Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povreda stopala
PostPoslato: Uto Sep 09, 2014 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2014 12:14 pm
Postovi: 3
Postovani,trazim strucan odgovor!.Moj problem je star otprilike 30 meseci i nastao je prilikom traume odnosno nekontrolisanog udarca stopalam u cvrst predmet.Nedelju dana nakon povrede snimio sam stopalo i receno mi je da nije nista slomljeno i poslat sam kuci bez bandaziranja istog.Bol i razne senzacije kao bridenje peckanje,trnjenje cak i grcevi u prstima su eskalirale u zadnja dva meseca odkad sam primio zadnju inekciju kortikosteroida u nerv za koji se sumlja da je Mortonov neurinom,Pozrazio sam misljenje i pomoc jednog naseg neurohirurga koji je palpacijom uradio Mortonov sindrom i decdirano rekao da Mortonov neurinom ne postoji kod mene..Medjutim dva ortopeda koji su me do sada pregledali tretirali su me inekcijama kortikosteroida se nisu slozili predocenom konstatacijom neurohirurga vec se samo nisu slozili o samoj lokaciji neurinoma tako da sam prve tri inekcije primio izmedju 2 i3 prstaa dve izmedju 3 i4 prsta.Kada je efekat postao kontraproduktivan i pogossanje eskaliralo poske pimanja inekcija izmedju treceg i cetvrtog prsa tadnji ordinirajuci ortoped mi je prdlozio da uradim NMR te tegije.Magnetna razonanca nije potvrdila nikakvo postajanje neuroma vec samo postojanje edema..ortoped se slezuci ramenima je samo konstatovo da je operacija iskljucena posto ga MR ne potvrdjuje ali da to ne iskljucuje raniju dijagnozu,na pitanje sta sad i kako sanirati ili bar spreciti mucno oticanje i bolne senzacije stopala odgovara da pitam doktora za nerve(Neurologja)i da eventualno promenim uloske a posle da se obratim fizijatru:Primetan otok koji datira od samog pocetka se uvecava prilikom kretanja sto me strasno muci,od same traume prvi prst do palca je blago savijen i ne sstoji u ravni sa ostalim prstima, kao da je disfukcjonalan mada mogu da ga pomeram .Bol i oticanje otok je lociran sa donje strane a sada posle zadnje inekcije i sa gornjeg dela stopala u tabanu i korenu prstiju me primoravaju da nepravilno gazim i drzim telo.Plasim se da mi je prilikom inflitriranja inekcije doslo do povrede nekog nerva obzirom na bolne simptome i senzacije.Nalazim se u srasnoj dilermi zbog oprecnih dijagnoza i pogorsanja stanja i simptoma Unapred puno zahvalan na misljenu i pomoci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 114 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: