Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Muko moja pregolema...
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 8:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
E ovako...

Nova sam na ovom forumu i zelim da pozdravim sve forumase. Procitala sam dosta tema ovde, prvenstveno u vezi sa candidom, te odlucih da se uclanim i podelim sa vama moje muke, te vidim da li bi, eventualno, neko mogao da mi pomogne.

Jako dugo nisam bila bolesna, nekih pet godina, nisam imala ni najobicniju prehladu. E onda sam pre nekih 6 meseci prvo pocela da drzim dijetu, zbog nekih 4-5kg viska, i to dosta rigoroznu dijetu. Bilo je dana kad nista nisam jela, da bih se potom nekoliko dana prejedala, jer je to moj nacin borbe sa stresom, kome sam jako podlozna. Inace sam sa nekih 11, 12 godina bila prvi put drasticno smrsala i bila akoreksicna neko vreme, a i ono sto sam jela temeljilo se uglavnom na slatkisima... Krajnje nezdravo.

E onda u aprilu pocinjem da pijem kontraceptivne pilule zbog precestih menstruacija. Bukvalno, imala bih 10-ak dana, pomalo, zatim pauza od nekih 6 dana i onda opet dobijem. To je trajalo nekoliko meseci, pre nego sto sam konacno otisla ginekologu. Uradila mi je ultrazvuk, tu je sve bilo OK, a grlic nije ni mogla da vidi, jer sam i tada krvarila.

Elem, posle 10-ak dana koriscenja pilula navucem vaginalnu kandidijazu, prvi put u zivotu. Brzo sam ja nju sanirala, nisam ni isla ginekologu. Od tada povremeno koristim vaginalete da bazi kantariona i dole je sve OK, nije mi se vracala, jer sam posle dva meseca prestala da koristim pilule, sto zbog candide, sto zbog toga sto su mi izazivale zadrzavanje vode i nervozu.

Onda je neko vreme sve bilo OK. A onda... Posle jednog odnosa bez zastite (sa stalnim partnerom) i bojazni od trudnoce popila sam Postinor 2. Nedelju dana je sve bilo OK, taman sam mislila da sam prosla bez posledica, da bih, istog dana kada sam dobila, dobila i jako povisenu telesnu temperaturu (39.5) i grlobolju. Bila kod lekara, pluca u redu, nisam imala ni kasalj, ali mi je za krajnike dan Panklav (oduvek imam bolesne krajnike). Pocnem da ga pijem, da bih sutra primetila naslage na krajnicima. Candida. (Dve nedelje pre toga popila sam celu kutiju Sinacilina zbog grla). Prestanem da pijem Panklav, kupim Diflucan od 150mg, automatski smiri candidu, posle nedelju dana jos jedan. Sve OK.

Temperatura se posle nedelju dana dovela u normalu, ali mi je od tada konstantno blago povisena (do 37.4), jezik mi je i dalje beo, a bris negativan. Na jeziku mi je izasla i neka crvena flekica, kao da sam se ugrizla, cini mi se da zarasta, a na zdrelu imam kao neke plikove.

Znam da mi se obilo o glavu dugogodisnje nevodjenje racuna o ishrani koju, naravno, sad nastojim da korigujem, ali imam utisak da se i dalje nesto desava u mom ogranizmu i da ovo nije kraj mojim mukama. Odmah sam posumnjala na najgore i radila testove na HIV i hepatitise, tu je, hvala Bogu, sve OK.

Imam jos jedan problem. Pojavljuje mi se jak bol tokom odnosa, imam utisak kao da mi se materica skroz pomeri i onda me presece bol u abdomenu. Prvo tome nisam pridavala znacaj, mislila sam da je do grubljeg sexa, medjutim sad me to vec zabrinjava, jer se bol ponavlja pri svakom odnosu. U ponedeljak idem ginekologu.

Eh, tako. Ja se izvinjavam na jako dugom postu, ali morala sam nekome da se izjadam i potrazim neki savet. Hvala svima koji ce ovo procitati i pokusati da mi pomognu.

P.S. Ne znam da li sam temu smestila na dobro mesto, posto imam probleme iz nekoliko oblasti. Molim moderatore da je premeste ako je potrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
To sto ti se pojavilo na jeziku se obicno javlja zbog prljavih ruku koje se ponekad nadju u ustima, povisene temperature, pada imuniteta.
Dok ponovo ne odes ginekologu samo mogu da predpostavim da su ti odnosi bolni zbog moguceg postojanja upale jajnika. To je moje misljenje. Savet: NE IGRAJ SE VATROM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 1:04 pm
Postovi: 68
Lokacija: Bor
sta si ti sve koristila na svoju ruku :o to vise nemoj da radis!
sto se tice obilnih, cestih menstruacija, imas neki poremecaj (moja drugarica je imala slican problem) i dobijala je neke inekcije za to, pitaj lekare.

sto se tice gljivica, moguce je da si ih prenela decku (iako si se ti lecila, a on NIJE) pa ti ih je on vratio putem oralnog sexa :roll: to ti najbolje znas :roll: za gljivice koristite nistatin (njemu dak mast), nije skupo.

ti plikovi ukazuju na to da imas mozda gnojnu anginu. ne znam da li te boli pri gutanju. za to se koristi neki gel koji se sazvace i proguta. malo je bljutavo ali mora se. i za to pitaj lekara.

i tu pililu za dan posle nemoj da koristis vise jer je mnogo opasno, tako izbacujes puno hormona i sve se poremeti u organizmu.

sto se tice bola pri odnosu, i meni se to ponekad javlja ako nisam opustena i sl. :roll: a ako imas jos neke siptome (svrab, peckanje, krvarenje posle odnosa i sl.), mozes da se testiras na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu u mikrobioloskoj.

_________________
samo pozitivno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
@ macka

Preceste menstruacije mi vise nisu prob, kontraceptivne pilule su mi ih sredile mada, otkad ih vise ne pijem, ponovo su neredovne, samo sto sada uglavnom izostaju. Iz krajnosti u krajnost... Al' to je kod mene "normalno", inace imam neredovne menstruacije, pa se oko toga nesto ni ne potresam.

Dok smo imali genitalnu kandidijazu, oboje smo se lecili i apstinirali i posle toga stvarno vise nismo imali problema sa njom, cak ni posle oralnog sexa... Sve dok se ja nisam razbolela i pocela da pijem vrazje antibiotike :evil:

A pilule za dan posle i kontraceptivne pilule vise ni u snu! Ocigledno je da me ti hormoni totalno poremete. Da sam znala sta cu njima navuci, ne bih ih nikad ni koristila. Ali cak mi ni ginekolog nije rekla da je jedna od nuspojava koriscenja pilula upravo pojava gljivica!

Najvise me, u stvari, brinu ti... Plikovi, nazovimo ih tako. Nisu to tipicni plikovi, ne boli me nista, ujutro ih ni nema. Pomislila sam da je mozda do refluxa, pa da mi kiselina iritira sluzokozu, jer se javljaju tek tokom dana, kako jedem.

Ne znam vise sta da mislim... Svi misle da sam hipohondricna, pa ni ne obracaju paznju na moje tegobe, a znam da nesto nije u redu. Cudno mi je sto, kad sam bila bolesna, grlo mi je bilo jako upaljeno, a vec posle prve kapsule Diflucana, to se smirilo. Kao da se nisam skroz izlecila, pa se organizam bori jos sa necim i otuda ta konstantna blago povisena temperatura...

Ne znam... Koje bih pretrage jos mogla da uradim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: