Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povlacenje kortikosteroida
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 8:37 pm
Postovi: 1
Vec skoro 7 godina sam na prednisonima zbog bolesti sarkoidoze koja mi je napala kozu i malo pluca.zbog kontra efekta prednisona sam poceo dobivati osteoporozu kicme i doktor mi je rekao da moram prekinuti sa terapijom prednisona i ukljucijo mi je plaquenil koji zasad kontrolise bolest ali povlacenje prednisona ima strasne tegobe kao sto su bolovi u zglobovima koji se mogu kontrolisati ali imam gadjenje na hranu i izgubio sam apetit i mrsavim mnogo(6 kg za mesec dana).nikada nisam bio na visokoj dozi prednisona najveca je bila 20mg a najveci dio vremena sam bio na 10 mg.sada sam na 5 mg vec 3 sedmice i doktor je rekao da ostanem na toj dozi do daljnjeg.Dali neko ima iskustva sa povlacenjem kortikosteroida posle dugog vremena i dali se ne puno osiromasena kost kicme moze regenerisati ako se prestane piti taj prednison koji po meni vise pravi probleme nego sto leci ljude.kako se boriti protiv gubitka apetita i gadjenja na hranu.molim ako neko ima iskustva sa ovim da me da savet. zahvalan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: