Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 8:33 pm
Postovi: 4
Imam uzasne vrtoglavice, a imam 16 godina, kad god naglo ustanem, pred ocima mi je crno (kao neke tackice, i to trako traje oko 30-ak sekundi) i pocne da mi se "vrti u glavi" po par minuta, dok dugo hodam, kad se iznerviram.. :-? Pocinje mnogo da mi smeta, znam da imam nizak krvni pritisak, ali sve sto mi je doktor ikad dao su vitamini.. Anemicna nisam, krvna slika mi je u redu, proveravala sam pre 20-ak dana, a moje vrtoglavice traju vec skoro godinu dana.. Sve cesce i cesce.. :-? Molim Vas pomozite mi nekako, ako mozete.. Ne znam sta moze da bude, a jedva stojim na nogama..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
eh ti nasi doktori, vitamini, antibiotici pa ako ti nije bolje-sta da se radi...mislim da bi to trebalo bolje da se ispita, mozda je nesto na nervnoj bazi, da se vide vratne vene i tako to, pregled u svakom slucaju, mozda da nadjes nekog lekara koji je malo drugaciji i koji se vise interesuje za pacijente?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 8:33 pm
Postovi: 4
Mozda je i to.. Stvarno ne znam, samo mi je bas lose, a ne znam zbog cega.. :/ Pila sam magnezijum, beviplex i santEgal i nista od toga nije pomoglo.. U pocetku je bilo podnosljivo, a sve je gore i gore.. Pocelo je sa jednom nedeljno da mi se to desava (vrtoglavica), sada dnevno po 5 - 6 puta :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 10:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako se desava samo prilikom naglih pokreta i naglog ustajanja iz lezeceg i sedeceg polozaja onda su u pitanju ortostaticki poremecaji o kojima smo cini mi se pisali nekada na forumu...potrazite.

Uglavnom u pitanju su normalne pojave, kod nekoga vishe izrazene kod nekoga manje i sto vise sazrevate to ce ih biti manje. Povezano ej naravno sa niskim krvnim pritiskom, i promenom koja se desava kod nekih osoba kada naglo ustanu, krv naglo jurne u smeru sile zemljine teze i tada nastaju vrtoglavice.

Kada vec znate sta ih provocira onda vodite racuna o tome kako ustajete, usporite se malo i sve ce biti u redu ili iz lezeceg polozaja polako prelazite i polu sedeci pa sedeci pa onda tek ustanite.

Krvni pritisak se normalnizuje s godinama i navikama naravno, pijte dovoljne kolichine vode tokom dana, osim ako vam nije zabranjeno zbog nekog oboljenja, cuvajte se vrucina koje nam dolaze, izbegavajte boravak na suncu i polako ustajte iz lezeceg polozaja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 2:11 pm
Postovi: 18
pozdrav,

evo po prvi put pisem i nadam se da pisem na pravom mestu.

Muce me kiseline...imam 35 godina ,a imam ih od 15 godina.Sa ranitidinom prolaze,ali do sledeceg obroga eto ih opet.S omeprazolom se osecam super,ali cuo sam da je i on stetan ako se pije nonstop,pa sad trazim neki narodnji lijek.Isto tako ima zgaravicu...kavu ne smem da pomirisem,a ne da popijem...ne idu mi gore kiseline ,ali osecam ih u zeludcu,kad zgaravim onda se pjavljuju ,bolove u zeludcu su retki,ali zato kiseline su moj stalni pratilac...ne znam sto nisam probao,ali samo mi omeprazol pomaze,i to kad ga prekinem,posle 2-3 dana eto ih opet...pozdrav i svaki savjet bi mi dobrodosao.
p.s

mozda ima neko iskustvo s lijekom od meda i jabolkovi ocet promesan u mlakoj vodi??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
lily03
niste nam nista rekli o Vasoj ishrani, tj. da li uzimate dovoljnu kolicinu hrane, jer nekad mlade devojke preteruju u dijetama pa i to moze da uzrokuje vrtoglavicu i "zamracivanje" pred ocima. I meni se to desavalo u Vasim godinama kada nisam bukvalno ni mislila na jelo (ne zbog dijete vec sto me je drustvo i desavanja odvlacilo od kuce, pa samim tim na neki nacin i od hrane). Obicno mi se to desavalo kad "pregladnim" a istovremeno se nalazim u prostoru koji nema dovoljno svezeg vazduha ili je jako toplo bilo. Kad sam uvela obavezan dobar i kvalitetan dorucak, a posle toga i rucak a sve pod obavezno bez obzira na osecaj gladi nikad mi se vise ti problemi nisu javili.

brundo
obavezno se javite lekaru, pa se posavetujte sa nim kako da ublazite tegobe najefikasnije i najtrajnije, bilo da su lekovi, ishrana ili neka pomocna sredstva u pitanju. Ja sam laik i ne mogu nista pametnije da Vam kazem.

Svako dobro!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 4:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 8:33 pm
Postovi: 4
Sasvim se normalno hranim, jedem sve sto treba i sto ne treba, tj. sve sto je zdravo, i ponekad ono sto bas i nije zdravo (testenine, slatkisi). Moja majka takodje ima nizak pritisak, ali njoj nikada nije bilo ovako :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ne znam kolike su vrednosti pritiska i sta je konacan komentar lekara,kao i da li je radjeno jos nesto od laboratorije izuzev krvne slike?
Najverovatnije je sve u redu.
Uz sve sto je tamara rekla,doda bih samo da u ishranu uvrstite ovsene pahuljice(ima raznih jako lepuh ukusa) one su bogate vitaminima i vlaknima,ali najvaznije imaju slozene secere koje se polako vare i dugo "drze".Sto bi trebalo da pomogne jer se nas mozak hrani glukozom.
Isto bi bilo dobro da tokom dana pojedete vise puta dnevno po malo crne cokolade.Odlicna je za nervni sistem.Imaju najlepse zelje,bambi sa 70%.
Od vitamina su dobri centrum vitamini kao i strong nature spirulina koja pored vitamina i minerala( u prirodnom obliku) ima vaznih aminokiselina.Pa mozete malo kombinovati i to.
Naravno sto vise voca,povrca i mlecnih prozivoda je uvek dobro :).
Isto tako neka fizicka aktivnost,makar to bila setnja ce prijati:).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 8:33 pm
Postovi: 4
Pritisak mi je jutros bio 75/60, a radili su mi urin i krvnu sliku.. A treniram vec godinama, tako da nikada nisam fizicki neaktivna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
lily03 je napisao:
Imam uzasne vrtoglavice, a imam 16 godina, kad god naglo ustanem, pred ocima mi je crno (kao neke tackice, i to trako traje oko 30-ak sekundi) i pocne da mi se "vrti u glavi" po par minuta, dok dugo hodam, kad se iznerviram.. :-? Pocinje mnogo da mi smeta, znam da imam nizak krvni pritisak, ali sve sto mi je doktor ikad dao su vitamini.. Anemicna nisam, krvna slika mi je u redu, proveravala sam pre 20-ak dana, a moje vrtoglavice traju vec skoro godinu dana.. Sve cesce i cesce.. :-? Molim Vas pomozite mi nekako, ako mozete.. Ne znam sta moze da bude, a jedva stojim na nogama..


trazi obavezno da odes na pregled kod Neurologa.
ne bih da te plasim, ali vrtoglavice nekada mogu da ukazu na ozbiljne zdravstvene probleme... zato najpre kod lekara specijaliste za taj problem, a to je samo neurolog.

i razmisli o snimanju glave na magnetnoj rezonanci, osim ako ti neurolog to ne preporuci, ili ti utvrdi uzrok problema na drugi nacin.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
protiv niskog pritiska pij dosta tecnosti, narocito vode i prirodnih sokova. tecnost podize pritisak.
sada za vreme leta jedi dosta supica i corbi. unosi dovoljno (ali ne previse) minerala i soli, a najbolje su razne alge kao prirodan dodatak supama i corbama.
jedi svakodnevno sveze povrce u vidu salata...

hrani se sto zdravije, bez brze hrane, i bez industrijski preradjene hrane. ...

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
Slavko_slavko je napisao:
eh ti nasi doktori, vitamini, antibiotici pa ako ti nije bolje-sta da se radi...mislim da bi to trebalo bolje da se ispita, mozda je nesto na nervnoj bazi, da se vide vratne vene i tako to, pregled u svakom slucaju, mozda da nadjes nekog lekara koji je malo drugaciji i koji se vise interesuje za pacijente?


bas tako.
tu pregled glave (eventualno/plus vrata) mora biti obavezan.


mene su tako bezobzirno zracili na rentgenu skoro 10 godina po nekoliko puta godisnje zbog 'pretpostavki upale sinusa' i kljukali me antibioticima, a samo sam imala alergije na polene trave-koje svakako izazivaju upale sinusa (i svih ostalih sluznica-oci nos, zdrelo) ako se ne lece pravilno. ...
cak ni u drzavnoj bolnici nisu uspeli da mi Prick testom na kozi utvrde alergiju na polene trave (mozda je tim kapima koje koriste istekao rok ilisu loseg kvaliteta...), dok mi privatni alergolog to nije utvrdio tako ocigledno.
------------------------------------------------------------

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 9:52 am
Postovi: 21
Ne verujem da je nesto opasno,ne brini..Meni stalno kada naglo ustanem,pored toga crnila pred ocima pocne i da me gusi,strasno..A nekoliko puta godsnje imam onaj neki osetjaj vrtoglavice,nije da mi se pomeraju predmeti,niti se ja pomeram,suntavo mi u glavu,bas takav osetjaj,cudan,kao neki pritisak iznutra.Pored toga imam mali milion simptoma.Imam 16 godina,zensko sam isto kao i ti,pa je normalno kod nas valjda :) Meni je pritisak 110/60 i prosli dan 80/60,a PULS MI JE 90 DO 128 NIJE NORMALNO,KAKO??
Meni su jednom snimani sinusi(prvi pokusaj slucajno je pao onaj papir,drugi ok),nema nista,ako nisu pogresili..Jednom i zub mi je sniman,krsna slavo,jos nesto i obecavam necu vise nikad nista da snimam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzasna vrtoglavica sa samo 16 godina
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 11:22 pm
Postovi: 1
Citiraj:
Imam uzasne vrtoglavice, a imam 16 godina, kad god naglo ustanem, pred ocima mi je crno (kao neke tackice, i to trako traje oko 30-ak sekundi) i pocne da mi se "vrti u glavi" po par minuta, dok dugo hodam, kad se iznerviram.. :-? Pocinje mnogo da mi smeta, znam da imam nizak krvni pritisak, ali sve sto mi je doktor ikad dao su vitamini.. Anemicna nisam, krvna slika mi je u redu, proveravala sam pre 20-ak dana, a moje vrtoglavice traju vec skoro godinu dana.. Sve cesce i cesce.. :-? Molim Vas pomozite mi nekako, ako mozete.. Ne znam sta moze da bude, a jedva stojim na nogama..

Ne znam da li imamo sličan uzrok, ali mene ovo što si opisala podseća na moje stanje.
Meni su se vrtoglavice javile otprilike u tvojim godinama. Kad ustanem, zamračivalo mi se pred očima, čak sam par puta padala u nesvest. Išla sam kod doktora, misleći da možda imam neki problem sa nervnim sistemom (zamišljala sam da će me poslati negde na snimanje), ali lekari opšte prakse nisu me upućivali nigde slično, samo su me slali na vađenje krvi i prepisivali gvožđe protiv anemije. Ja sam mesec dana pila gvožđe, a onda odustala i od gvožđa i od lekara.
S vremenom sam navikla na vrtoglavice, i sad, posle 10-ak godina, mogu reći da nisu prestale. Dobro izlazim s njima na kraj, nikada ne padam u nesvest, apsolutno sam svesna i znam kad treba da se uhvatim za neki predmet i sačekam par sekundi da vrtoglavica prođe. Skoro mogu reći da mi to ne smeta. Čak više nemam ni zamračenja pred očima, samo privremeno zamućenje od oko 5-10 sekundi, tokom kojih je poželjno da se držim negde ako stojim i tokom kojih ne mogu najpažljivije da slušam sagovornika.
Što se tiče učestalosti, dan danas mi se ovo dešava više puta dnevno (kad ustanem, kad se protegnem) - i uglavnom to niko prisutan i ne primeti na meni, ukoliko baš ne razgovaramo u tom momentu.

Ne znam tačno šta je u pitanju. Prijatelj, apsolvent medicine, smatra da je problem prosto u usklađenosti pritiska u momentu ustajanja: prilikom ustajanja pritisak bi trebalo da skoči, a moj ostane na "sedećem" nivou, i ja to osetim kao vrtoglavicu. To je sasvim benigno, u suštini samo treba da pazim da ne padnem.
Što se tiče moje krvi, redovan sam davalac, nikad me ne odbijaju i nikada nemam vrtoglavice od davanja krvi, tako da problem sa anemijom očigledno nemam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 133 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: