Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trnjenje butine
PostPoslato: Ned Jun 03, 2012 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 9:25 am
Postovi: 5
na butini, gde je kuk, otprilike povrsina kao otvorena saka, vac 10 dana mi je utrnulo, pomalo boli, ali osecaj na toj povrsini kao da je smanjen, bilo gde drugde kad npr pritisnem noktom boli, a na toj povrsini ne, ... spavam na ledjima, nisam nezgodno spavala, nemam modricu, nista, samo mi to mesto vec 10 dana trni i bolucka.... kad predjem rukom od kolena na gore, taj deo kao da nije moj :) iritira previse...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje butine
PostPoslato: Pon Avg 13, 2012 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 7:27 pm
Postovi: 19
I ja imam ovaj problem trnjenja butine, leve, otprilke gornji levi deo oko 20cm povrsine, vec desetak dana, izbegavam da spavam na levoj strani jer me trni, taj osecaj nije neko klasicno trnjenje koje nekako brze prodje i dublje boli... ovaj bol je kao da me koza pece bas povrsiniski kao da me je ujeo neki insekt, naravno ne osecam taj deo na dodir sve dok se ne smiri bol posle duze vremena.

-80% sam siguran da je uzrok predugo sedenje na stolici za kompom, krvotok mi mi preseca ivica stolice, zadnji srednji deo butine, ali taj trneci bol mi se javlja u prednjo/levom delu sto me zbunjuje, druga opcija je leva guzna kost (kako da je nazovem..) je moguci izvor preseka protoka krvi, monitor mi je pozicioniran malo vise sa leve strane od stolice pa mi je centar opterecenja na levoj nozi, tako da sad nisam siguran gde je tacno izvor.. pa da izbegnem opterecenje.
- drugi moguci uzrok je neko nagnjecenje kukova kostiju karlice kicme... ceo taj koscani misicni kicmeni ledjni deo mi je u losem stanju, sav ukocen postanem od sedenja... malo zakosen u levo, gnjeci mi se kuk, osecam kosti kako mi pucketaju kad se istegnem.
-mozda je neki isijas, ili lumbago... kao neki zivac da mi je nagnjecen..
-u zdanjih godinu dana osecam ponekad blazi bol u levom donjem delu stomaka, kao neko istegnuce trbusnih misica, mozda se nesto ukombinovalo sa ovim neka upala, sta znam.. imao sam i problema sa zelucem ,varenjem..
-nadam se da nije neki refleks od srca.. ranije mi se desavalo da mi trni leva ruka,od stresa, pritiska srca.. sta znam, al je prestalo.

-koza mi je suva jako, ako je koza kriva ..sta da radim, da mazem nesto?
da li da idem kod dermatologa ili kod kog bi doktora trebao da idem? kako da popravim cirkulaciju? i koliko je generalno opasno ovo trnjenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje butine
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 9:25 am
Postovi: 5
E pa, dobila sam dijagnozu... Isijas i okostavanje! Posle terapija, lekova, i svega ostalog, nije ni bol prestao, niti trnjenje! Tada sam otisla kod 'kostolomca' na dve terapije. Iskustvo, nezaboravno! Nikad nisam verovala u to, posle prvog puta, bol se drasticno smanjio (jer je u medjuvremenu, postajalo sve gore, poceo je kuk da me pece kao zar), a posle drugog puta, utrnulost je posle jednog dana prestala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje butine
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 9:25 am
Postovi: 5
Sto se doktora tice, ja sam radila rendgen kicme, neki Emng test, tu te bockaju iglicom i pustaju medicinsku struju ne bi li otkrili da li nerv trpi i gde. Od terapija sam imala sve i svasta, magnet dusek, radnu terapiju, dve struje, i kinezi terapiju, prvi put. Drugi put su mi produzili terapiju, i na sve to uveli jos bazen i kadu. Prestala sam da prekrstam noge, da nosim uske pantalone, nosim stikle, jer sve to navodno moze da prouzrokuje prikljestenje nerva. Imala sam zakazano i kod neurologa, ali nisam otisla, jer sam nekoliko dana pre termina isla kod tog bioenergeticara kojeg sam malopre pomenula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje butine
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 29, 2015 12:29 pm
Postovi: 1
koko, možeš li mi reći kod kontakt kostolomca kod koga si išla da ti reši taj problem. Imam isti zdr. problem. desna butina, prednji deo,prvo je bilo trnjenje, nisam imao osecaj dodira a sada me peče i bocka neviđeno. Stvarno sam očajan,, boli me 24 sata....
[email protected]
to mije mejl pa mi mozes poslati kontakt. stvarno bih ti bio do neba zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje butine
PostPoslato: Sre Sep 30, 2015 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 7:27 pm
Postovi: 19
po njenim recima, covek je iz velike plane i zove se dragan, tamo ga znaju svi, a kontakt nema.

ja nisam isao tamo.

jer ubrzo mi je prestao je taj bol na par godina, ne znam kako.
poceo sam ispravnije da sedim za racunarom i monitor drzim pravo ispred
i neke vezbe istezanja sam radio.

Medjutim ovog leta mi se vratilo to trnjenje, doduse u nesto blazem obliku....

ono sto sam otkrio kao UZROK je verovatno diskartoza, ostecenje diska kicmenog prsljena koji preseca nerv koji ide ka butini.

L5S1 je problematicni prsljen koji je u donjem delu stuba.

oficijalno mi je dijagnostikovan Rendgen snimkom kao problematican,
medjutim trebao bi MRI (magnetnu rezonancu lumblnog dela kicme) da uradim, radi preciznijeg pokazivanja, po recima jedne fizioterapeutkinje:
u segmentu L5S1 došlo do bubrenja (bulging) intervertebralno diskusa koji pritiska okolna meka tkiva,a samim tim i izaziva ove simptome.Kakva je realna situacija može da Vam kaže jedino magnetna rezonanca,RTG za to nije odgovarajući.


Na ovoj temi vise ljudi pisalo o slicnom problemu..
https://www.doktor.rs/forum/dermatologi ... 43231.html
tu sam sam dijagnostikovao problem kao Meralagia Paraestetika
https://en.wikipedia.org/wiki/Meralgia_paraesthetica

No, na netu sam nasao da L2 L3 prsljen imaju veci uticaj na taj nerv koji ide ka butini... "lateralni femoralni cutaneus" nerv.
https://www.youtube.com/watch?v=W05fx9ZtTGA
(pogledati obavezno video radi boljeg shvatanja Meralagie)

tako da moguce da L5 problem i nije uzork pokidanog nerva,
a mozda jeste negde u delu kuka, za koji takodje rendgen pokazao neko ostecenje.

uglavnom uzrok je ostecenje tog nerva - koji ide iz kicme, preko kuka do butine. gde tacno, to zavisi od osobe.

Dakle ti... Neptunijanac..
-prvo vidi kad pritisnes prstima donji deo kicme dal osecas bol, dal imas povredu kuka, bol u stomaku negde.
-nosenje uskih pantalona je nepozeljno! zapravo to moze biti glavni uzrok.
-ispravno sedenje, nezakrivljeno, je takodje veoma bitno.
-rendgen uradi, a potom magnetnu rezonancu lumbalnog dela kicme.
-potom javi se fizioterapeutu, ili sta znam...

licno ne verujem u kostolomce.
al ako ti ili jos neko ode tamo i izleci se. neka mi javi.
kao i gde je tacno uzrok ostecenja tog nerva (ako uradis MRI i odradis fizioterapiju).

imaj u vidu da pogresna dijagnoza uzroka oboljenja i nestrucna fizikalna ili kostolomacka terapija moze da pogorsa stanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: