Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ostri bolovi u zeludcu praceni kiselinom,mucninom i prolivom
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2011 6:39 pm
Postovi: 1
Zdravo,
Imam 31 godinu,vec godinu i mesec dana imam uzasno ostre bolove u zeludcu pracene jakom kiselinom( koja mi se vraca do grla) i prolivom.Uradila sam sve analize krvi,imala sam rendgen gde sam pila barijum,uradila sam ultrazvuk abdomena sve je bilo ok,a meni i dalje nisu prolazili bolovi niti su mi se smanjili do sada.Nekoliko puta sam zavrsila i u urgentnom centru,od kuce zvala hitnu pomoc ali do sada mi niko nije nista pomogao.Primetila sam da mi od hrane smeta grozdje,banana,ponekad jaje i mleko.Trebala sam u DR.Misovic da imam snimanje gde se guta sonda ali sam u medjuvremenu ostala u drugom stanju,druga trudnoca po redu i onda su mi otkazali snimanje.Jeeino sto smem da pijem je rupurut i on mi nekada pomogne a nekada ne,ranije sam i povracala sada mi se to nije desilo dugo.Bolovi su vrlo jaki i ostri i traju nekoliko sati,kada prodju osecam se tako umorno i iscrpljeno i izgubim apetit od svega mio je muka cak i kad sam gladna(nevezano za trudnocu).Kazite mi sta da uradim i kojim analizama da se podvrgnem da bi pomogla sebi.Da ne zaboravim u devetom sam mesecu trudnoce i trebalo bi za tri nedelje da se porodim.Sta dalje i kako?Molim vas za odgovor jer sam ocajna.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ostri bolovi u zeludcu praceni kiselinom,mucninom i prolivom
PostPoslato: Ned Feb 20, 2011 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 16, 2010 9:54 pm
Postovi: 6
Poshto ste u drugom stanju,nazalost od delotvornijih lekova tipa nexium ili controloc ne smete da pijete,jer mene stalno pri poseti gastroenterolog pita jer planiram ili sam u drugom stanju,da onda prestanem da pijem lek...Po meni chisto mozete da idete da vadite krv na helico pylori,da utvrdite da li to imate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ostri bolovi u zeludcu praceni kiselinom,mucninom i prolivom
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 8:20 pm
Postovi: 191
Verovatno se radi o na daleko poznatoj "trudnickoj gorusici" :). To sto vas pece mogao bi biti jednjak koji se ojeo od kiseline. Cim detence ispadne, proci ce (ako je u pitanju ta trudnicka gorusica). Pokusajte da lezite u nekom blago uspravljenom polozaju, polusedeci polozaj, ne znam kako da ga blize opisem. Izbegavajte hranu koja vam skodi. Kada vas zaboli, pokusajte da popijete zivo belance od jajeta, odvojite zumance. Mozda pomogne.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: