Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako da umirim herpes?
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Zdravo narode,molio bih za neko strucno misljenje u vezi sa herpesom,naime nedavno mi je otkriven herpes simplex tip 2 sa 30% inficiranih celija(sta god to znacilo),pojavljuje mi se iznad penisa na dva,tri mesta. E sad bio sam kod lekara i on mi je dao naravno aciklovir tab da pijem kad osetim da mi se javlja.Posto sam inace aktivni sportista i svakodnevno pijem C vitamin od 1000mg,ujutro kasiku meda,a opet mi se cesto javi,zanima me postoji li neka terapija da ga bar proredim kad nemoze da se izleci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
herpes virusa se necete se otarasiti.ko ga jednom zaradi,zivi sa njim do kraja zivota.1000 mg c vitamina na dan je ipak mnogo,ali mozete uvesti i ostale preperate koji podizu imunitet kako bi organizam drzao infekciju pod kontrolom(u latentnom stanju.).uz sve to i kondom!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kad osetis prodrom odnosno da ce ti izbiti herpes ,ti sprovedi profilaksu aciklovirom(i per os i lokalno)jer kad virus jednom napravi stetu tj pojave se vezikule pa one prsnu pa ostanu ulceracije i kruste slaba je korist od terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Koji su to preparati koji mogu doprineti jacanju imuniteta? Zanima me koliko su aciklovir tablete stetne za stomak? Cini mi se da je to 5 puta na dan po jednu bas puno ili se varam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
nije puno,to je standardna terapija bez brige.pre svega voce i povrce,sveze,a od preparata imunal,centrum,oligogal SE,oligovit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Hvala puno,bio mi je potreban savet.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Ima jedna suštinska stvar, koju ti neće reći nijedan, ili bar retko koji lekar i koja je vezana za tvoj imunitet, i tvoju unutrašnju telesnu snagu.

Seti se da si čovek, da si stvoren po božijem liku, da si jedinstveno živo biće u celom univerzumu, i da ti jedan obični složeni protein ne može ništa ako ti to ne želiš.

Nikad ne posustaj i ne govori sebi bolestan sam i samnom je gotovo, jer to izaziva upravo taj efekat. Reci sebi, ja sam snažan, jači od svega, i zdrav. Zamisli sve te male gamadi u sebi kako se uspaniče svaki put kad ih osetiš da kolaju kroz tvoju krv i uništi ih vlastitom voljom.

Ne popuštaj strahovima, brigama, stresu, panici, besu, i tvoje telo će te nagraditi imunitetom koji radi isto kao i sam čovek. Kad ima volje, radiće, a kad nema, posustaće. Ako ti je telo puno kortizola (hormon stresa), tvoj imunitet će da slabi.

Znam zvuči sve to čudno i zvuči kao da ja tu sad prosipam neke religijske mudrosti, al probaj da veruješ. Ne može to naravno isto veče. I ne može ako se hraniš loše, živiš u haosu, i trpiš. Sve moraš da uskladiš.

Ovo važi za sve bolesti i sva stanja svih ljudi na ovom forumu, i to je jedan od razloga što sam ja ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
U medjuvremenu, dok molite Boga da Vam da zdravlja (sto nikako nije za odbaciti ali se pokazalo kao prilicno nedelotvorno ako se ne lecite, jer da nije tako Bog ne bi ni stvarao medicinu, zar ne?) pokusajte da shvatite da herpes virus 'voli' oslabljen imunitet, i da samo pijenje vitamina C i meda ne utice presudno na to da Vam se imunitet poboljsa: ocigledno Vam telo salje poruku da je PREISCRPLJENO (to sto ste aktivni sportista je lepo, ali svi znamo da aktivni sport danas ima enormne zahteve od telesne fiziologije, koji ponekad prevazilaze mogucnosti organizma). Ako ne odmorite telo, dzabe Vam sav vitamin, oligovit (koji je i onako bezvredan preparat), med i druge tablete. Vasem telu je evidentno neophodan odmor: herpes (na nezgodnom mestu, dakako) Vas na to nepogresivo podseca stalno. Slusajte signal svog tela i njegovih mogucnosti!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Ja sam inace optimista i veliki vernik,tako da verujem da cu uspeti da se izborim sa herpesom,jer nije bas to neki bauk. Hvala vam svima jos jednom na savetima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Garfilde molio bih vas da se suzdržite sa vašim komentarima.


Strahinja nisam baš mislio da treba da idete u crkvu i molite se za izlečenje. Već da zaista budete optimista, i da pre svega ne očajavate, da odagnavate loša osećanja, misli, strahove, sumnje, jer to zaista ima svog pozitivnog efekta na imunitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Nisam ni ja mislio da idem u crkvu,pre ce mi pomoci pozitivan stav i optimizam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
E to!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
I ja mucim muke sa herpesom, postoje periodi kada se on pojavljuje jako cesto, jedan za drugim, na razlicitim mestima i pored toga sto uvek pijem nesto da ojacam imunitet. I ne bih se slozila da se cesce pojavljuje jer se ne odmaras dovoljno, naprotiv ja se odmaram mozda i previse pa mi se opet pojavljuje.
Meni vitamin c nije pomagao. Mozes da uzimas protektin, ecomer, ologogal se, kapsule belog luka, revitu... Znaci nesto od toga.
Ja sada pijem ujutru kapsulu belog luka, popodne vitamin b i uvece ecomer. Uvek tako kombinujem nesto periodicno. Nekad ologogal se i ecomer, a sada ovako...
Meni je receno da uvek moram da pijem nesto od toga. Ali desava se i pored svega toga da imam te periode kada mi se cesto pojavljuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Neu3no: a sto bi se suzdrzavala? Ovo je slobodna zemlja, svako ima pravo da kaze sta misli. (Cak i mi, koji imamo cime da mislimo.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim pomoc genitalni herpes
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Postovani,
pojavile su mi se ranice na genitalnoj regiji, javila sam se ginekologu koji je odmah posumnjao na herpes. Prepisao mi je aciklovir kremu i tablete koje sam pila 5x1 na 4 h. a to sam sve puderisala medicinskim puderom a prethodno ispirala bornom vodom od 3% i vaginalete Polyganax. Povuklo mi se 4-5 dana. Uz to uradio mi je bris i sve je ok samo ima Eserihije,pijem doksicinklin i vaginalete jos 12 dana. Ostalo je sve negativno.
Uradila sam i analizu krvi, Herpes Simplex virus 2 IgM, koji je nereaktivan i Herpes Simplex virus 2 IgG koji je 54 a ref.vrednost je 20.
Moze li mi ko pojasniti ove vrednosti tj. njihovo znacenje i sta mi je sad raditi.
Veliki pozdrav i nadam se da ce mi neko odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 114 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: