Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 1:56 pm
Postovi: 5
Pre 3-4 dana, imao sam malu "posekotinu" izmedju malog i domalog prsta na ruci. Umesto da je ostavim na miru da zaraste, pritisnuo sam je jer je licila na bubuljicu. Iscedio sam malo razredjene krvi odatle i kao da je nestalo. Tog dana sam svasta dirao i nisam prao ruke jer sam bio u skoli.
Odmah sutradan izgledalo je kao da su se tu pojavile 2-3 bubuljice, i pocelo je da boli sto sam vise dirao. Mislio sam da ce brzo proci ili kao svaka normalna čibulja sazreti. Sad me boli samo kada diram, ali je naraslo i izgleda kao da imam neki omanji kliker ispod koze i na tom mestu, unutar crvene nabrekline vidi se zuta tacka.

Koliko vidim, ovo se jos vise siri, ali izgleda kao da je malo dublje pod kozom od obicne bubuljice na licu. Najverovatnije je bakterijska infekcija, ali me plasi ono sta sam procitao ovde: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1475/ . Tu pise da se gnoj mora iscediti hirurskim putem, secenjem koze. Ne znam da li to znaci odlazak u bolnicu na operaciju ili sta...posto ovo nije bas pravi trenutak za tako nesto.

Neko mi je rekao da trebam da odem u dom zdravlja ( Zivim u Lazarevcu ), ali sam mislio da ce proci samo od sebe.


Sta da radim!??? Trebam li da idem u hitnu?
Nas dom zdravlja je opremljen tek toliko da mogu da mi ociste ranu i previju, pa da me posalju za beograd u slucaju neke velike posekotine, pa me brine da li je toliko ozbiljno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Možda se jeste inficiralo, idi u dom zdravlja da pogleda doktor, nemoj odmah da misliš na sečenje, možda nema potrebe već samo da piješ malo antibiotike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Infekcija.

Trebalo je čim je to krenulo da namažeš Hloramfenikol mast, to je antibiotska mast, ona bi to sanirala.
Probaj i sada da je namažeš, u međuvremenu, dok odeš lekaru, da pokušaš da smiriš infekciju koliko toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 1:56 pm
Postovi: 5
Hvala na savetu.
Imam gentamicin kod sebe, trebalo da radi isto sta i hloramfenikol.

Zar antibakterijske masti ne deluju samo na otvorene rane? Ili mozda gresim?

Dobro je da ne mora odmah da znaci secenje, ali cu sacekati dan dva, pa idem u dom zdravlja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Probaj sa gentamicinom, mada je Hloramfenikol dosta šireg spektra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 1:56 pm
Postovi: 5
Otisao sam kod doktora, ali stvar nije sredjena. Izgleda da sam predugo cekao i otok se poceo siriti. Zahvacen mi je i deo malog prsta. Busili su mi kozu ki cedili gnoj i krv, ali i dalje mi je isto i stvara se gnoj. Treca doktorka koja me je pregledala dala mi je Eritromicin da pijem, a namazali su mi neku mast zaboravih kako se zove...na h, ali nije ta, neka zuta ...koliko mogu da procitam od rukopisa "Hydrosyseil", sta nije sigurno xD
Uglavnom, kazu ako se ne smiri, da ce morati da mi seku na tom delu i ciste od necega ako ima unutra.

Zanima me vase misljenje, od cega se moze stvarati gnoj, posto lekari nemaju ideju, pre svega jer ne znam kako je nastalo, a sad busiti ovo bio bi problem, jer je povrsina znatno veca.

Zanima me i misljenje, da li se ovo moze prosiriti krvotokom ili u bilo kom slucaju izazvati neke zdravstvene komplikacije, jer sam malo malaksav (mozda samo malo spavam zbog skole...). Zaboravio sam da pitam doktorku za tako nesto, ali posto mi je dala antibiotik, valjda ne trebam da brinem.


Nisam imao nista pametnije da radim sada, pa reko da odgovorim nesto na ovom postu....

Zakljucak je da cim primetite i najmanju posekotinu, odmah ocistite, a ako je nesto uslo pod kozu, igla u ruke ili bolje pravac doktor! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 1:56 pm
Postovi: 5
Opet ja.
Plasim se da se ova infekcija moze prosiriti na ostale delove ruke ili kost. Sta raditi u takvim slucajevima. Da li da pri sutrasnjoj poseti lekaru preispitam odlazak na neki skener ili kod nekoga strucnijeg?

Pocinje da me boli na tom mestu i bez dodirivanja, a cini mi se da bol dolazi iz dubine...

Iz onoga sta sam procitao na internetu, brinem se....ovo veoma brzo napreduje...
Konkretan izvor: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1475/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gnojna infekcija na ruci, Hitno!
PostPoslato: Pet Maj 08, 2015 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Наравно да може да се прошири и много закомпликује. Да је могло само да прође, до сада би прошло. Где су ти родитељи и шта уопште раде са тобом?!

Какав скенер ти пада на памет?! Ту мора да се уради брис гноја и утврди шта је узрочник инфекције и потом уради антибиограм јер је вероватно бактерија у питању. И мора да се превија и контролише сваки дан....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: