Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: veliki problem
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 6:03 pm
Postovi: 7
imam veliki problem...ali da bih obrazlozio moram dati mali uvod...imam 18 godina i idem u sr skolu,zivim u jednom malom selu,gde su mladi potpuno zatupljeni i znaju samo za opijanje i narodnjake....stoga i ne izlazim (jer nemam gde,a bas ni s kim)....dani mi se svode na skolu-komp-tv-komp-citanje-net-tv-spavanje-komp-komp-komp...i vremenom iako to nisam primecivao poceli su da mi se javljaju cudni neobjasnjivi tikovi...npr treptanje ocima,puckanje prstima,neobjasnjivo kezenje,uvijanje papira,mucanje (i glasno i u sebi),ali sve to mogu donekle da iskontrolisem u javnosti ali kada dodjem kuci...katastrofa...i to stanje mi je aktuelno vec godinama ali postaje neizdrzivo...e sad,ako ovde ima neko strucan da mi da savet sta da radim molim ga da to i ucini...jer sam totalno u depresiji i da nemam veru u boga siguran sam da bih se odavno ubio jer nemam razloga za zivot u ovoj nedodjiji..(ako treba temu premestiti ucinite to jer nisam znao gde da napisem)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 10:50 pm
Postovi: 7
Mislim da je najbolje da posetis psihologa i da popricas sa njim/njom otvoreno o svemu sto te muci na forumima ne verujem da ces naci konkretno resenje ... Nadji devojku,upisi neku visu skolu u nekom vecem gradu...upoznavanjem novih ljudi i druzenjem ces izaci iz te depresije...opet ti imas 18 godina...tek treba da zivis a ne da lupas gluposti kao pri kraju prethodnog posta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
zvezdash_90,

ovo su simptomi opsesivno-kompulzivnog sindroma, potrebno je da se javis PSIHIJATRU, ne psihologu jer je problem iznad ingerencija psihologa. mozda ce biti predlozena neka terapija, koju ne bi trebalo odbiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:31 pm
Postovi: 18
Kao sto svi kažu, obrati se psihijatru ili psihologu. Ja sam isto godište kao ti i mogu da ti samo kažem izadji iz te situacije. Idi u veci grad, deluješ mi ko inteligentan momak, ja mislim da se nećeš kajati da upišeš u jednoj skoli u drugi grad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 6:03 pm
Postovi: 7
hvala na odgovorima u svakom slucaju,ali nije bas tako lako meni to sve uraditi koliko vama reci...meni i jeste cilj da odem u vece mesto da upisem fax ili visu ali nisam siguran koliko je to u ovom mom stanju izvodljivo,tj da li je uopste. Mislim,ja bih vise od svega zeleo da nadjem pravo drustvo,neku devojku eventualno ali sam skrzo izgubio veru u sebe i izgubljen sam...
@drbgd
mislim da nije to u pitanju,jer koliko sam na netu procitao veceras to je bolest koja zahteva neku perfeksnost ili sta ja znam,a ovo sto se meni desava je drugacije,barem ja mislim,jer mene jednostavno nesto tera to da radim iz cista mira a ne radi uspostavljanja neke ravnoteze ili savrsenosti itd. I jos da vas pitam jel mozete da mi preporucite posebno neku bolnicu ili psihijatra jer hocu konacno da se resim toga,da pocnem da zivim zivot a ne da tako prolazi pored mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
jeste u pitanju OK sindrom, nije sve u praksi uvek kao u tipicnom opisu, zavisi sta ste citali.
ovaj problem je daleko od toga da ti treba bolnica! potrebni su razgovori i mozda i neki lek.
u svakom slucaju, kada se izmestis iz sredine u kojoj si osecaces se bolje, a sto se tice drustva i devojke - to ce doci samo od sebe, kada se upises na fakultet susresces se sa mnogo ljudi slicnog interesovanja, mnogi ce kao ti biti prvi put u velikom gradu, i imaces sa dosta ljudi zajednicke tacke.
ne znam koji ti je najblizi grad, trebalo bi da u lokalnom centru potrazis psihijatra koji se bavi mladima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 6:03 pm
Postovi: 7
drbgd je napisao:
jeste u pitanju OK sindrom, nije sve u praksi uvek kao u tipicnom opisu, zavisi sta ste citali.
ovaj problem je daleko od toga da ti treba bolnica! potrebni su razgovori i mozda i neki lek.
u svakom slucaju, kada se izmestis iz sredine u kojoj si osecaces se bolje, a sto se tice drustva i devojke - to ce doci samo od sebe, kada se upises na fakultet susresces se sa mnogo ljudi slicnog interesovanja, mnogi ce kao ti biti prvi put u velikom gradu, i imaces sa dosta ljudi zajednicke tacke.
ne znam koji ti je najblizi grad, trebalo bi da u lokalnom centru potrazis psihijatra koji se bavi mladima.

Jel mi mozete reci koliko vremena bi mi trebalo da ozdravim (postanem normalan) i jel ima smisla pokusati upisati fax ili visu skolu,jer me ovo jako ometa u ucenju ne mogu da se koncentrisem nikako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kod svih problema ove vrste sustina je da se ostane u okvirima normalnog zivota, i paralelno sa tim radi se na resavanju problema!
dakle, ne razmisljaj koliko ce to trajati, ne pomisljaj da pauziras godinu!
znaci, na jednom frontu se spremas za prijemni, a na drugom sto pre idi kod dr i radi sta ti se predlozi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 6:03 pm
Postovi: 7
gledacu sto pre da odem kod psihijatra,a pre toga naravno i s matorima da razgovaram...nadam se i da cu otici vec na leto na dalje skolovanje mada nisam siguran i ne znam jos ni sta bih upisao,u bedaku sam,ali da vas ne smaram vise hvala mnogo svima na odgovorima a posebno drbgd-u mnogo mi je lakse sada kad barem znam sta mi je i da je to izlecivo. pozdrav svima i laku noc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Dragi dečko,

sama činjenica da prepoznaješ svoj problem i da si voljan da ga rešiš je veliki, veliki plus. Bez obzira koliko ti reči "psihijatar" i "opsesivno-kompulzivno" zvučale strašno ili čak sramotno, to zaista nije tako, a uostalom psihijatar će ti već reći šta je u pitanju, uopšte ni ne mora da je to u pitanju. Ta vrsta problema u tvojim godinama, u današnje vreme, nije čak ni toliko retka, ali se o tome "naravno" nigde ne govori.

U svakom slučaju idi do psihijatra i, mada će ti šablonski zvučati-ne odbacuj olako, potrudi se da se više družiš sa vršnjacima.

A razgovor sa stručnim licem o nekom problemu uvek prija i koristi, bez obzira na mentalno zdravlje i sferu života iz koje je. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 6:03 pm
Postovi: 7
sedefasta je napisao:
Dragi dečko,

sama činjenica da prepoznaješ svoj problem i da si voljan da ga rešiš je veliki, veliki plus. Bez obzira koliko ti reči "psihijatar" i "opsesivno-kompulzivno" zvučale strašno ili čak sramotno, to zaista nije tako, a uostalom psihijatar će ti već reći šta je u pitanju, uopšte ni ne mora da je to u pitanju. Ta vrsta problema u tvojim godinama, u današnje vreme, nije čak ni toliko retka, ali se o tome "naravno" nigde ne govori.

U svakom slučaju idi do psihijatra i, mada će ti šablonski zvučati-ne odbacuj olako, potrudi se da se više družiš sa vršnjacima.

A razgovor sa stručnim licem o nekom problemu uvek prija i koristi, bez obzira na mentalno zdravlje i sferu života iz koje je. :)

nije meni to nista strasno veruj mi,cak sada i jedva cekam da odem kod psihijatra i da krenem s mrtve tacke jer ovo ne vodi nigde. A s vrsnjacima se druzim koliko toliko,ali ono tipa fudbal,basket,oko kompa i sl. nista preterano jer sve ostalo sto ovdasnje mlade zanima mene bas suprotno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Cim te tera iz cista mira meni lici na opsesivno kompulzivni poremecaj, ali dijagnozu ti moze dati samo psihijatar.
U kom si mestu? Da li mozes da odes kod tvog doktora opste prakse da ti da uput za psihijatra, ili mozes preko google da se raspitas da li postoji nesto u blizini tvog mesta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: samo napred
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 10:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Prvi korak i najbitniji si uradio-tj shvatiti da imas problem - veliki korak al ne smes ostati na tome.
Moras i dalje sam analizirati sta je zapravo tvoj problem-pises da te ne interesuje sve kao druge a ovamo i fudbal i basket i kompjuter, skola (kakav si ucenik) pa zar to nije dovoljno?
Pa ima i drugih koje interesuje ovo a ono ne i to nije razlog za brigu---
cini mi se da ima nesto konkretno sto te ne zadovoljava i u cemu si bas nezadovoljan---pa ti i mnoge druge stvari deluju smarajuce-neinteresantne.
Pokusaj uz pomoc lekara da pronadjes sta je to--moguce ljubav roditelja,devojke ili sasvim nesto trece al-mozda iskren sagovornik-sa kime mozes o svemu da pricas moze pomoci--pa to mozes i na netu (mozda si stidljiv po prirodi pa uzivo ne mozes da se izrazis) ti imas prilicno dobre uslove iako si na selu--razmisli kako je onima koji nemaju ni toliko.SAMO NAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 6:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 5:25 pm
Postovi: 83
NIKAKO NE IDI KOD PSIHIJATRA! Dace ti opasne i stetne `lijekove`.
http://www.psihijatrija-ubija.info/

Uzrok tvojih problema je najvjerovatnije velika kolicina toksina u organizmu. Znaci lijek bi mogao biti jednostavno - ciscenje organizma.
Sta god da je u pitanju moze se rijesiti, pogledaj temu u potpisu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 9:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ovaj krivko je riznica 'mudrosti'.......
(Da li bi prestao da lupetas na svaku temu, zivota ti?!)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: