Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u glavi
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 12:31 am
Postovi: 61
Od (mislim juce) je poceo na trenutke (5-10 sekundi) poceo da mi se javlja tup bol na temenom predelu glave, otprilike na istom mestu (a mozda i bas na istom mestu). Takodje me ponekad zaboli levi, a ponekad i desni testis. Ovo je retkost, mada mi se desavalo da me ceo dan ili 2 dana boli levi testis, mada je to uvek bilo posle spavanja, tako da ja pretpostavljam da sam ga malo "nagnjecio". Ovo za glavu, moja pretpostavka je da je zbog (ne)spavanja. Lezem oko 3h, budim se 11h-15h kako kad. Imam 13 godina... Ovo su sve moje pretpostavke, zanima me strucno misljenje. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glavi
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 12:31 am
Postovi: 61
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glavi
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
zasto decak tvojih godina leze u to doba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glavi
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Takvi bolovi su apsolutno posledica tvog trenutno neurednog života. Pretpostavljam da pošto si na raspustu visiš nekontrolisano dugo na kompu, nemaš nikakvu radnu obavezu, slabo ideš napolje i ne baviš se nikakvim sportom čak ni rekreativno?! :-?

Ako mi ne veruješ, testiraj moju teoriju: samo tri dana provedi bez kompjutera, najbolje negde u prirodi ili na plivanju ili u vožnji bicikle ili nešto slično tome, šta već voliš, a mogao bi nešto i u kući da pomogneš (usisavanje, neko raspremanje, generalka tvoje sobe, možda farbanje neke ograde?!). Prvog dana se probudi u 11h, drugog u 10h, a trećeg u 9h, a uveče lezi tako da obezbediš sebi oko 10h sna. Probaj samo tri dana, pa nam dođi opet ovde na forum i reci ima li promene! :wink:

Vrlo često su rešenja i za mnogo ozbiljnije zdravstvene probleme vrlo jednostavna i svode se na promene u životnim navikama.

Očekujem post od tebe za nekoliko dana! PoZ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glavi
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 12:31 am
Postovi: 61
@jelenaa1985: U toku skolske godine (pretezno u 1. polugodistu), sam imao relativno lose ocene... odnosno lose za mene, posto sam uvek bio 5.00 na kraju godine. Malte ne iz svih predmeta sam trebao da imam cetvorku, i onda sam se "nagodio" sa mamom da ako budem bio 5.00 na kraju godine cu moci na raspustu da ostajem do kasno napolju i za kompom blablabla... nisam se mnogo potrudio, ali sam ipak bio na kraju godine. :D Da nisam, ne bih smeo ovako sigurno... ni blizu. Znam da nije primereno pored svega, ali... bar ne igram igre ceo dan dok sam za kompom (tacnije igram samo jednu), vise radim u nekim programima i surfujem...

@sedefasta: Visim na kompu, da... radne obaveze imam (usisam, obrisem prasinu operem, obrisem sudove, mislim sve ono normalno je l' te). Treniram aktivno Shotokan Karatedo vec dugo, samo sto preko raspusta nemam treninge. Krenucu od prekosutra na trcanje i ostale vezbe (snage) uglavnom, zgibovi, sklekovi, trbusnjaci itd.. Ustajacu ranije od toga sto si ti navela, posto je posle jako toplo za trcanje, bez obzira na drvece, ustajacu negde oko 7h, i taman krenem oko 7:30h i tamo sam oko 8h... ovako sam radio u petak, vikendom necu ici na trcanje, radnim danima uvek... danas i sutra ne mogu iz privatnih razlgoa (opravdanih :)). Javicu se na kraju nedelje sto se tice glavobolje, a sto se tice bola u testisu, to mi se javljalo povremeno (uvek nakon spavanja) i kada sam legao u normalno vreme (oko 23h), tokom skolske godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glavi
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Što se tiče bolova u testisima, najčešće je to normalna pojava u tvojim godinama, ali nije na odmet da se jednom mesečno samopregledaš i da ti to pređe u naviku.

Očito je da si vičan u surfovanju internetom, pa potraži neko stručno objašnjenje ili još bolje snimak kako se to pravilno radi. Možda ima i na ovom sajtu, nisam sigurna. Kao odrednicu koristi "samopregled testisa".

Inače, svaka čast što pomažeš u kući, danas se to retko sreće u tvom uzrastu. :wink:

Sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: