Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Suv i opor ukus u ustima i neprijatan zadah
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 2:55 pm
Postovi: 2
Duze vremena imam suv, opor ukus u ustima i neprijatan zadah. Zubi nisu u pitanju-svi su sredjeni. Takodje sam vadio bris iz grla da vidim da li imam neke bakterije ili gljivice, ali i tu je sve ok. Da li je u pitanju zeludac-kiselina, ili nesto drugo. Molim vas da mi pomognete sta da radim i kome da se obratim. hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: suv i opor ukus u ustima i zadah
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 12:59 pm
Postovi: 32
Lokacija: sabac
Prvo pozdrav!S obziro na ovo sto ste opisali i analize koje ste uradili,verovatno da je u pitanju zeludac.Imate li neke druge tegobe kao sto je gorusica,nadimanje?Najbolje da se obratite gastroenterologu.Sve najbolje!

_________________
marija dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Fetor ex ore ili zadah iz usta je simptom mnogih stanja. Uzroci mogu biti oralni ( zubi, desni, gljivice na jeziku, oboljenja tonzila itd), respiratorni (sinusitisi, bronhitisi, bronhiektazije) i gastrointestinalni (gastritis, GERB gastroezofagealni refluks, divertikulumi jednjaka itd.).
Ne znam šta je uzrok zadah kod vas, ali mogu da vas posavetujem šta generalno možete da preduzmete. Uzimajte dovoljno tečnosti (minimum 2l dnevno), vodite računa o higijeni zuba i celokupne usne duplje, koristite konac za zube, žvaćite žvake, ispirajte usta heksoralom, ozoseptom i sl.
Postoji i jedno oboljenje koje se odlikuje suvoćom i atrofijom sluznice nosa i neprijatnim zadahom, a zove se ozena. Sumnjam da vi to imate, tu zadah potiče iz nosa, ali eto kao podatak... :roll:
Takodje, ne bi bilo loše da prekontrolišete gornje partije gastrointestinalnog trakta tj. jednjak i želudac.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 116 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: