Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zavisnost od interneta!!!
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Da li neko odavde prepoznaje kod sebe ovakve simptome? I sta je ucinio da ih promeni!

Nadam se da bi ovo mogla biti zanimljiva tema. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
evo ja cim ustanem oko 11h prije podne odmah palim comp i cijeli dan svrljam pomalo i nemogu bez neta,a prije spavanja uvijek 3-4h sam na netu :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Hmm.. čini mi se da sam ranije, dok sam još bila na dial-up vezi znala da kriziram kada mi ponestane sati... kako je vreme prolazilo, a kvalitet konekcije se popravljao (prvo kabl, a sada ADSL 768), tako se i ta moja "fascinacija" internetom polako stišavala... Evo, sada će 5 godina otkako samo on-line svakodnevno.

U stvari, to je bilo to - fascinacija. Sada uključim kompjuter čim ustanem (u 7), stavim šta treba da radi (tj. skida), odem na posao, vratim se, odradim što treba za posao, provrtim par foruma, ubijem vreme i - to je to.

Možda se sve ukratko može podvesti pod ovo: možda jesam zavisna od onoga što posredstvom interneta dobijam, ali ne i od samog surfovanja. 8)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
ja eto proteklih par nedelja... stalno sam za kompom...Skroz uvrnuto. Par dana sam bila bez neta...i jedva sam docekala da ponovo proradi. A ispit je sve blizi. :-? Mislim da cu morati da se disciplinujem... Pu, pu kakano! E, ajd odoh ja. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Ništa onda. Od sada, ko vidi Jefimiju on-line, da joj momentalno šalje PP sa tekstom: "Učiiii..." :lol:

PS Šta se ja zezam, isti problem imam. Eh, treba mi sutra ustati i dići donji deo leđa gde ona gube časno ime iz kreveta... a Skupština je tako zabavna... eh... težak je pripravnički život... :D

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
macadamia je napisao:
Možda se sve ukratko može podvesti pod ovo: možda jesam zavisna od onoga što posredstvom interneta dobijam, ali ne i od samog surfovanja. 8)


A sta tacno od interneta dobijamo. Ali stvarno dobijamo. A sta gubimo. Ako svaki dan provodimo na internetu. Ako svaki dan, kada se vratimo kuci, pogledamo par foruma, malo procaskamo.
Prolece je napolju. Zasto lakse zapocinjemo razgovor na internetu nego u zivotu. Eto mi se sada super slazemo i caskamo, i salimo se...i napravicemo neku vrstu veze, prijateljstva .. ali nista jedno o drugom necemo znati, ni pol ni ime ni godine...malo mi je to neprirodno.

Nije li to neka vrsta socijalne fobije, ili bar predvorje iste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ako neko od vas cita Svet Kompjutera, neka obavezno procita rubriku JA, IGRAC, Miodraga Kuzmanovica, tema je ova a tekst je fantastican. Ako bih prepricao, to ne bi bilo to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 4:21 pm
Postovi: 30
zavisni ste i od vode i hrane pa vas nije briga. Internet jos nije dostigao ni 2% svojih mogucnosti kod nas. U japanu mnoga deca vise ne idu fizicki u svoje skole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 3:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Meni je totalno upropastio zivot!! :-?

Zamenila sam noc i dan potpuno!! :o

Kad nisam kod kuce, ne fali mi, ali kad sam u mogucnosti........zna kuca i te kako da trpi!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Ja idem jedno dva put dnevno, uglavnom kad idem traje po desetak minuta jer imam dial-up, ali primetio sam da covek kad ga nesto ineresuje, moze da provede i ceo dan, i zaboravi i da jede... Razmisljao sam da li je dobro da uvedem konstantni s obzirom da ga jos nisam uveo.. Ne strahujem uopste sto se tice vremena koje bih provodio, ali stvarno ne bih voleo da mi oduzima svaki dan previse vremena, koliko god bio zanimljiv.


Mislim da internet nadrazuje nervni sistem, da covek postaje po automatizmu zainteresovan za svakakve stvari koje ga po prirodi ne interesuju, a narocito i za sasvim beskorisne strvari. Mozda kao i televizija...


Mislim da covek treba biti vise na svezem vazduhu, i u kontaktu s prirodom, da gleda zelenilo i plavetnilo, da osluskuje pticice ili vodu...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 11:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 7:08 pm
Postovi: 52
Dojim bebu i surfujem :roll: doduse, posecujem samo sajtove vezane za bebe, ali, evo me i ovde :lol:
Nisam pre trudnoce bila net zavisnik ali cini mi se da sad postajem sve vise! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Slozila bih se sa vec gore spomenutim
macadamia je napisao:
...možda jesam zavisna od onoga što posredstvom interneta dobijam, ali ne i od samog surfovanja...

Zaista volim da kada se probudim ujutro, a radim posle podne i celo pre podne imam samo za sebe, da skuvam kaficu, sednem za racunar i skinem postu, svratim na ovaj forum (mislim da sam postala ovisnik o ovom forumu) i bacim pogled na to da li je neko od mojih prijatelja online.

Sto se samog surfovanja tice, nisam bas neki surfer. :roll:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Zavisna od interneta. :roll:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Evo, konkretan primer... Ustala sam jutros u 7, uključila kompjuter, zadala svom vernom P2P programu "domaći zadatak" za danas i otišla na posao.
Došla kući pre 10 minuta, "potapšala" kućište "po ramenu", pošto su mi u međuvremenu skinute poslednja epizoda House MD, 3 muzička albuma i ceo Pimsleur audio kurs. As we speak, klopam, čitam poštu i razgledam šta ima novo na forumima, i spremam se da izađem napolje. Kompjuter će biti uključen, pošto ima još nešto da se skine. Ukratko, kompjuter će biti on-line ceo dan. Ali ne i ja. 8)

Mislim da to ipak nije zavisnost. 8)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Toplo preporucujem tekstove koji su godinama izlazili u Internet rubrici casopisa Svet kompjutera upravo o ovom problemu, a koje mozete naci u njihovoj online arhivi...

Evo jednog od starijih:
http://www.sk.co.yu/2003/06/skin06.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 116 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: