Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zavisnost od leka za nesanicu
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 6:17 am
Postovi: 11
Pozdrav. :)

Pre 4 meseca mi je dijagnostikovana epilepsija i pijem lamictal 175mg.
Od tada, imala sam velike probleme sa nesanicom, lezim u krevetu i do sat i po, dva ne mogu da zaspim. I tako svake noci.

Pozalila sam se neurologu. Prepisao mi je belbien 10mg i rekao da uzimam po potrebi. Kod neurologa sledeci pregled tek imam za 4 meseca.

U pocetku sam ga samo uzimala po potrebi. U par navrata bas sam bila iscrpljena i umorna od fizicke aktivnosti i mislila sam da mi nije trebao lek, tako da sam legla i pokusala da zaspim. I opet mi je trebalo sat i po vremena da zaspim. :roll:

Malo po malo, ja sam na kraju pocela svakodnevno da ga pijem, i zaspim u roku od 5 minuta sto je super. Pijem ga oko mesec dana svake veceri pred spavanje.
Problem je u tome sto mislim da sam postala zavisna od njega, jer ne mogu da zamislim da legnem da spavam a da ne uzmem belbien.

Koliko znam, on ne bi trebao dugi vremenski period da se koristi, a i doktor mi je rekao da uzimam po potrebi. A meni je lek potreban za svako vece!

Razmisljala sam i da jedne veceri jednostavno ga ne uzmem pa istrpim nesanicu od 2 sata ali plasim se da se i organizam navikao na lek i da cu imati jos goru nesanicu ako prestanem da ga uzimam.

Ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zavisnost od leka za nesanicu
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 10:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Tijana_ je napisao:
Pozdrav. :)

Pre 4 meseca mi je dijagnostikovana epilepsija i pijem lamictal 175mg.
Od tada, imala sam velike probleme sa nesanicom, lezim u krevetu i do sat i po, dva ne mogu da zaspim. I tako svake noci.

Pozalila sam se neurologu. Prepisao mi je belbien 10mg i rekao da uzimam po potrebi. Kod neurologa sledeci pregled tek imam za 4 meseca.

U pocetku sam ga samo uzimala po potrebi. U par navrata bas sam bila iscrpljena i umorna od fizicke aktivnosti i mislila sam da mi nije trebao lek, tako da sam legla i pokusala da zaspim. I opet mi je trebalo sat i po vremena da zaspim. :roll:

Malo po malo, ja sam na kraju pocela svakodnevno da ga pijem, i zaspim u roku od 5 minuta sto je super. Pijem ga oko mesec dana svake veceri pred spavanje.
Problem je u tome sto mislim da sam postala zavisna od njega, jer ne mogu da zamislim da legnem da spavam a da ne uzmem belbien.

Koliko znam, on ne bi trebao dugi vremenski period da se koristi, a i doktor mi je rekao da uzimam po potrebi. A meni je lek potreban za svako vece!

Razmisljala sam i da jedne veceri jednostavno ga ne uzmem pa istrpim nesanicu od 2 sata ali plasim se da se i organizam navikao na lek i da cu imati jos goru nesanicu ako prestanem da ga uzimam.

Ne znam sta da radim.
Da probas, ako moze da se prelomi na pola, pa da popijes samo polovinu, i onda nakon par dana, polovinu prelomi opet na pola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zavisnost od leka za nesanicu
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 6:17 am
Postovi: 11
Tablete su vrlo male, ne mogu se prepoloviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zavisnost od leka za nesanicu
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Samo ti lepo otidji doktoru--izabranom lekaru npr. i pokusaj sa njim da resis taj problem,mozda i kod neuropsihijatra da odes-sto da ne.
Dobro bi bilo da ne cekas dugo--zavisnost se stice naravno ali moze se i odvici kad se steknu okolnosti, ne verujem da ces to resiti uz nase laicke savete.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zavisnost od leka za nesanicu
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 12:33 pm
Postovi: 52
Taj lek se reklamira kao hipnotik koji ne izaziva zavisnost..sto je cista glupost.I u samom uputstvu pise da se on prepisuje maksimalno tri nedelje.Moze se sigurno ukinuti po nekoj semi,konsultuj se sa lekarom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: