Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hirurg?
PostPoslato: Pet Jan 27, 2012 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Pre nedelju-dve sam imao hirurski zahvat to jest "cedjenje masnog tkiva" na vratu i tom prilikom mi je hirurg rekao da sigurno imam dijabetes sto se posle i pokazalo tacnim.Posle par kontrola kod hirurga(svaki put je bio drugi hirurg)zadnji hirurg mi je rekao da rana dobro zarasta i da su mi "u rani ostavili nesto da skuplja curenje" i da dodjem na kontrolu za sest meseci pa da mi to izvade navodno je to neka caura koja prikuplja neko curenje pretpostavljam gnoja.
Interesuje me,posto nisam mogao da verujem a i to mi je prvi susret sa hirurzima pa se bas ne razumem,da nije taj zadnji hirurg to nesto pogresio,mislim sest meseci je mnogo daleko bojim se da mi to ne sraste u meni?
Inace posto nisam bio siguran da sam ga dobro razumeo poslao sam i majku da ga pita i on je i njoj isto rekao ali nije nista napisao na uputu
samo je napisao da se previjam kod nas u ambulanti i da mi je dao savet.Kada sam upitao naseg lekara opste prakse o tome on je rekao da nista ne zna o tome i cudi ga sto hirurg nije nista napisao na uputu?
Ako neko nesto zna o ovome bio bih veoma zahvalan da mi napise sta mi je ciniti.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hirurg?
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Niko nista?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hirurg?
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Imao si upaljen aterom :)
A to je cista koja nastaje od lojne zlezde - uz svaku dlaku, cak i one koje se golim okom ne vide, postoji po jedna zlezda - drugim recima imas ih milione u kozi i sve se pri korenu dlake izlivaju na povrsinu, luce nesto sto stiti povrsinu koze... No to nije ni tako bitno. Sustina je da se nekada izvodni kanalic te zlezde zacepi, a ona nastavlja luciti i nastaje neka vrsta kesice ispunjene lojem koja postupno raste. Nekada se sve to upali i dobijes to sto su ti operisali :)
Zid te ciste mi obicno krstimo kao kapsula ateroma, ona i stvara ono sto je unutra... Kada aterom nije upaljen relativno je lako izvaditi ga u celosti - sa kapsulom, a kada se upali onda se otvara - da izadje sadrzaj sa gnojem i cisti se onoliko kapsule koliko moze - cvrsto je srasla sa okolinom zbog upale i teze se razlikuje od okolnog tkiva :) Ako se kapsula ne izvadi u celosti postoji sansa da se sve opet vrati na tom mestu - a kod incizije upaljenog ateroma prakticno je skoro nemoguce izvaditi sve. Zato se pacijentu kaze da kada se sve smiri i sredi dodje ponovo za par nedelja ili meseci da se to ocisti kako valja. I to je to - ostao je deo kapsule - odnosno ostala je verovatnoca da toga tu ima :)
Nista niko nije stavio u ranu, da tu stoji mesecima, nedaj boze :) Posle same operacije ostavlja se gaza u rani koja se menja svaki dan tokom previjanja prvih 5-7 dana, da bi se omogucila drenaza i sprecilo da rana zaraste prebrzo...
Eto jel ti ovo dosta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hirurg?
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Jeste,hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 236 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: