Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sluz niz zdrelo i nesnosan kasalj i iritacija grla
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 12:12 am
Postovi: 1
Postovani, vec godinu dana imam problem sa cestim/konstantnim slivanjem sekreta/sluzi iz nosnih supljina, kasljem i bronhitisom. Ovo se sve uglavnom desava, bar ja imam takav utisak kao reakcija na navedeno slivanje sluzi iz nosnih supljina ili sinusa. Vec dve godine bar jednom u 2 do 3 meseca idem do lekara opste prakse i obicno mi prepise penicilin, to obicno ne da nikakav efekat i onda predjem na antibiotike kao Zymbaktar ili palitreks i slicno uz nekisirup za iskasljavanje. Nosne supljine mi nisu previse zapusene i disanje kroz nos mi je u redu, ali imam stalno osecaj kao da mi se sliva sluz koja ne moze da se prekine, odnosno koniztentna. U medjuvremenu sam snimao sinuse i nema nekih znacajnijih vidljivih znakova deformacije. Kod ORL speciajliste sam bio i prepisao mi je Nasonex, cinabsin i clarinasy. koje sam koristio oko mesec dana, ali nije bilo nekih znacajnijih poboljsanja. Sada imam otpor da idem kod lekara opste prakse zato sto nikakve efekte lecenja ne vidim vec skoro godinu dana. Iz Leskovca sam i ovde ne postoji cini mi se nijedna privatna ambulanta koja se bavi ovom vrstom problema, pa ako hocu da idem kod lekara izgubim dan ili 2 za jedan obican pregled nakon koga slede navedene terapije od kojih mi je cini mi se samo gore ili nema nikakvih poboljsanja.
Na svoju ruku sam pio klindamicin koji sam nabavio u makedoniji, jer ga u Srbiji nema i nakon deset dana osetio sam poboljsanje, ali nakon desetak dana simptomi su se opet povratili.

Danas sam evo imao ceo dan napade kaslja uz tesko ili nikakvo iskasljavanje (pijem sirup od jagorcevine). Inace posao mi je takav da sam cesto u kolima i imam utisak da kad god se vratim sa puta dolazi do pojacanih navedenih simptoma.

Zamolio bih vas da mi preporucite neku terapiju ili preventivne mere ili bar neku privatnu kliniku na jugu srbije koja se bavi ovim problemima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: