Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ćao
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 6:34 pm
Postovi: 4
Ćao.
U šestom sam mesecu. Imam 29 godina i ovo mi je prva trudnoća. Vratile su mi se mučnine bez povraćanja. Kada je ginekolog pogledao krvnu sliku rekao je da je u granicama normale, međutim ipak me je stavio na dijetu. Gvožđe mi je sniženo a šećer povišen. Treba ponovo da vadim krv pa će videti ima li napredka.
Ono što me brine osim mučnina su jaki naleti umora tokom celog dana, nema pravila kada počinju. Ne mogu više da hodam dugo i poprilično sam malaksala. Molim vas recite mi da li je ovo normalno i da li se još nekom dešava. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ćao
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 7:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Ja sam od onih 'srecnica' koja je u obe trudnoce imala mucnine od pocetka do kraja trudnoce. Nije nista opasno ni po tebe ni bebu samo je vrlo neprijatno. Trudnoca ne mora biti jedini uzrok mucnina. Na zalost trudnoca ne stiti od stresa ma kako joj se radovale. Stres moze biti uzrok i okidac povisenoj vrednosti secera. Jesi li pod stresom?
Ja sad znam da je stres bio verovatno uzrok mojim mucninama onda se stres nije racunao. :)
Koliki ti je secer? Umor moze biti rezultat povisenih vrednosti secera. Iskljuci hranu koja podize secer u krvi. Pazljivo biranom hranom ces resiti svoj problem.
Cveka je kraljica biljka koja sjano popravlja malokrvnost u tu svrhu se koristi sirova, sveze cedjen sok od cvekle i limuna... ali je kod tebe iskljucena ako imas povisen secer.
Sočivo, pasulj, krompir, leblebija, pirinac, govedina su dobri izvori gvozdja.
I nadji nacin da se relaksiras. Ne plasi se sve ce biti dobro i tebi i bebi samo eto zna izgledati dramaticno ponekad, a u straha su velike oci pa samo pogorsamo same sebi. Razumem te skroz jednako sam se osecala do 6 meseca gotovo da nisam ni dobila na kilazi s' pocetka trudnoce omrsavila nekih 5-6 kg sam dobila i rodila zdravo dete sa normalnom telesnom tezinom i duzinom. Bit cete vas dvoje dobro! Slika Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ćao
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 6:34 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru. Nisu mi ovde rezultati da ti napišem za šećer. Zabranio mi je doca pirinač, krompir, belo brašno (testa,pite,hleb...),banane, kruške itd, tačnije skrob. Nisam znala za cveklu, jedem je često. :) Stres je tu kao sastavni deo svega. :) Samo me uplašili umori i nesvestica jer su tu svaki dan i poprilično neprijatni. Neprijatni kao onaj šugavi test opterećenja glukozom. :D
Bebi se vidi na mozgu nešto, napisaću ti i to kada uzmem rezultate. Kaže da ne treba da brinem da je još uvek u granicama normale i da nemaju odgovor zbog čega se to dešava. Poslednji put se javljalo devedesetih i sada poslednjih par godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ćao
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 11:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Pretpostavljam da se kod tebe radi o gestacijskom dijabetesu koji se zna javiti u 5-6 mesecu trudnoce koji najcesce posle poroda nestaje.
Hranom se lepo drzi pod kontrolom. Vazno je da jedes obavezno na svaka 4h male obroke da ne prodje vise od 4h izmedju obroka. Pretpostavljam da imas spisak 'odobrih namernica'. Umerena i lagana setnja, vezbice ti isto mnogo moze pomoci.
Nadam se da ce sve biti u redu i sa tobom i bebom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ćao
PostPoslato: Pet Dec 13, 2013 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 6:34 pm
Postovi: 4
ćao a.
ja uđoh u 8 mesec. :)
Ono na mozgu bebe što moj ginekolog prati se zove Laterani ventrikuli. :) Kaže da još uvek nema razloga za brigu i veruje da će sve biti u redu. Redukovala sam šećer i gvožđe ishranom i samo treba da nastavim sa dijetom. Samo još da vidi kako ću se porađati obzirom da imam diskus herniju. :D Ne znam ni da li je epidural dozvoljen u tom slučaju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: