Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 4:21 pm
Postovi: 4
Dobar dan. Zovem se Igor moj otac Stevica. Saljem vam ovu poruku u nadi da nam mozete pomoci u vidu informacija. U pitanju je moj otac. On ima 53 godine i ima dijabetes 30 godina. Pre godinu dana operisao je nogu zbog posledica udarca i nakon operacije zbog losih rezultata krvi greskom je poslat na dijalizu i sada ide redovno. Problem je poceo pre oko 3 meseca kada je naglo izgubio apetit i nije redovno davao insulin. Nakon mesec dana apetit mu se postepeno povratio osim sto i dan danas ne moze da jede peceno meso. Nakon povratka apetita poceo je stomak da mu se povecava ( naduvava ) i od onda je sve veci, veliku nuzdu vrsi 6-8 puta dnevno. Doktori na dijalizi su ga poslali na ultrazvuk i nisu nasli nista sve je u redu, takodje je poslat i na radiologiju na proveru pluca za vodu i nasli su samo da mu je srce uvecano, takodje je bio i kod ortopeda koji ga je operisao i sve je u redu. Zadnji rezultrati krvi su pokazali samo da je malokrvan i da ima manjak elektrocita osim toga je sve je u redu. Kad se obratio opet lekarima na dijalizi podsmevali su ga i rekli mu samo da jede manje, a on ponekad ni ne jede tako da hrana nije problem. U ocaju je trazio da ide kod psihijatra jer vise ne znamo kako da resimo problem jer niko nece da izadje u susret. Molio bih vas ako mozete putem bilo kakvih inforacija da pomognete. Ja imam 25 godina i imam ostecenje kicme i nerava tako da nisam u mogucnosti da radim tako da smo finansiski ograniceni pa ne mozemo da priustimo privatnog lekara. BIli bih smo vam jako zahvalni ako bih ste mogli da nam pomognete u bilo kakvom vidu.
Unapred vam zahvaljujemo Igor i Stevica Pajic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Sre Dec 25, 2013 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nazalost postoji dosta mogucih uzroka nadutosti stomaka uglavnom se radi o losoj probavi, moze biti manjak stomacne kiseline ili enzima, usporen metabolizam (usporen rad stitne zlezde), takodje to je simptom IBS-a koji je opet uzrokovan mnogim faktorima.
Mozda moze da jede hranu bogatu "dobrim bakterijama"- kao sto je kefir, probiotici ili slicno. Od suplemenata mozda neki sa probavnim enzimima ukljucujuci betain- betain je slican odnosno potpomaze stomacnu kiselinu...
Takodje usporen metabolizam predstavlja problem, i to je otezavajuca okolnost, koja ce uvek predstavljati problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Sre Dec 25, 2013 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 4:21 pm
Postovi: 4
Hvala vam na odgovoru, medjutim mogucnosti su velike a mi i dalje neznamo kome da se obratimo. Nase misljenje je da je uzrok mozda alergijska reakcija na kalcijum jer ga dobija na dijalizi i upotrebljuje kuci. I dalje neznamo kome da se obratimo jer niko nece da izadje u susret a stanje je sve gore jer su poceli i bolovi. U svakom slucaju hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Pa jedino sto se moze reci sa sigurnoscu jeste da pati od zatvora, mozda zavarava cinjenica da ide mnogo puta na WC- to je zato sto se razgradjena hrana ne krece kako treba i ne dolazi do pravilnog praznjenja, vec jednostavno receno sama nagomilana hrana istiskuje istu.
Inace magnezijum nekad moze pomoci, a u prevelikoj dozi dodje kao laksativ- uglavnom on je jeftin i lako se nadje.
Nazalost, to je sve sto mogu reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Jeftin magnezijum je onaj koji ne valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 4:21 pm
Postovi: 4
Hvala vam jos jednom na odgovorima. Ne mogu da kazem da je zatvor jer on redovno vrsi veliku nuzdu svako jutro a posle toka jos dosta puta u toku dana nekad jedva i stigne do toaleta ali ipak ne isprazni nego svaki put je lazna uzbuna tj ne izadje nista. Izvinjavam se na prostom recniku. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Kao sto sam rekao ranije, cesto vrsenje nuzde ne znaci da on ne pati od zatvora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Ned Dec 29, 2013 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ja bih preporucio--ako je u stanju da se sto vise seta-da jede musle makar jednom dnevno ili jos bolje kuvano zito
A svakako mislim da bi trebalo da pregleda debelo crevo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Ned Dec 29, 2013 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 4:21 pm
Postovi: 4
Hvala vam puno na savetima i odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 6:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Kombinacija anemije, nadutosti trbuha i promena u navikama crevnog praznjenja su odlican razlog za posetu gastroenterologu, bez obzira na sva ostala oboljenja (dijabetes, bubrezna insuficijencija) koja ima.
Niko greskom ne ide na dijalizu - ide jer mora.
Anemija se javlja kao posledica otkazivanja bubrega i obicno su pacijenti na dijalizi anemicni. Mada iza toga moze biti i neki drugi razlog na koji se, jer postoji prividno ocigledan razlog, ne obraca paznja.
Trbuh se moze naduvati iz mnogo razloga, ali obicno se radi o dva - ili se u trbuhu nakuplja tecnost (neadekvatna dijaliza, ne pridrzavanje pravila, slabost srca, otkazivanje jetre...) ili se u crevima nakuplja gas (usporena ili prekinuta pasaza iz milion razloga, od neadekvatne ishrane preko neuroloskog ili vaskularnog problema do postojanja fizicke prepreke).
Gastroenterologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 7:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 6:00 am
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
kao sto @sasasa rece-pravac kod gastroenterologa!
a da li ste dali na ispitivanje `skriveno krvarenje` uzorak stolice?zasto je nastupila malokrvnost?

moja majka je prosle godine imala anemiju,gvozdje joj se najvise srozalo,nadutost trbuha,krcanje creva,svaki cas isla u wc da vrsi veliku nuzdu (i kako ona kaze uvek `cvrckala` po malo,ili je bila lazna uzbuna).
dr u njenom gradu su je pogresno i povrsno lecili,bez ispitivanja urina,stolice...a za krv,samo su neke osnovne parametre.stanje joj se toliko pogorsalo,da su ledja i noge pocele da je bole,i ovde kad je dovezena,bukvalno je jedva mogla na noge.
imala je bakteriju klebsiella i heliko.nasli su joj i povecu kilu u zelucu,unutrasnji suljevi se pobunili,prokrvarili,nasli i polipe u debelom crevu.galopirajuce je smrsala 15kg!
u KC Srbije su je vratili u zivot,stavili na noge!I zahvalna sam sjajnom odeljenju ove ustanove,i njenoj doktorki dr Lukic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 26, 2013 11:09 am
Postovi: 82
Lokacija: Internet
Neće dugo. Neko ko se tako upropastio, ponovo će. A onda cvrc...

cikala je napisao:
kao sto @sasasa rece-pravac kod gastroenterologa!
a da li ste dali na ispitivanje `skriveno krvarenje` uzorak stolice?zasto je nastupila malokrvnost?

moja majka je prosle godine imala anemiju,gvozdje joj se najvise srozalo,nadutost trbuha,krcanje creva,svaki cas isla u wc da vrsi veliku nuzdu (i kako ona kaze uvek `cvrckala` po malo,ili je bila lazna uzbuna).
dr u njenom gradu su je pogresno i povrsno lecili,bez ispitivanja urina,stolice...a za krv,samo su neke osnovne parametre.stanje joj se toliko pogorsalo,da su ledja i noge pocele da je bole,i ovde kad je dovezena,bukvalno je jedva mogla na noge.
imala je bakteriju klebsiella i heliko.nasli su joj i povecu kilu u zelucu,unutrasnji suljevi se pobunili,prokrvarili,nasli i polipe u debelom crevu.galopirajuce je smrsala 15kg!
u KC Srbije su je vratili u zivot,stavili na noge!I zahvalna sam sjajnom odeljenju ove ustanove,i njenoj doktorki dr Lukic.

_________________
Pazite se foliranata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 6:00 am
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
milannnm je napisao:
Neće dugo. Neko ko se tako upropastio, ponovo će. A onda cvrc...


Boze @milannnm Vama nije lako sa takvim mozgom i sa toliko zlobe koje nosite.Mora da niste rasli uz roditelje,ili ste pak bili liseni svake ljubavi u zivotu.Vi uzivajte u svojoj zlobi,ali ipak kontrolisite svoje zdravlje...zloba zna biti gadna-izjeda iznutra,polako ali sigurno,kao crv

_________________________________________________

ovo sad pisem postavljacu teme,da bih ga ohrabrila-
Moja majka je dobila na kilazi,krvnu sliku je uspela ishranom da popravi i sada je odlicna,kilu u zelucu regulise lekovima,hemoroidi su se povukli,a patoloski nalaz odstranjenih polipa iz debelog creva je sasvim zadovoljavajuci,niceg opasnog nema.Proslog meseca je bila na kontroli,i sledeca joj je zakazana tek u oktobru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 11:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 26, 2013 11:09 am
Postovi: 82
Lokacija: Internet
Kojim mozgom?!

_________________
Pazite se foliranata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost Stomaka
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Veća količina probiotika je potrebna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: