa tim da reagujete somatizacijama na probleme i zivite sa posledicom uzroka, uz koriscenje nekog od analgetika koji postoje na trzistu a od kojih Vam prolazi glavobolja. Ne znam zasto povika na lekare i sta je po Vama jos trebalo da Vam bude receno pa da zadovolji Vasu znatizelju i potrebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Ja kada imam bas jaku glavobolju, i kad mi ni taj analgin ne pomogne, popijem solju kafe, i nakon pola sata bol skroz iscezne.
Negde sam inace skoro procitala da kafa pomaze kod glavobolje, ne znam sad koliko je to tacno, ali meni gotovo uvek pomogne kada lek to nece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Mozda imate glavobolju od niskog pritiska. sledeci put ako ste u prilici kad VAs zaboli glava izmerite pritisak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 3:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
Moj muž je imao godinama glavobolje, skoro svakodnevno pio brufen, uzrok nije pronadjen nikada iako je bio kod svih mogućih specijalista. Onda smo čuli za magnetni nakit i kupili ogrlicu sa priveskom, i verovala ili ne nikada više za evo skoro tri godine nije popio nijedan brufen. Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, znam da i nije tema o tome ali sam htela da pomognem ličnim iskustvom. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ama zasto da ne? Ja sam pristalica da sve treba probati - sve sto nemoze da skodi, naravno. Nek mu je sa srecom i d aga nikad vise glava ne zaboli!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: