Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: glavobolja
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Da li kod zene od 50 godina,koja ulazi u klimaks,glavobolja "normalna",kada ni tablete ne pomaze?
Kao sto su naleti vrucine npr.Kako se nositi sa svim tim pojavama u klimaksu,sta uzimati da bi se lakse preziveo ovaj period?
Rec je o mojoj mami,kojoj se pojavilo i nekoliko fleka po licu,inace ona je svetlije puti i kose,a primetila sam da i tetka ima flekice oko slepocnica.Moja mama ima cak i fleku ispod nosa.Jos nije upotpunosti izgubila menstruaciju,tj.bila je izgubila ali se vratila. Da li neko ima neki savet,saznanje itd.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 1:51 pm
Postovi: 10
Mesecima nema pitanja na ovoj podtemi a i ja ne znam da li sam na pravom mestu - ako nisam prebacite me,molim vas.
Naime, moja drugarica je u nekom predklimaktericnom periodu (i doktor joj je to rekao) ali ima strasne glavobolje i tada joj citavo lice natekne.Rekli su joj da kupi u apoteci ''nesto'' na biljnoj bazi za lakse podnosenje tog perioda.Sobzirom da se zadnjih par godina dosta ugojila neka apotekarka joj je rekla da i te tabletice goje.Meni se cini da sam negde procitala da postoje dijetetski proizvodi na biljnoj bazi za ublazavanje problema u klimaksu ali ne znam gde.
Molim vas, ako neko zna koje su to tabletice neka javi, zao mi je da je gledam kako se muci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
I moja majka je u klimaksu 9i ima nesnosne glavobolje u periodu ciklusa i po zavrsetku ciklusa. ona samo tada koristi analgin za glavu i nista vise. Zeli da prirodnim putem prevazidje klimaks, mada sam joj ja preporucivala Menosoju, biljni preparat dosta efikasan za zene u klimaksu, pa eto mozete vi to da preporucite mami i drugarici.
inace znojenje, promena raspolozenja, nervoza i sl. sve su to normalne pojave u klimaksu. Tada su najosetljiviji i ponekad vrlo komplikovane za saradnju, ali moze se izdrzati. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 1:51 pm
Postovi: 10
Marijaft,
puno hvala na savetu.Mojoj drugarici ne pomaze ni jedna tableta protiv glavobolje kada joj naidje taj period.Nervozu i vrucinu nekako i kontrolise.
Pitam se kako li cu ja proci kada dodje vreme za to!? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre svega neka se obrati ginekologu, neka uradi hormone i neka se obrati neurologu.

Glavobolje i valunzi, depresija, anksioznost, menajnje raspolozenja...itd jesu sastavni deo menopauze ali se itekako mogu umanjiti hormonskom ili prirodnom terapijom a to je neshto sto treba svaka zena da dobije od svog ginekologa koji zna kompletnu istoriju oboljenja tokom zivota.

Glavobolja mora da se eliminishe, samo je problem u tome da li je uzrok glavobolje menopauza ili neshto drugo. Mozda su u pitanju vaskularne ili neurogene glavobolje, zato se ne treba lechiti sam i preko interneta vec se obratiti lekaru koji ce na osnovu osnovnih nalaza imati neki uvid u to shta bi mogao biti problem, da li je vezan samo i iskljuchivo za menopauzu i hormonalne disbalanse ili za neshto drugo.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: