Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je autoimuni poremećaj ?
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 11:50 am
Postovi: 22
Ako neko može da mi pomogne biću jako zahvalna.
Posle mesec dana ležanja u bolnici gde sam primljena zbog jakih bolova u stomaku, nađeno mi je da su mi žučna kesa i jetra u upali. Na otpusnoj listi piše : Pacijentkinja je primljena na interno odeljenje zbog bilijarnih kolika.Među laboratorijskim nalazima su dominirali patološki nalazi heptograma ( ubrzana SE, povišene vrednosti transaminaza, AP i gama GT). HbsAg : negativ, HCV : negativ. Izrazito povišena vrednost IgG. AMA i ANA negativna. TA : u fiziološkim granicama. EKG bez patološkog nalaza. UZ gornjeg trbuha : jetra bo, zadebljan zid holeciste, znaci kalkuloze žučne kesice, a na kontrolnim nalazima vizualizira se samo žučni mulj. Na odeljenju je najpre lečena odgovarajućom dijetom i th ( antibioticima, spazmoanalgeticima, antiemeticima, ali bez većeg uspeha ) a potom je početa th kortikosteroidima uz zaštitu sluzokože želudca, H2 antagonistima i kontrolni laboratorijski nalazi su znatno bolji a pacijentkinja je bez tegoba. Za sada se odustalo od perkutane biopsije jetre. Pacijentkinja se otpušta kući sa predlogom za holecističnu dijetu, Pronison 25 mg 10 dana, 20 mg 10 dana, 15 mg 10 dana, konačno 5 mg duže, Famotidin 40 mg 1+0+0 tab. Da nabavi Ursofalk, koji treba ordinirati u dozi 10 mg\kg TT.
Nakon izlaska iz bolnice mi je stigao rezultat : ASMA 1: 1280.
Moja pitanja su : šta je uzrok upale jetre, da li imam autoimuni poremećaj ? Koje analize bi trebalo još da uradim? Moja doktorica smatra da nema potrebe da me šalje za Beograd ili Novi Sad, ali ja nešto nemam poverenja u nju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: