Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: potreban savjet
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 10:52 am
Postovi: 9
Vec sam nekoliko puta postavljao temu na forumu,ali mi niko nije odgovarao.Jedino prvi put kad sam postavio da imam bolove u zeludcu dr Ivica mi je savjetovao da odem doktoru,sto sam i uradio.Posto se nalazim u Americi i ovde sve ide tako sporo,naime moj doktor me je uputio gastroenterologu i on mi je zakazao gastroskopiju za 25 Januar.U medjuvremenu sam ispod oka napipao otok sinusa i doktor mi je prije tri dana dao antibiotik(amox-clav875mg) i sprej za nos Astelin(azelastin hydrochloride 137mcg).Oba sam koristio svakih dvanaest sati i posle treceg puta tj.juce sam osjetio malaksalost,bol u ocima,zeludcu,gadjenje i povisenu temperaturu.Odmah sam obustavio sve to,ali kad sam dosao kuci nisam mogao celu noc da skinem temperaturu.Ustao sam u 6h jutros i popio Tylenol(acetaminophen),narendao krompir i stavio na noge,tako da me je posle toga proslo.Danas sam zvao svoga doktora i on mi je dao sada drugi antibiotik tj. Amoxicillin 500mg koji cu da pijem svakih 8 sati.Malo prije nego sam popio ponovo sam osjetio povisenu temperaturu.Molim vas da mi odgovorite sto prije,jer me ovo vise izludjuje.Jednostavno mi dodje da vise ne idem doktoru niti bilo gde drugo.
Evo npr.sta mi se desilo pre dve godine i sta su mi ovde doktori napravili.Imao sam jake bolove u ledjima,nisam mogao ni da ustanem.
Prijatelj me je odveo u hitnu u kojoj sam proveo pet sati cekajuci,da bi posle toga neka doktorica mi dala neke tablete od kojih mi je posle stradala jetra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Dok Vi stignete na tu astroskopiju.......

Ne znam kako da Vam pomognem, amoksicilin je dobar lek i za sinuse, a po malo ubija i helicobater Pylori, bakteriju koja u 90% slucajeva izaziva gastritise i cireve. Ako zelite (i mozete) da se lecite sami od (verovatnog) gastritisa ili cira, uzmite omeprazol (u USA poznat kao PRILASEC), clarithromycin (USA: BIAXIN) i Amoxicillin - terapija traje dve nedelje, sve po 2xdnevno. Uz to, moze ranitidin (USA: ZANTAC).

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 10:52 am
Postovi: 9
Niste me razumeli,sad imam problem sa temparaturom,malaksaloscu,bolovima misica,a usput me i zeludac boli.
Doktor mi je promenio na Amoxicillin i ja sam jos dodao Acetaminophen,jer mi on skida temperaturu.
Smijem li piti ta dva leka u kombinaciji?
Sto se tice tableta,ovde se ne moze kupiti skoro nista u slobodnoj prodaji,tako da su ljudi prinudjeni da idu doktoru koji ih odere,a ne uradi ustvari nista.
Sto se tice zeludca,juce sam narucio Juice od Aloe koji ovde prave u mom gradu.Kazu da pomaze za sve,pa cu da probam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 9:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Razumeo sam, mozete da koristite ono sto Vam je lekar dao, a mozete tama o istom trosku da lecite i zeludac.

Pozdrav.

PS. A koliko Vas ima tamo "nasih" - 'ajde dovedite mene, pa da vas ja lecim :))))

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 07, 2007 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2006 10:52 am
Postovi: 9
Ovde gde sam ja nasih ima oko 30000,iz svih bivsih republika,zajedno sa starima.Ukupno Srba ima oko 15000,ali to nije proverena informacija.Nasih doktora ima nekoliko,mislim oko sest-sedam.Moj doktor je Crnogorac i necu da gresim dusu mnogo mi je pomogao ovde,a i mnogima.
Vama je ovde lako doci,sad zavisi koliko poznajete engleski,radi toga sto morate poloziti neke ispite.Mnogi doktori iz celog sveta dolaze ovde da rade kao medicinski radnici,posto je amerika deficitarna sa njima.Ja radim u drzavnoj bolnici i znam sigurno da medicinske sestre imaju start po $40.00.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: