Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ciste, laparaskopija i Mirena! Molim stucnog ginekologa!!
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 6:57 pm
Postovi: 3
Da bi Vam postavila pitanje mislim da Vam moram opširnije objasniti svoj zdravstveni problem. Imam 28 godina i nemam djece. Od puberteta patim od strašno obilnih i bolnih menstruacija. Kao posljedica toga patim od teške anemije. Kronični umor, bezvoljnost, razdražljivost, aritmija srca, crnilo pred očima, vrtoglavica.... o bolovima tokom ciklusa neću ni da pričam. Sve sam to nekako mogla da podnosim kao srednjoskolka i studentica, ali nakon trajnog zaposlenja na zahtjevnom poslu postalo je zaista neizdržljivo. Tada mi je preporučena ugradnja hormonske spirale, tj. Mirene. Na pregledu pred ugradnju otkrivena mi je cista na desnom jajniku veličine skoro 6cm!! Moj ginekolog se odlucio na promatranje izvjesno vrijeme i ugradnju Mirene smatrajući da će možda hormonska promjena i pozitivno djelovati na samu cistu. Nakon ugradnje Mirene sam se apsolutno preporodila. Zeljezo mi se nakon 4 mjeseca vratilo potpuno u normalu, sve tegobe su potpuno nestale, uključujući obilna krvarenja i bolove! Oduševljena sam njenim djelovanjem.. Međutim, 6mjeseci od stavljanja upućena sam na laparaskopiju i otklanjanje ciste. Doktor koji me je operirao je rekao da cista ima karakteristike i vodene i "čokoladne" i dermoidne... Operacija je bila prije točno mjesec dana! Na žalost je prilikom uklanjanja ciste odrezano mnogo zdravog tkiva jajnika i doktor mi je otvoreno rekao da misli da neće više vršiti svoju funkciju. Patološki nalaz uklonjene ciste je u redu! Prije 2 dana sam bila na prvoj kontoli (ultrazvuk) nakon operacije i pokazala se cista od 4cm na lijevom jajniku koji je prije 4 tjedna bio potpuno zdrav! Doktor mi je rekao da nema razloga za paniku i da je gotovo potpuno siguran da je to neka "postoperativna reakcija" i da će sigurno prilikom idućeg ciklusa sama nestati....Zamolio me da dođem ponovo na ultrazvuk nakon iduće menstruacije. E sad moje konkretno pitanje: Budući da postoje određene sumnje da Mirena povećava rizik nastajanja gestagenih cisti, smatrate li Vi da bih je ja, koja nemam djece i faktički jedan funkcionalni jajnik trebala izvaditi i smanjiti rizik nastajanja tih cisti?? Strasno se bojim da s njom izazivam sudbinu oboljenja i lijevog jajnika i činjenice da u slučaju još jedne laparaskopije neću moći imati djecu..a s druge strane sam se s tom istom Mirenom preporodila i užasavam se da će se vađenjem iste vratiti moje obilne i bolne menstuacije a samim time i anemija i sve njene popratne tegobe koje sam Vam već opisala... Molim Vas za jedno opširno mišljenje i savjet! Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste, laparaskopija i Mirena! Molim stucnog ginekologa!!
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пошто си ово питање поновила, питаћу те на овом првобитном месту на које још нико није одговорио. Занима ме када мислиш да имаш децу?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste, laparaskopija i Mirena! Molim stucnog ginekologa!!
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 6:57 pm
Postovi: 3
Nisam u braku tako da je krajnje neizvjesno...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste, laparaskopija i Mirena! Molim stucnog ginekologa!!
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 8:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
С обзиром на проблеме и године које имаш, једино ти могу препоручити да се добро консултујеш на неколико страна, па да видиш шта ти је чинити.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: