Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Draganapn Antifosfolipidni sindrom
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 8:01 pm
Postovi: 2
Lokacija: Paracin
Imam 37 godina i imam dva sina. Pre pet meseci mi je ustanovljena dijagnoza antifosfolipidni sindrom.Pocelo je sa glavoboljom koja je trajala 3 meseca i nije bila jaka. Imam nizak pritisak. 13 decembra 2007go. javila se potiljacna glavobolja, pistanje u desnom uhu i pritiskom u njemu.Nesvestica, otezan govor,slabost i pad desne ruke. Treceg dana je doslo do zamucenja vida i nakon par sati do totalnog slepila na oba oka.U analizama je nadjeno Antikardiolipinska igM antitela 32,9 anti-beta2GPI 13,7 LA-uredan nalaz KCT 90,7. Dat zakljucak glasi: Dopunskim ispitivanjem iskljucene su vaskularne bolesti, bolesti demijelinizacije i ekspanzivne lezije. Visok titar ACA igM tipa uz povisen titar anti-beta 2GPI ukazuje na antifosfolipidni sindrom cije je prvo ispoljavanje od strane centralnog nervnog sistema. Data je terapija farin na koji nisam odreagovala pa su ukljuceni kortikosteroidi. S toga me interesuje da saznam nesto vise o ovoj bolesti, i kako se ponasati u buducnosti prema njoj u smislu nacina zivota ishrane i rada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
To je autoimuno oboljenje koje karakterise sklonost ka trombozama i embolijama/Vi ste vec imali jedan atak u CNSu/,spontani pobacaji i smanjeni broj trombocita.
Nacin zivota ukljucuje pravilnu ishranu,fizicku aktivnost,odrzavanje optimalne telesne mase, krvnog pritiska i nivoa lipida/masti/u krvi,uz povremene lekarske kontrole i preporucenu th.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 12:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Zaboravih da Vam skrenem paznju na pusenje i koriscenje kontraceptivnih tableta/ nikako/.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Draganapn Antifosfolipidni sindrom
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 8:01 pm
Postovi: 2
Lokacija: Paracin
Pusac jesam od 10 do 12 cigareta dnevno,kontraceptivne tablete pre sindroma sam pila deset god. sada ix vise ne pijem.Posle pulsne terapije u decembru stanje se opet malo pogorsalo pa sam ponovo primila pulsnu terapiju.Tada su uradjene analize Le 10,5(limf 4,7);holesterol 7,4;trigliceridi 2,7;HDL-holest 1,81,LDL-holest 4,4.fizicke aktivnosti mi ne prijaju,vec i duze setnje mi smetaju.Da li je normalno da osecam slabost u rukama i nogama,trnjenje ruku i nogu i tupi bol koji seta kroz celo telo,a najvise se odrazuje na vid kada gledam levo desno vid mi je tada malo mutan i imam osecaj da uopste nije bistar kao sto je ranije bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Fizicka aktivnost podrazumeva setnju u trajanju od 30 min. dnevno.
Navedene tegobe su posledica dogadjaja u CNSu,i kao takve trajace.......
Ukupni hol je povisen, ali frakcije su o.k.Posto je proslo 6 meseci,ne bi bilo lose ponovo prekontrolisati.
Sto se tice pusenja,potrazite pomoc u savetovalistima za odvikavanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: