Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc oko resavanja moje alergije
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 3:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 3:44 am
Postovi: 2
imam duzi niz godina alergiju, bio sam na raznim ispitivanjima i utvrdili su da sam alergican na grinje i razno drvece(platan,javor...) uvek kada izadjem na sunce ja se ospem u vidu tackica koje izgledaju kao kad ubode komarac i sto se vise izlazem suncu alergija je veca.najcesce mi izlazi na licu i malo na vratu!na ostalim mestima uopste ne! povuku se za nekih sat dva u zavisnosti od trajanja izlaganja.kada sam bio na moru u crnoj gori klima mi je pomogla i izlagao sam se suncu ceo dan kao guster i mozda mi je izasla jedna,dve tackice za ceo dan na licu.odusevio sam se tad,ali ovde mi je u beogradu smrt i veliku muku mucim sa tim.koristio sam i razne faktore,eucerin, vichy i ostale... koristio sam i kapsule za imunitet-ECOMER i nista... vichy mi pomaze ali opet nije to to.ne mogu da ustanovim na sta sam tacno alergican.moje misljenje je da mi smeta prasina pod dejstvom sunca,a sad da li je tako veze nemam...
molim vas da mi odgovorite kako bih mogao sebi da pomognem.hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Postovani,
alergija je nesto sto ce Vam zagorcavati citav zivot.Bice tu i poboljsanja i pogorsanja.
Navodite razne "faktore',koje ste bezuspesno upotrebljavali.Da li ste koristili terapiju,preporucenu od strane alergologa.?....pa ako niste,preporucujem,jer pomaze.
Sami sebi mozete pomoci izbegavanjem alergena,dakle nosenjem odece,kape radi zastite od sunca,napolju boravite sto krace/koliko to moze/u doba vegetacije.........naravno idealno bi bilo da promenite sredinu u kojoj zivite,i odete tamo gde Vam prija.......znam da je to najcece fantastika.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Pozdrav,
Zanima me odakle da krenem sa ispitivanjem alergija. Imam neke simptome koji se, cini mi se, odnose na alergiju. Naima stalno me svrbi nos, koza lica, vrata, nogu i izlaze mi neke sitne bele bubuljice, plikovi, nesto izmedju. Stalno me sve svrbi!!!! :cry: inace alergicana sam na sunce. Posle duzeg izlaganja(obicno na moru) dobijem te bele tackice, (a koza mi pocrveni) koje jako svrbe a posle se preljuste. Molim za pomoc odakle da krenem. Nije mi do sada ustanovljena nikakva alergija.

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Postovana,
za pocetak krenite od dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alergija
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 3:44 am
Postovi: 2
cao Mina! procitao sam poruku koju si mi uputila,mada stvarno ne znam kako bih ti ja to mogao pomoci...cuo sam da poljupci resavaju probleme alergijskih reakcija,pa probaj ukoliko nemas sa kim, nadam se da ti ja mogu malo pomoci
Mogu ti slobodno reci da je ta alergija prava,ali bas prava napast...ne da mira coveku ni jednog trenutka,pogotovo onima koji su na sunce alergicni,a sunce svi mi obozavamo!
meni sunce isto smeta,takodje i prasina,mada se ja na slican nacin kao ti ospem.samo sto nemam ljuspice nakon osipa,vec nestane kroz par sati i povuce se tako kao da nije ni postojala...ne verujem bas i da sam na sunce,jer u Crnoj Gori mi je strava bilo,skoro da uopste je nisam imao!tako da,smatram da neki drugi faktor na izazivanje alergije utice ovde,koji u dodiru sa suncevim zracima pogorsa stanje.bio sam i kod dermatologa i ustanovili su da sam alergican na drvece,pojedino,mada je cela ta stvar veoma zagonetna i za mene veoma opterecujuca.jer,covek treba biti sa sobom zadovoljan,ali ja bas i nisam dok me prati ta napast
mada nemoj brinuti,vec ce se nesto pojaviti sto ce ti pomoci.ako ti mozda znaci razgovor sa mnom i zelis da podelimo neka misljena,slobodno pusti poruku.
pozdrav i sve najbolje! zelim ti da nadjes put izlecenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
hvala na odgovoru
Pocecu sa pretragama
:lol:

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: