Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u donjem stomaku i dijafragmi
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Molim vas da mi pomognete. Vec duze vreme imam izvesne probleme sa bolovima u stomaku, i nisam siguran sta je u pitanju. Unapred se izvinjavam zbog duzine ovog posta, ali zaista mi je potreban savet.

Pre dve godine bio sam u vojsci i desile su mi se dve stvari, za koje ne znam da li mogu da budu povezane. Prilikom izvodjenja strojevog koraka (jako udaranje cizmama o beton) poceo sam da osecam bol u donjem stomaku, i sa leve i sa desne strane. U stacionaru su me oslobodili par dana izvodjenja vezbi, ali mi se od tada ova bol periodicno javlja. Odnosno, boli me stomak svaki put kada nesto teze podizem, cak ponekad i kada cucnem. Bol je ostra, sa obe strane stomaka, i prestaje nakon pola sata. Ponekad osecam i bolove u testisima.

Moram da pomenem jos jednu stvar, koja mi se takodje desila u vojsci, a za koju ne znam da li je povezana sa ovom prvom. Jednom prilikom kada smo radili sklekove osetio sam nagli bol u grudima, kod dijafragme, i na tom mestu je iskocila kvrga. Poslali su me u vojnu bolnicu gde su mi lekari saopstili da "to nije nista, malo su misici iskocili, proci ce". Medjutim, to me i dan-danas povremeno muci. Kvrga nije tako izrazena, ali se oseca pod prstima. Najvise me boli kada imam kais koji me steze i kada nabacim koji kilogram viska.

Ja se plasim da je to bruh, ali ne znam da li ove dve stvari mogu biti povezane, jer imam problema i sa donjim stomakom i sa predelom oko dijafragme, ali se ovi bolovi ne javljaju sinhrono. Imam 26 godina, visok sam 180cm, tezak 77kg. Pritisak- blago povisen. Pre vojske sam bio zdrav kao dren i bavio sam se sportom (kosarka), nikakve probleme nisam imao.

Poslednji put sam kod lekara bio pocetkom ove godine, na sistematskom pregledu za upis na fakultet. Davao sam krv i urin i rezultati su bili odlicni. Lekarima sam pomenuo moje probleme sa stomakom, ali su mi samo rekli da "se manje naprezem, a da sam inace zdrav k'o dren".

Najveci problem je u tome sto nemam overenu zdravstvenu knjizicu, a loseg sam materijalnog stanja i ne znam koliko pregledi kostaju. Molim vas da mi date savet u vezi sa ovim. Nadam se da postoji neki savet u vezi sa ishranom, vezbama i sl. sto bi moglo da mi pomogne. Ja cu svakako gledati da nadjem novac za pregled. Da li mozete da mi kazete koliko kostaju pregledi bez overene knjizice, i da li su svida iste cene?

Unapred hvala na odgovoru i strpljenju da procitate ovaj duacak post :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: slicno
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Verujem da je rec o bruhu koji bi neki doktori odmah operisali al mislim da uz malo paznje i nije neophodno-ako prilagodis svoj nacin zivota-ja sam imao slicnih problema u donjem stomaku i kad sam dizao tesko i kasljao pojavio se preponski bruh-koji sam operisao pre godinu dana al tegoba imam i sada tako da moram da se pazim i vodim racuna i sada-pa preporucujem da probas neki period da se ne opterecujes dizanjem teskog ili nesto slicno i cuvaj se jakog kaslja.
Mislim da tad neces imati problema-SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Hvala ti na odgovoru. I ja se bojim da je bruh, ali se nadam da necu morati na operaiju- barem ne jos. Ako ne nosim nista tesko bude mi lakse, gotovo da i nemam problema. Nadam se da bi to moglo da pomogne.

Voleo bih da mi odgovori neki lekar da tacno znam sta smem a sta ne smem da radim, i da li smem uopste da se bavim nekom fizickom aktivnoscu.

Jos jednom hvala na odgovoru! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ddd
PostPoslato: Pon Nov 27, 2006 11:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
najbolje ces osetiti sam-sta ti smeta-samo moras slusati reakciju organizma
ne dizati tesko-ne napinjati se (prilikom vrsenja velike nuzde) ne kasljati i kijati (staviti ruku na mesto gde boli) ne skakati -ne nositi bokserice
to je sto se mog iskustva tice
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 28, 2006 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Vec nekoliko dana sam prestao sa gotovo svim naporima, ne podizem nista sto je teze od 3 kg i bolje se osecam. Nikada nisam nosio uzan donji ves, tako da to nije problem. Nadam se da cu biti bolje.

Mozda bi trebalo da postavim ovu temu u "Gastro" forumu, da mi neki lekar odgovori... Vidim da ovde moj post nije bio mnogo citan. :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: