Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bakterije u Egiptu!!
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 2:28 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, zelela bih da mi neko strucan objasni o kakvim se bakterijama u Egiptu radi( u vodi,na vocu i povrcu) Htela bih da putujem na letovanje ali se toga jako plasim.Da li postoje neki lekovi koje bih mogla preventivno da pijem i slobodno konzumiram hranu.P>S> Imam i dete pa se dodatno plasim. Puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 7:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Kako su meni objasnili pre puta, rec je o parazitima. Ne pijte vodu osim flasirane, cak i zube perite s njom( pricam iz licnog iskustva), ne jedite sveze voce i povrce,l justeno, ne ljusteno nema veze. Kod nas na trzistu nema lekova koji bi vam pomogli.T ek kad stignete tamo dobicete ili kupite (nije skupo). Kod mene u grupi su ljudi nosili Probiotik i sl, nije bilo efekta, ali se i nisu pridrzavali uputstava.
U principu, nema razloga panici, samo treba da se prihvati da je to drugi kontinent, druga klima, da treba da se pazi, ali i ako zakacite nesto, to su vise neki blagi grcevi, cesca i redja stolica, nista drugo.
Egipat je divan i ako imate prilike da odete toplo vam preporucujem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Lek koji cete dobiti u Egiptu moze da se nadje i kod nas i zove se Enterofuril (tamo Anital), imate ga od 100 i 200 mg, na sest sati po jednu kapsulu od 200 mg.
a licno imam lose iskustvo sa Egiptom, Hurgadom, gde sam zaradila stomacne tegobe ko nikad u zivotu, a i pola mog hotela takodje, sa najstrasnijom mogucom dijarejom na svetu. Flasirana voda se podrazumeva i za pice i za zube, nikakvo sirovo povrce a voce samo oljusteno. Moj Vam je savet da odmah po dolasku pocnete preventivno da pijete Enterofuril, no na zalost ovaj lek mozete piti samo nedelju dana (ne znam koliko ostajete) a kolko se secam mogu ga piti i deca (ne znam koliko je VAse dete). Moja preporuka ako vec idete u Egipat, jeste da idete samo u hotele od 4 ili vise zvezdica, ne jedete van hotela, i naravno drzite se saveta o vodi i sirovom povrcu i neljustenom vocu. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kao neko ko je bio u egiptu vam mogu reci da to nije pogodna destinacija za letovanje-temperature su previsoke. egipat je najlepsi u februaru/martu ili u oktobru.
saveta prethodno navedenih u vezi vode, voca, itd. se striktno morate pridrzavati! stomacne tegobe se javljaju iz 2 razloga. jedan su paraziti, a drugi neadaptiranost ljudi sa naseg podneblja na podtipove bakterije E. colli koja normalno zivi u crevnoj flori coveka. kada sojevi na koje mi "nismo navikli" kolonizuju nasa creva - dolazi do proliva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 2:28 pm
Postovi: 2
Najlepse se zahvaljujem svima koji su odvojili malo vremena za mene i moj "problem "sa Egiptom.Sve mi ovo sad i ne deluje tako strasno,no imam jos samo par dana da osducim da li u Egipat ili negde drugo!Javicu Vam.Hvala i pozdrav,Biljana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: